Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ilinca, am citit si eu povestea parintilor tai, este cu adevarat impresionanta L-am votat si pe Manu, care are niste ochisori adorabili.Am vazut ca ati scris de pofte (culinare sau nu). Eu de la inceputul sarcinii si pana in prezent nu am avut absolut nicio pofta. Am avut, ce-i drept, o perioada in care mancam zilnic la micul dejun paine cu unt si dulceata (acum nu-mi trebuie sub nicio forma), insa nimic iesit din comun.Monnvas, dimensiunea sanilor nu are nicio legatura cu producerea de laptic pentru bb.O zi frumoasa va doresc!Ana-Maria 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

aris superba caera lui bebe. mobila e bestiala, arata incredibil. si patul mare o sa-ti fie de ajutor sa mai dormi langa el in camera o perioada, fara sa-l trezesti pe tati de fiecare data cand te muti tu.

diana 19+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare burtici!

mihaelacg, la multi ani lu tati! sa va traiasca! si eu ma bucur cand vad ca mai simte si altcineva la fel cu mine...

eli, foarte frumos fomistul! sa creasca mare si sa va aduca numai bucurii

aris, frumoasa camera lu bb! sper sa ii placa

pupici la burtici!

silvi 22 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

multumesc mult fetelor si eu sper sa ii placa. patul mare l-am luat in ideea ca peste cateva ani s-ar putea sa nu mai gasesc firma sau modelul si nu ash fi vrut sa arunc toata mobil doar pt ca nu se potriveshte. e adevarat ca o sa fie tare bun daca o sa aiba ceva colici. ce nu am gasit la targ ...un wrap! pana la urma cred ca imi comand dupa net, sper sa ajunga pana in martie.

22+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Eliov, sunteti 2 frumosi, bebe e mic si scum scump, sa-ti traiasca sa fiti fericiti si sanatosi.
Aris, frumoasa camera lui bebe, de invidiat, o sa-iplaca sa se joace in ea.
Aseara am fost la Baby Expo, am luat cate ceva: sterilizator, suport pentru dormit bebe, marsupiu, forfecuta, pompita pt. nasuc, 2 bady si unul mai gros - adica ca o geaca pt iesirea din spital - in martie e frig.
Carucior mi-a placut unul singur , dar era 18 mil, cam scump totusi....
Ma asteptam la mai mult de la standuri...dar oricum gasesti..la preturi bune lucruri de calitate.
22+Albert

fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

aris..sa dea Dumnezeu sa nu aiba colici..sa nu aveti nevoie de pat...dar dc are colici ca fiu-meu...nu mai ai nevoie de nimic...nici sotul tau nici tu:(

Bogdana
23+si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Povestesc intii, apoi citesc din urma si....revin.

Am facut ieri in sfirsit morfo-fetala. Impingem carucior roz...

M-a scos din minti doctorul. A vrut sotul sa imi faca MIE o poza pe masa, cu burtica in sus si cu sonda pe burtica. A cerut voie, asta s-a crizat ca ce face el e un act medical si nu facem bilci......
Am lasat-o asa. Cu o voce de om care este capabil sa faca minim 3 copii/zi singur, a inceput sa ii dicteze asistentei ce sa completeze in fisa, fara sa ne explice nimic. Rasuflam si noi usurati cind auzeam cite un "normal", desi in general era urmat de "dificil de examinat din cauza obezitatii gravidei"...moment in care iar simteam ca-mi pleaca mina dreapta spre mutra lui...
Eram turbata; intelegeam 3 cuvinte din 5, eram in spatele monitorului si nu vedeam nimic...

La sfirsit insa s-a indurat sa intoarca ecranul sa o vad si eu...fata era nervoasa de cit a impuns-o ala cu sonda, asa ca a facut niste ture de forta (raspunde si cind inghiontim usor burtica, daramite cind a stresat-o ala)... ne-a aratat talpitele, a stat cu un pumnisor sub cap si apoi l-a mutat sub barbie, iar la final, cind eu uitasem cu totul ca as fi vrut sa aflu si daca e fata sau baiat, fata noastra s-a pus intr-o pozitie foarte ne-domnisoreasca si ne-a aratat...ce si cum.

L-am iertat in final pe doctor, pentru sictir si ...'obezitate", ca mi-a zis ca ilinca e fata mare (523 - 268g) si sanatoasa.

if you can't say something nice, then don't say it at all

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

pisigri in primul rand felicitari pentru fetita, sa creasca mare si frumoasa, ca asta e cel mai important lucru.
despre doctor, nici nu am cuvinte- si cica ei respecta etica profesionala. eu stiu ca uneori este o meserie stresanta, dar chiar nu inteleg cum se pot purta asa. ai vazut ieri si florinela venise foarte suparata, deci doctori din astia pe toate drumurile. daca nu au nimic bun de zis, nu inteleg de ce nu tac naibi' din gura. sper sa vin eu maine cu pareri bune de la eco, sa mai stergem din acreala.

diana 19+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Aris e super camera!
Imi place tare ideea de "cavaler", turnulete, creneluri!
Mi-a placut si ideea de pat "normal" alaturi de cel de bb! Super!
Noi la carucior ne-am cam decis! (deocamdata) Pana in aprilie...
http://www.stokke-stroller.com/ro%2Dro/
Felicitari pisigri pt fetita! Sa fie fericita si norocoasa!
Azi am o zi fericita! am mai adaugat o saptamana!
Pupici burticilor!

Bq 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

din pacate, de partea cu obezitatea......nu cred ca o sa scap nici eu. m-am hotarat sa trec numai pe legume, fructe. lactate semidegresate si gratar de pui, macar o perioada, pentru ca nu-mi place ritmul in care cresc; deja "bunele" mele colege mi-au tras cateva replici acide, cu toate ca mie mi se pare ca arat mai bine ca oricand, si multa lume imi spune acelasi lucru (in ciuda excesuluide kg). sper sa nu ma las prea mult influentata, dar nici usor nu e cand auzi chestii din astea.

diana 19+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput