Decoratiuni de Craciun hand-made

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Am facut si eu mai multe felicitari si ornamente de Craciun din hartie pliata, decupata si perforata. Le-am facut pentru bazarul scolii. Poze cu ele am pus pe blog.

Pene colorate... cate putin din toate!

album
gradina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Androix, nu eu traforez ci sotul (eu cu siguranta mi-as taia niste degete daca as incerca asa ceva). Folosesc lemn uscat (de brad de obicei)

Anca ce frumos arata decoratiunile....(se asorteaza cu privelistea )

Olimpia, f interesante si ingenioase felicitarile

http://tabloute.blogspot.com/
Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Olympia, imi plac mult felicitarile tale, in special cea cu bradutul verde pe cartonul rosu.
Fetelor, in materie de culori si vopsele, care are cea mai mare putere de acoperire? Eu as vrea sa pictez niste cutii ca sa fac un om de zapada, si nu stiu ce sa iau: acrilic alb sau tempera? Ma ajutati cu un sfat, va rog?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

cutii din ce material?

pentru acoperirea cu alb eu recomand initial un strat de grund (bine, eu recoamnd grundul pentru orice culoare, mai ales pe suporturi poroase gen mucava sau papier mache)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Leah, poti sa incerci cu lavabila nediluata

http://tabloute.blogspot.com/
Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Sunt din carton lucios cutiile. Exista grund special pentru carton?




Daca vreti sa faceti daruri in carti copiilor/nepotilor vostri mai maricei sau prietenilor pasionati de thrillere, intrati aici, e un concurs cu pachete de carti ca premii.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Fetelor, am si eu o intrebare catre cele mai pricepute in hamdmade:

Vreau sa imbrac o cutie din carton (care are doar pereti, nu si capac) in material textil, fata intr-o culoare, iar interiorul in alta culoare. Ce adeziv trebuie sa folosesc pentru a lipi panza de carton si eventualele ornamente de panza ?

*****************************
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Burtocika, eu am un adeziv universal pentru bricolaj care merge la orice. Si in plus, fata de adezivele gen super glue sau picatura, nu se lipeste de degete si se curata foarte usor de pe piele. E cumparat din magazinele de bricolaj.


Va astept pe blog pentru idei minunate de Craciun, concurs de Craciun si concurs cu premii oferite de editura Gama (carti educationale).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

http://www.okazii.ro/catalog/44263527/tempera-si-grund-pentru-pictura.html#galerie

eu pe asta il folosesc (e primul din stanga) - vorbeam de grund in postul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Burtocika, eu as folosi aracet (PVA Glue) daca panza nu e f subtire.

Mergi la inceput