Pepenasi de iulie-august 2008 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Salutare,salutare

Oricat m-as stradui nu pot tine pasul cu voi si gata.
Imi pare rau ca iar au aparut discutii mai "aprinse" pe la noi.E pacat pt ca s-au legat prietenii multe sa se strice aiurea.
Eu personal nu o cunosc decat pe Dia insa imi plac postarile unora mult mult de tot (ex:Anka,Sun) si mai sunt dar in special ale lor, parca ma linistesc asa cumva ori de cate ori le citesc.
Referitor la fetele care te-au acuzat ca ai fi vinovata,Sun,asa cum spuneau si fetele ,da-le ignore si nu te mai simti vinovata pt ca nu ai nici un motiv,dar absolut nici unul!Si eu am nascut prima data dupa ce s-a rupt apa la 15-16 ore.O iubesti pe Thea,o adori,este totul pt tine se vede de la o posta si nu cred ca mai conteaza altceva.

Capri,eu i-as prinde parutul cu elastic,e prea frumoasa si dulce sa-l tai.

Iza,felicitari pt dintisor si succes la casuta visata.

Flo,sarna de aprecieri.

Dia,pupam dulceata de Miruna si felicitari pt rasul zgomotos.

Maria, de Xena esti fantastica in premergator,dam un pusi.

Anais,e o scumpaaaaaaaaa in pozica ingeras.

Mihaita te pup pe falcuta

M-am uitat si la pozele noi,pepenasi va pup pe toti.

Va mai citesc si incerc sa fac si eu prajitura de la Gini maine.

Pe mai tarziu.

Mami de Andreea Maria 07.08.08
Mami de Bogdan 28.05.99
http://community.webshots.com/user/ladymina77
povestea mamarutei cu cifra 7, ziua joi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Hai sa va povestesc ceva....

Doua luni v-am citit din umbra, apoi dupa ce mi-am facut "intrarea" m-am simtit nebagata in seama si m-am retras iar in umbra dar, traind alaturi de voi fericirea, temerile sarcinii si mai tarziu marile emotii ale nasterii.

Am mai intrat cand aveam nevoie de un raspuns. Pe urma incet incet m-am integrat, am prins drag de voi si iata-ma dependenta fara nici o scapare, se pare.... Diarux vezi ca am inceput sa fac rime ca tine

Pietricica care mi s-a pus pe inima a fost cand Anka a comentat problema mea cu Alex...si anume ca nu mananca ca un copil de varsta lui.
Dar a trecut, nu tin suparare, ai auzit Anko?

Urmaresc si eu postarile tale pline de intelepciune si umor!

Una din pietricelele veritabile este aceea cand Anaxena isi facuse cartofi prajiti pe la 10 seara si a scris de ei pe forum. Pai cine urma cu cartofii??? eu si jumatate din fetele din odisee ....Pana s-au facut ai mei m-a prins 11 noaptea si sotul fiind pofticios din fire mi s-a alaturat Asa ca o pomenesc pe Anaxenaaa ca eu nu am mai mancat vreodata cartofi prajiti la ora aia da' mi-a placut



