Iasule, mandra cetate (81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

In ciclul perlute… de ale lui Alex… Capitolul " Atentie ce spuneti pe langa copii".
Tata-sau se lauda ca daca iese cu copilul in oras are un succes teribil la domnisoare! Ca cica il agata pe copil domnisoarele sa poata sa se dea pe langa el! Stiti voi, texte! Dar copilul a bagat la cap…
I-am luat copilului prin vara o jucarie ca un mini ventilator, care are o baterie mica… in fine copilul a folosit-o la multe chestii nu insa sa is faca vant…
Sambata si duminica eu am sta mai mult in pat asa ca s-au intretinut ei doi in exclusivitate… Printre altele copilul il tundea cu ventilatorul pe tata-sau, adica ii vara ventilatorul in par, il tragea si ii smulgea de-a dreptul firele par de preferinta cele albe – si are de unde… A scapat in cele din urma cu ceva par in cap… Ieri vine la tata-sau si il pupa, il strange si ii spune la un moment dat:’ tati nu vrei sa te ajut sa arati bine si tu?’ Tata-sau contrariat ii spune ca ‘sigur’… ‘pai hai sa te tund sa te scap de firele albe… ‘ Elucidat dar disperat tata-sau se apara: ‘dar fetele spun ca arat bine asa…’ La care, copilul serios ii explica cu rabdare: ‘tata, fii serios! asa iti spun ele pt ca sunt invidioase ca ma ai pe !’


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

LA MULTI ANI, GABI, sanatate si fericire alaturi de cei dragi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

joi merg cu Vlad la Helicomed, la dr. Cristian - ORL.
sper sa nu fie vorba de operatie, vrem doar sa vedem ca e ok cu urechile, gatul si nasul.


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Salutare!

La multi ani Gabi! Sa fii sanatoasa si sa ai viata frumoasa alaturi de baietii tai!


Carmen ,am stiut eu ca a mai scos o perluta Alex...asteptam si altele..

Constanta,pai niste poze cu Lisabona cea frumoasa nu ne pui?

Cristinele cum se mai simt? Mai bine sper..

Pe mine ma doare un picior.Adica glezna de la stangul,abia merg.Am facut o ora de la gradinita,adica dublu timp..
Acum ar trebui sa smotruiesc,sau macar sa spal geamuri si sa fac ceva ordine da' doare prea tare si nu-mi vine .
Si mai am un drum mai pe seara pana la Fundatie si inapoi...

Pupici la toata lumea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

buna ziua
ofer virtual ceai verde, daca doreste cineva

La multi ani, Gabiarama!
Sa fii sanatoasa si tot ce doresti sa se indeplineasca


Herra: multa sanatate baietelului, sa nu ajunga la operatie.
Gabriela: sa aveti rezultate bune. Nu am folosit dar stiu ca produsul este bun.

Stiti cumva daca se mai organizeaza anul ac. la Is. targ de haine pt. copii? In primavara a fost dar acum in noiembrie nu. Sau: a fost si mi-a scapat.

Multa sanatate tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Cred ca ca i-am dat baiatului meu, de-a lungul anilor de gradinita, aproape toate siropurile de tuse de pe piata. Recent am avut rezultate cu siropul GRINDTUS, cumparat de la farmacia HelpNet. Aproape terminam sticluta si e mult mai bine acum. Sa vedem cat ne-o tine...

GabrielaG, iti trimit un mesaj.

Toate cele bune,
Ioana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani Gabi! Sa fii sanatoasa si sa ai viata frumoasa alaturi de baietii tai!


vacanta la mare
Poze din august-septembrie
Poze din Copou
Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

E a 15 oara de cand incerc sa scriu un mesaj. O fi virus?
Ioana, saptamana asta scot costumele de Mos Craciun si iti spun ce am.
Nu reusesc sa scriu un mesaj....ca dispare.

E targ cu produse de craciun si pentru copii la teatrul luceafarul in [per 3-7 dec.
Pupici,
gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Va multumesc mult pentru urari !

Tot ce imi doresc e multa sanatate si sa am parte de putina liniste macar pentru o mica perioada .Zilele astea am descoperit ca am ceva probleme cu glanda tiroida si am o stare de oboseala ,de nervozitate si o durere de cap care nu cedeaza parca la nimic .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Citat:
citat din mesajul lui GabrielaG
E a 15 oara de cand incerc sa scriu un mesaj. O fi virus?
Nu reusesc sa scriu un mesaj....ca dispare.

E targ cu produse de craciun si pentru copii la teatrul luceafarul in per 3-7 dec.


posibil sa fie un virus.

Retinusem ca se organiz. un targ in per. 3-7 dec. de cand ai postat prima data dar nu stiu de ce credeam ca este vb. doar despre jucarii, nu si despre haine.

Gabiarama: multa sanatate.

Mergi la inceput