Iasule, mandra cetate (81)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Citat:
citat din mesajul lui GabrielaG

Gabiarama LA MULTI ANI!!!!! Sa fii iubita de baietii tai si sa ai o viata minunata!

Va invit la o cafelutza si va doresc sa aveti o zi frumoasa.
Ieri i-am cumparat lui Matei de la un magazin naturist, Imunogrip Junior, cu echinaceea si inca niste planuttze. Sper sa fie ok, e interesant modul de administrare: 4 zile apoi pauza apoi iar 4....sunt curioasa daca se va vedea , ca mai nou incepuse sa tuseasca din nou.

Sanatate multa celor bolnaviori, pitici si adulti...
Connie, bine ai revenit...

Pupici si o saptamana minunata,
Gabriela si baietii


Si eu i-am dat lui Victor Imunogrip Junior. Nu stiu sa-ti spun inca de rezultate. Mai vedem. Iarna abia acum vine...

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Salut fetelor

nu am disparut, dar bag servici ca MIG-ul. Am stat si 27 de ore la serviciu . Norocul meu e ca nu scriti zeci de pagini pe zi si apuc si eu sa va citesc.

Intrebare: pe ce perioada se da un sirop de plante pt crestrea imunitatii (Imunobaby)? Se da pe toata perioada rece continuu sau se fac pauze intre sticlute, ca pe prospect nu scrie nimic.

Am uitat sa ma laud, in week-end-ul prelungit plec la teambuilding la Predeal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

Gabi, multa sanatate.

Noi prin casa, ca nu-i vremea de iesit afara. Si Stefy e tare necajita....

vacanta la mare
Poze din august-septembrie
Poze din Copou
Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Buna dimineata...va ofer de dimineata o ceasca de cafea aromata...acus trezesc baietii si nu mai am timp sa o savurez.
Kiss, la mine scrie pe prospect cu pauza...ca altfel i-as da zilnic...asa ca daca n-are nici o indicatie, probabil se administreaza zilnic.
Pupici la pitici si o zi minunata,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns connie1974 spune:

'Neata,

Sper ca pentru voi e mai buna decat a mea. M-a luat de ieri o indigestie, cu febra aseara si frisoane iar acu mananc numai paine prajita si beau ceai de menta. Iar daca ma ridic in picioare, ma ia cu lesin. Calin aseara venea dragul de el si ma lua de gat sa imi treaca, ba mi-a spus si o poezie pe care a invatat-o la gradinita ca sa imi treaca durerea de cap ca altfel nu le spune). Iar dupa ce mi-a spus, gata, hai la joaca ca ti-a trecut. Oricum acum sunt fresh, fata de cum eram aseara.
Adi, nici nu stiu cand o sa apuc sa descarc pozele, desi n-am facur foarte multe, eu care eram ca japonezii, numai cu aparatul in mana, acum mi-am dat seama ca am facut chiar putine.
Maine am sedinta cu parintii despre serbare. La gradinita au avut inundatie si a cazut tavanul exact in sala lui Calin si acum stau 2 grupe intr-o sala. Nici nu stiu cum se va rezolva, ca primaria nu vrea sa dea bani, pana la urma cred ca o dam parintii sa o facem.
Kiss, ce bine suna un teambuilding la Predeal, mai ales daca e si zapada. Oricum dupa turul asta de forta la servici, o sa pice bine asa ca distractie placuta.
Herra, multa bafta azi la orl.
Va pup si sa aveti o zi frumoasa.


Constanta si Calin
Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Salutare
Din pacate nu mai mergem azi la orl; am fost ieri in spital, pt ca de ieri dimineata Vlad a vomitat antibioticul; acum e purtator de branula, i-au facut si perfuzie ca era deshidratat; are la urechea dreapta otita presupurativa, asa ca inca 7 zile antibiotic deci drumuri la spital dimineata si seara; asta in cazul fericit, ca azi dimineata iar a vomitat, si a facut si un scaun-apa. Eu sunt mai bine fizic, doar cu nervii in batista si cred ca anu asta nu-l mai duc la gradinita. Nu de alta, dar nu vreau sa petrec Sarbatorile pe la spital.


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

herra, multa sanatate lui Vlad si sa dea DD sa scape repede de branula micutul.

Constanta, multa sanatate.

vacanta la mare
Poze din august-septembrie
Poze din Copou
Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Herra, multa sanatate baietelului! Asa e in grupa mica, racelile se tin lant, mai ales cand sunt copii multi in grupa.
Am trecut si noi prin asta, baiatul ajunsese la antibiotic o data pe luna iar noi la disperare. La sfarsitul grupei mici l-am operat de polipi si, cel mai important, am schimbat gradinita. Urmatorii 3 ani de gradinita au fost muuuuult mai lejeri, din toate punctele de vedere.

GabrielaG, spune-mi te rog daca ai noutati. Multumesc.

Numai bine,
Ioana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Revin pe fuga cu anuntul : cine are nevoie de ajutor la curatenie pentru sarbatori,o tanti de la Rares de la gradi se ofera !


LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CARE AU IMPLINIT IN CUNUNA VIETII O NOUA COSITA SAU SE SERBEAZA DE ZIUA NUMELUI!
Multa sanatate si sa fiti fericiti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana

Herra, multa sanatate baietelului! Asa e in grupa mica, racelile se tin lant, mai ales cand sunt copii multi in grupa.
Am trecut si noi prin asta, baiatul ajunsese la antibiotic o data pe luna iar noi la disperare. La sfarsitul grupei mici l-am operat de polipi si, cel mai important, am schimbat gradinita. Urmatorii 3 ani de gradinita au fost muuuuult mai lejeri, din toate punctele de vedere.


despre ce gradinite este vorba?
(el e prima oara la gradi, dar in grupa mijlocie datorita varstei)

Mergi la inceput