Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (87)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

nush ce e cu netu ista!
a aparut msj de 2 ori!
ioana

29+
Doamne Iisuse Hristoase, Miluieste-ne pe noi pacatosii!

puiutza mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculet spune:

Bau!


Eu inca n-am vergeturi,sper sa nu apara,pt ca in fiecare seara ma ung cu ulei de masline....si-l intind peste tot,cat imi ajung mainile .
Deja mi-am facut o parte din cumparaturi,hainute,o super draguta perie,cu par moale ,patut,salteluta...iar pt mine mi-am luat doar o camasuta de noapte,pt ca sunt f uratele marea majoritatea,si mi-am luat 1 doar ca sa am si eu ceva acolo .
Cum deja anunta pe toate posturile tv,ca de maine ar ninge in bucuresti,mi-e cam groaza sa probez haina cea groasa..desi trebuie sa fac si treaba asta
Imi place cum suna stelute,dar daca are cineva alta idee,sa ne-o spuna.
toate mamicile,si-o viitoare mamica Lalala


28+ cu Alexandra Maria

fetele 2 in 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Si eu tot pt "stelutze" sunt

Crisspy 27 sapt Razvan Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

salutare fetelor!
Bebelusi, si eu sunt plina de santulete rosii pe sani, desi m-am tot dat cu ulei de masline...ce-i drept, nu zilnic ca mai uitam, sau nu aveam chef sau mi-era sooomn :D
lalala13 sa fie bine si bebe sa vina la momentul potrivit!!!
Mai vroiam sa spun ceva, dar...revin daca imi amintesc! Daca nu revin, weekend placut de pe acum va doresc :)


30 + cu !
AMR 10 saptamani...!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

multumesc fetelor pt aprecierile numelelor
mama va venii in ianuraie prin 10-12,deci numai bine,v-am spus ca a inceput sa croseteze???eee,ce mama buna am eu
jasmi,cred ca tu ziceai ceva de icre,eu am mers ieri la cumparaturi si am cumparat borcanul,le-am facut aseara cu gris si am halit juma de franzela,acum de dimineata am fost mai cuminte,doar 2 felii.
mvb,tu erai mama asa necajita??? uite,saptamana trecuta,marti mai exact a nascutr o prietena de a mea,prin cezariana,la 40 de sapt,o fata de 2.800 kg.sapt asta cand s-a dus la medic cu fata,3.100...hai ca recupereaza ,nu mai stresa pruncu
pt toate fetele un ca fug la munca,cu toate cxa nu am nici un chef.
dar nu inainte sa zic:HAI STEAUA!!!
aaa: intrebare....de cateva zile imi tiuie urechea dreapta,da nu in continuu,stiti care de ce? sau mai pateste care asa???
amu; chiar plec

30S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 10 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Eu nu ma mai vopsesc de mult, nu stiu ce sa iti zic....

29+ Vlad Mihai

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Buna fetele,

Intru si eu doar pentru o clipa...am enorm de mult de munca la servici!
Sper ca sunteti toate bine!
Edinutza, nu ai scris de mult, esti bine?
Mie imi vine "control" peste doua saptamini...adica de la firma care imi trimite o doamna sa ma ajute dupa nastere vin sa povestim si sa vada camera de bebe mic...deci trebuie sa aranjez camera frumos. (ca am mai mutat cite ceva, de cind cu mutarea Francescai in alta camera)

Eli, intrebai la cat timp iesim afara cu bebe mic, pai probabil in aceeasi zi, la mersul acasa, si dupa aceea in fiecare zi.

Alinuk, ce frumos, cu copilasi cu aceeasi zi de nastere (poate).

Aryia, e frumoasa burtica ta si tu esti subtire!

Daiopri, ce uriciosi la tine la servici! Macar in pauza sa poti sa scrii.

Lisa, frumos nume!

Ira Liza, clatitele asa sunt bune, si noi le facem cu faina integrala, clatite sanatoase! (prin noi a se intelege Paul)

Acum iarasi la munca...sper sa reusesc in weekend sa intru sa va "vad", pt ca o sa lucrez si de acasa, altfel nu ajung acasa la computer.

va pup si aveti grija de voi









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Lalala13 sa se ia si sa fii cu burtica cat mai rpd!
Si eu zic ca se intampla cand nu te astepti.

Eu propun :
ingerasi de nea
globulete

Andreea 32+, cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Eu va urez la toate un weekend placut, mai laes lui ledi! Asteptam poze de miresica cu burtica

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 31+ cu Nadia - Ana
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Viorella te rog daca gasesti ceva spune-mi si mie. Si eu trebue sa-mi iau ca nu ma mai cuprinde nimik si am inteles ca o sa inceapa sa ninga.Pupici si astept vestilalala13 – are dreptate Bebelusi, o sa vina si bebe cand te astepti mai putin, o sa vezi. Te asteptam sa ne dai vestea cea buna.Fetelor, vroiam sa va intreb…. Voi va vopsiti parul? Si daca da, cu ce? Ca am auzit atarea varinate ca nici un mai stiu ce sa fac.
Crisspy 27 sapt Razvan Andrei
Eu m-am vopsit o singura data cu o vopsea fara amoniac (Casting Crem Gloss de la L'Oreal Paris) ca trebuia sa plec intr-o delegatie.Bebelusi, eu am luati lenjerie de pat de la Carefour Pitesti cu o luna in urma, cu 110 lei 8 piese (2 pernute, 2 aparatori, pilota, cearceaf si inca vreo doua chestii - acum sunt la lucru si nu-mi aduc aminte exact) Nu le-am spalat, deci nu pot sa ma exprim la calitate (probabil ca nici prea buna, nici prea rea) Nu le-am folosit inca!27+AMR 5 ZILE LUCRATOARE!!!

Mergi la inceput