noi
un fulguletz
un pepenash


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Asa cu enervatul ca la asta nu am raspuns:
-si pe mine m-a enervat lumea cu eclerele si amandinele se stiu ele care
-ma enerveaza lumea care se supara ca "iha" pe sat
-ma enerveaza tipele astea sexoase gen oanasm, sorelix, anaxena care mereu zic ca ele is grase cand ele arata ca niste fotomodele
-aaaa si asta neaparat ma enerveaza gabriela si narcisa ca nu zambesc in pozele cu bebe
Edit ca mi-am adus aminte ma enerveaza persoanele astea la care dulciurile le ies perfecte si mai baga si poze cu deserturile perfecte si eu balesc aici si dau suturi la cuptor ca mie deserturile nu imi ies
Anka hai mah ca ai vrut zici nu ca te miri ci ca te enervez ca eu pac cu informatia. Mai eu de fapt nu am doua fete v-am pacalit ca nu is ale mele si de aia am timpmde dezbatut si de bagat link-uri utile.
Mai si lui Ari i se mai incalceste da folosesc spray din ala pt copii de dezcalcit parul si merge. Si miroase si frumos.
Asa si vb lui Caprioara ma enervez ca nu imi aduc aminte toate de la care m-am enervat ca am avut si eu destule momente de eram pissed off pe unele persoane da eu is pacifista si ma rog frumos de lume chiar daca as vrea sa ii plesnesc sa isi revina mai rapid da na asa is eu pacifista, zodia e de vina.
Edit edit: noi plecam acusi la plimbare cu toate ca e rece da iesim din casa la niste magazine langa serviciul lui Flo ca au scos astea de Craciun deja de ceva vreme si nu vreau sa pierdem vreo ceva oferta ca acusi dispar si is rafturile goale asa ca tre sa ne miscam rapid.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Si revin ca mai aveam cate ceva de zis
KIMMY,bafta cu apartamentul
MARINA, distractie placuta la Constanta
OANASM, mai da ai un stil, de mai binedispus ca am uitat si de durere si de tot
NATI, ma bucur sa aud ca esti bine
CARMENELA bafta la vaccin, un pupic ptr regina
MONA, nu trebuie sa iti fie jena sa spui ca nu ai bani.Nici eu nu imi pot permite o menajera sau o vacanta in strainatate,dar asta nu ma face sa ma simt prost.Cum bine zicea cineva,nimeni nu e judecat dupa marimea buzunarului
[b] OOKA
, ia uite, si eu ca si Anka ma declar uimita, nici n-am banuit ca esti sora lui Alle

Speranta moare intotdeauna ultima!

Violeta de Alexandra Valentina - 2.09.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Aaaaa si inca ceva...sa nu dati cu petre sau cu bolovani mie mi-a parut rau (si imi pare inca) de Danangie.
S-a suparat si ea, o fi avut vreo depresie, e si ea singura prin tara aia, nu's ce sa zic, dar imi parea rau cand va luati de ea.

Gataaaa m-am descarcat!

Cine urmeaza??? Ha???

Hai ca am editat ca scriu aiurea....



noi
un fulguletz
un pepenash


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

aaaaa FLO stai ca m-ai enervat! Ce am zis io de Alex??? Esti sigura ca io??? Ca habar n-am cum si ce mananca dansu' Recent am aflat ca ii cumpara ta-su pampersi da' de mancat? Si m-ai enervat ca daca am zis io, trebuia sa imi tragi imediat una in mecla!
PS - eram inca la servici?? Ca asa s-ar explixa si ca am vorbit prostii, si ca nu imi mai amintesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Ankoo undes pozele? ca vreau sa le vad pana plec sari cu ele ca ai zis ca vii cu poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yael spune:


raspund repede lui Anka: ala daca e 0.99 lire tb. sa fie USED! Ai grija, citeste bine item condition. Sau incepe de la 0.99, si tb. sa faci bid!?

Flo, -ul a fost pt. felicitarile tale la primul nostru dintisor

POOP.

I, J5v, N 3.6v & E4kk
--------------------------------------------------
"One who knows languages feels home everywhere."
(Dutch saying)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Fetelor multam de incurajari.Problema cu alaptatul e ca fata mea refuza biberonul si nu stiu ce o sa ma fac daca o sa arunc laptele.A doua problema ar fi ca pentru lucrare tb un tratament de lunga durata ca sunt si niscaiva probleme cu gingiile si hai chiar daca accepta biberonul pina la urma mi-e teama ca tot luandu-l zilnic pina la urma o sa ajunga sa refuze sanul.
In fine, pina la urma poate n-o fi dracul atat de negru,si poate-mi fac eu probleme degeaba.In seara asta merg la un alt stomatolog sa vedem ce spune.

Speranta moare intotdeauna ultima!

Violeta de Alexandra Valentina - 2.09.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns the_andreea spune:

Ile,scuze,felicitari si tie.Na,ca am comis-o tocmai pe tine sa te uit.Am baut prea mult aseara si mi-au intrat neuronii in stare de hibernare.
Am si e o suparare,ca mi-am adus aminte,Pastele mi-a eclipsat ziua de nastere (AGAIN! ) si numai dragutza de Sun a observat.Un special.Dar mi-a trecut
Ruxi,welcom back.
Vio,Capri daca eu eram "Andreea" din mes voastre multu' mult.Stiu ca si tiza mea are ceva pr de care sper sa scape cat mai curand si cu bine


Andreea mami de Theona (27.08.2002) si Casian (18.06.2008)

Mergi la inceput