Campanie de responsabilizare a autoritatilor (7)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

I-am multumit Ancai Boagiu pentru interesul acordat cauzei noastre si i-am spus ca o vom contacta cu siguranta dupa alegeri. Mi-a raspuns: Ok, va multumesc si eu mult!

Fetelor, credeti ca Marcelino isi va face spermograma?(http://bogdanpetre.ro/2008/09/21/infiin%c8%9barea-muzeului-comunismului-la-bucure%c8%99ti/)

Si eu cred ca adresele de mail de la Cam. Deputatilor sunt moarte de mult. Nu mai vorbesc de Raluca Turcanu careia i-am scris chiar doua mesaje si tot degeaba. Daca am gasi alte adrese de contact am mai putea incerca. Pot sa le scriu, daca nu le-am mai scris altcineva, celor trei si cu altfel de adrese desi daca sunt tot din cele de pe site-ul Cam.Deputatilor ma astept sa fie la fel de ...necitite:
relu@fene.ro (Relu Fenechiu)
predarrr@buzau.ro (Cezar Preda)
v.ponta@tsd.ro




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

I-am trimis eu lui Fenechiu.
Lui Preda i-am scris eu exact la adresa aia acum vreo 2 luni, nu exista.
"rejected by the recipient domain.The error that the other server returned was: 550 550 Invalid recipient".
La Ponta "Delivery to the following recipient failed permanently. The error that the other server returned was: 554 554 Invalid relay".


Cred ca Marcelino are o tema de meditatie.

Revin pe dupa-amiaza si cu ce am vorbit la Cotroceni.

www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">Sprijina visul unor oameni de a deveni parinti


Implica-te in campania noastra! Avem nevoie de idei si voluntari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

PsjMultumesc. Atunci nu le mai scriu ca n-are rost. Am incercat sa caut alte date de contact dar inca n-am gasit nimic.

I-am scris Iulianei Tudor si Getei Voinea. Amandoua vor cate un copil (Geta are deja unul). Sotul meu imi zicea ca ar fi citit ca Iuliana Tudor ar avea ceva probleme de fertilitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Fetelor, cum am zis, nu stam deloc rau la recolta de promisuni, daca se concretizeaza intalnirile cu macar jumatate din cei din lista (preferabil, jumatatea vizibila, de notorietate, cu influenta in partid) si sunt de la fiecare dintre cele trei partide importante - e excelent.

Eu ma duc sa scotocesc dupa memoriul catre CNAS, e redacatat de atata amar de timp, il vom trimite noi, a fost o greseala sa asteptam atat.

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Mi-a raspuns si Vasile Blaga:

Va multumesc pentru mesajul dumneavoastra si va asigur ca voi avea in
atentie problemele sesizate.

LucaLuca
Am avut mana buna dar am scris la adresele de contact gasite de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristal1995

Fetelor, ma bucur sa va gasesc optimiste si in plina actiune.
Eu, din pacate, duc maaaaaaaare lipsa de timp in momentul asta, dar, daca ma coordonati un pic,poate reusesc sa va ajut cu cate ceva. Spuneti-mi exact ce sa fac, ce trimit si cui si ma conformez
Pupici

Aly-"Inca mai sper..."
Ar mai trebui sa le scriem candidatilor: Emil Boc, Victor Ponta, Adriana Saftoiu, Lia Olguta Vasilescu, Bogdan Olteanu, Razvan Teodorescu, Dan Voiculescu, Ecaterina Andronescu dar nu pe adresele de la Cam. Deputatilor ca acolo nu citeste nimeni. Daca dai de vreo adresa de contact pentru acestia ar fi foarte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Fetelor, am "inviat" textul pentru care muncise atat Lucialu (Lucia, ne mai citesti?:). L-am updatat minimal si i l-am bagat pe mail Ioanei, sa il trimita ea (nu-l mai postez aici, are 7 pagini word si exista deja in arhiva). Cautand adresa de mail pe site-ul CNAS, am dat peste un tel verde: 0800.800.950

Cine suna sa ...ii intrebe de sanatate? E moka.

PS: Raspunsul de la Blaga e nepersonalizat complet, ni l-o fi trimis vreun répondeur automatique, dar il trecem pe lista de promisiuni.

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Cristal, sa nu uit sa iti zic, caci poate nu ai apucat sa citesti dincolo, in primul weekend din decembrie, ala de Mos Nicolae, avem intalnire stabilita cu dna eurodeputat Gabriela Cretu (o sa dureze cca. o ora, nu mai mult). Poate reusesti sa iti faci timp. Oricum, intelegem ca nu prea mai ai timp sa citesti, o sa iti scriem pm cu cateva zile inainte (remember girls).

Eu am mai scris zilele astea massmessage-uri pe cateva grupuri de discutii, gen ONGromania, conferinte, romania_EU_list, cafeneaua_politica, eurodesk_info. Fiecare dintre grupurile astea are minimum 1000 de membri, cumva preselectionati, cu interes fata de actiuni civice/europene etc. A fost mai greu sa fac textele (am bagat si un apel la voluntari), acum o sa le trimit cu regularitate (nu frecvent, ci doar regulat).
Later edit: plus alte grupuri astazi:
politice@yahoogroups.com, protest-ro@yahoogroups.com, RO_POLITICA@yahoogroups.com, romania_actualitati@yahoogroups.com, romania_is_falling@yahoogroups.com, romanians_news@yahoogroups.com, societatea_civila@yahoogroups.com, dezvoltare_comunitara@yahoogroups.com





---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

L-am bifat pe Victor Ponta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Am scris mail cu "propunere de subiect: infertilitatea" la Radio Romania Actualitati (adresa generala) si la emsiunea "Romania impreuna" care pare a avea subiecte social-politice, inclusiv pe sanatate (emisiunea are si blog, am lasat si acolo un comentariu, trebuie aprobat).

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput