Gravidute & Mamici de IASI (73)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna dimineata
e gata .... e tare si ferbinte
moldoveanca sapt trecuta cand am fost la control avea 7.100 kg, nascut cu 3.500 si scos din maternitate cu 3.450 kg. Pediatra mi-a zis ca e bine.



Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Alina, e foarte buna cafeaua!!
Ce urat e afara... Sper sa nu mai ploua ca trebuie sa iesim un pic dupa pranz.

Oana de Ana Alexandra - 17 decembrie 2007
www.flickr.com/photos/oana8188/" target="_blank"> poze Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

sa va spun ce am patit aseara ..... aseara mi-am dat seama ca Darius e tare smecher si alintat .... l-am culcat pe la 10.30 si l-am pus in patutul lui dupa 20 min sa trezit si a inceput sa planga.... de papat a papat, pampersul e schimbat, si a mai ramas calgelul... bine il dau si adoarme... il pun iar in patutul lui... dupa 10 min se trezeste... ma intreaba sotul ... acum ce mai aresieu ii zic ca nu stiu ma duc il iau din patut si adoarme instantaneu il pun iar in patut si iar se scoala cred ca a facut asta cam de 10 ori ... pina cand pe la 2.00 i-am pus un ursulet linga el in patut.... se trezeste pune mina pe el si adoarme... pina la 8.20 nu l-am mai auzit... de fiecare data cand ma duceam la el era cu mana pe ursulet. de acum somnic cu ursuletul linga el.
sper ca nu v-am stresat cu patania mea de aseara... ma duc sa ii fac suculetul de morcovel

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana8188

Alina, e foarte buna cafeaua!!
Ce urat e afara... Sper sa nu mai ploua ca trebuie sa iesim un pic dupa pranz.

Oana de Ana Alexandra - 17 decembrie 2007
www.flickr.com/photos/oana8188/" target="_blank"> poze Alexandra



da e ffff urat ... si noi speram sa nu ploua ca trebuie sa mergem la doctor ...

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice_is spune:

Neata. Multumesc de cafea...
Anilansa pai ii este urat baiatului sa doarma singur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

salut
Noi fuseram la spital unde am facut EKG si EEG..la 1 jumate mergem si in policlinica sa isi dea cu parerea si un neurolog, Arsene, daca ati auzit..
Si gata, ca deja mi s-a facut mila de ea azi..nemancata, asteapta la rand sa faci fisa, asteapta sa intri la EEG, unde zice ca ar fi treb sa manance inainte sa fie linistita..insa la EKG,nu..unul zice una,altul zice alta..cum i-a pus electrozii aia pe cap, a inceput sa urle, ca pe ea si caciulile o enerveaza..stai si calmeaz-o acum..i-a facut analiza, dar nu stiu cum, ca sughita de plans..Dupa asteapta sa isi revina, intra la EEG..iar, plansete, trage de firele alea samd..Initial, mi se spusese de dr dimitriu, ca o sa o adoarma, ca sa stea linistita si de aia sa nu manance..urca sus, coboara jos intre etajele 1 si 5, asteapta liftul juma de ora samd..Am plecat facandu-mi cruce ca nu tre sa stam pe acolo..
Si ce am povestit e doar o parte..Doamne Fereste sa stai in spitalele din Ro cu copilul, si mai ales copil mic..

M-am intalnit pe hol si cu palmyrah(Cristina)..Miha cred ca o stie, de la Iasi,mandra cetate.. avea probl cu baietii si la fel aveau si ei de facut investigatii diverse..

revin mai dupa amiaza..




www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea

Cristina si Alessia Stefana

Aniversare 1 anisor
Dupa varsta de 1 an





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice_is spune:

Citat:
citat din mesajul lui kriss79

salut
Noi fuseram la spital unde am facut EKG si EEG..la 1 jumate mergem si in policlinica sa isi dea cu parerea si un neurolog, Arsene, daca ati auzit..
Si gata, ca deja mi s-a facut mila de ea azi..nemancata, asteapta la rand sa faci fisa, asteapta sa intri la EEG, unde zice ca ar fi treb sa manance inainte sa fie linistita..insa la EKG,nu..unul zice una,altul zice alta..cum i-a pus electrozii aia pe cap, a inceput sa urle, ca pe ea si caciulile o enerveaza..stai si calmeaz-o acum..i-a facut analiza, dar nu stiu cum, ca sughita de plans..Dupa asteapta sa isi revina, intra la EEG..iar, plansete, trage de firele alea samd..Initial, mi se spusese de dr dimitriu, ca o sa o adoarma, ca sa stea linistita si de aia sa nu manance..urca sus, coboara jos intre etajele 1 si 5, asteapta liftul juma de ora samd..Am plecat facandu-mi cruce ca nu tre sa stam pe acolo..
Si ce am povestit e doar o parte..Doamne Fereste sa stai in spitalele din Ro cu copilul, si mai ales copil mic..

M-am intalnit pe hol si cu palmyrah(Cristina)..Miha cred ca o stie, de la Iasi,mandra cetate.. avea probl cu baietii si la fel aveau si ei de facut investigatii diverse..

revin mai dupa amiaza..




www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea

Cristina si Alessia Stefana

Aniversare 1 anisor
Dupa varsta de 1 an









Offfff. Bine ca ati scapat. Sa dea Domnul ca si interpretarea rezultatelor sa iasa bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

alice pina acum 2 zile nu ii era urat sa doarma singurel .... si asta mi se trage numai de la somnul din timpul zilei ... ma bag in pat la tv il pun linga mine, ne jucam si adoarme... de ma tine si de mana azi ma duc sa ii iau un urs mai mare care nu canta ... aseara ursul cu care a dormit a cantat de 2 ori

kriss sper sa fie totul bine si sa iasa rezultatele bine .... multa sanatate

ma duc sa il imbrac pe Darius ... mergem la vaccin ... mai scriu ceva dupa ce venim
pt toata lumea si pofta buna

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Kriss e cumplit sa ai d-ea face cu spitalele! Speram sa fie bine cu Ale!
Am primit rezultatele la dublu test si nu sunt prea lamurita! Ma puteti ajuta cu valorile normale la Free BHCG?!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 14+] cu
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Buna fetelor,
Kriss, imi pare tare rau pt problemele e sanatate cu care va confruntati....va doresc numai bine si multa sanatate.
Dany...totul va fi bine, si casian al meu mi-a facut o saptamana febra mare, apoi treptat a inceput sa tuseasca, sa ii curga nasul,...apoi au aparut niste bubite...parca era urzicat...si acum arte otita din cauza rinofaringitei si am inceput tratamentul cu antibiotic, si uite aca copilul meu de trei saptamani incoace numai in medicamente sta.Va doresc multa sanatate.

Initial la casian mi-a zis ca e varicela...si cand colo era rinofaringita peste o alergie, astfel ca, el edte alergic.....multa treaba am cu chestia asta....dar ma rog asta e alta poveste.Acum, pt ca nasucul lui nu a vrut sa se desfunda mai devreme de 10 zile...a facut otita....

Byucu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput