Campanie de responsabilizare a autoritatilor (7)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Raspunsul de la Theodora Bertzi:
Sunt de acord cu dumneavoastra in ceea ce priveste reglementarea legala a procedurilor de reproducere asistata medical si sustin sprijinirea familiilor care apeleaza la aceste proceduri prin suportarea costurilor de la bugetul asigurarilor sociale de sanatate.

Va multumesc pentru ca mi-ati semnalat aceasta situatie si va incredintez ca voi avea in vedere, ca viitor deputat, initierea unui proiect de act normativ care sa reglementeze aceasta problematica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_p76

Nu uitati ca maine apare articolul in Evz si am inteles ca dupa 10 seara azi apare on line.



Ba apare saptamana viitoare, maine e prea putin spatiu. Asta este, nu tine doar de autor/editor, e ultima saptamana de campanie electorala si sunt altfel distribuite spatiile. Pe online vor fi si linkuri la blog.

A propos de campanie electorala, uite, dom'le, cum se inghesuie toata lumea brusc sa ne promoveze proiectul! :) OK, o trecem si pe dna Bertzi la colectie.

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Si hai poate mai imbogatim colectia de promisiuni (fetelor, va dati seama cate intalniri ne/va asteapta dupa alegeri?!:)


Cate un mesaj mic la doamnele si domnii, va rog:

bogdan.olteanu@cdep.ro

crin.antonescu@cdep.ro

relu.fenechiu@cdep.ro relu@fene.ro

cristian.boureanu@cdep.ro

predarrr@buzau.ro (Cezar Preda)

raluca.turcan@cdep.ro

e.andronescu@cdep.ro e_andronescu@rectorat.pub.ro

ovidiu.brinzan@cdep.ro

vdorneanu@cdep.ro

v.ponta@cdep.ro v.ponta@tsd.ro

liavasilescu@cdep.ro


---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Lui Boureanu i-am trimis eu(era la Arges), nu s-a intors inapoi dar n-am primit raspuns.
La Cezar Preda, s-a intors inapoi, nu mai tin minte de ce, fie nu mai avea spatiu fie nu exista.
Lui Crin i-am scris eu la mailul de campanie PNL acum vreo 2 sapt.
Stiu sigur ca li s-a scris si Ralucai Turcan si Olgutei Vasilescu.

Mirimir, sa nu uiti de lista cerintelor pentru compensare. Ar fi foarte bine sa scriem pe blog si sa luam si aminte sa nu se intample la fel si cu legea noua. Adica pe hartie sa existe dreptul de a deconta ceva bani iar in realitate zero. Si uite-asa am mai bifat o lege europeana.

www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">Sprijina visul unor oameni de a deveni parinti


Implica-te in campania noastra! Avem nevoie de idei si voluntari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Draga Paloma Soledàd de Janeiro:) [ca eu PîSîJî nu pot sa iti zic:))], ce, parca Ancai Boagiu nu-i scrisesem si prima data nu a dat nici un semn, iar acum vrea sa scriem legea impreuna? :)

Sa le mai scriem o data, e ultima strigare, ultima saptamana de campanie, n-avem ce pierde. Sa le scrie Marrina, ca ea are mana buna. :)

Btw, am nevoie de cineva din Bucuresti care sa sune la Presedintie:

Telefon: (+40-21)410.05.81 - interior 363; 305
Tel/Fax: 410.38.58

sa solicite o audienta.

I-am trimis un pm Iyoanei, cea care scrisese ultimul mesaj catre Presedintie, nu a primit raspuns. De ClaudiaPrea, cea care scrisese primul mesaj, nu mai stim nimic - Claudia, esti bine? Deci, nu mai pierdem timpul cu petitii scrise, solicitam direct audienta la Compartimentul ala cu probleme cetatenesti, condus de dl. Piscociu.

Cine se inscrie sa sune? Vreau neaparat ca problema sa fie consemnata si la Presedintie, sa nu spuna ca n-au stiut. Deocamdata trebuie doar sunat si luata o progamare, pe un nume oarecare, subiectul fiind politicile publice privind infertilitatea in romania. Vedem pe urma cine merge la Cotroceni (nu va dura mult intrevederea cu un consilier, maxim 20 de minute).

Vom lua si audienta la Guvern, dar dupa ce se schimba.



---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Le mai scriu eu pana maine dupa-amiaza, taras-grapis mai trimit cate un mail.
La pres. daca nu se ofera nimeni sa sune, sun eu, desi am o fobie cu vorbitul la tel. Dar sigur s-ar duce cineva?
Cred ca e destul de dificil, ar trebui sa se invoiasca de la serviciu, sa se plimbe prin traficul din Bucuresti, poate audienta nu incepe sa ora anuntata. Cel putin pe la dr. daca intarzia doar o jumate de ora eram cea mai fericita.
Mie mi-e imposibil sa ajung.

offtopic, psj vine de la echipa de fotbal paris saint-germain, cred ca m-am inscris pe forum dupa ce rapidul a pierdut meciul de fotbal la masa verde din cauza ca le-a picat curentul electric. M-a distrat ideea. Am zis sa fie j in loc de g ca sa nu fie prea evident de unde vine.
In fine, aiureli.

www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">Sprijina visul unor oameni de a deveni parinti


Implica-te in campania noastra! Avem nevoie de idei si voluntari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Mai verific din cand in cand blog-urile unde am lasat mesaje sa vad daca avem vreun raspuns si am gasit comentariul unuia care nu avea ce face: http://bogdanpetre.ro/2008/09/21/infiin#539;area-muzeului-comunismului-la-bucure#537;ti/#comment-262
Cred ca i-am raspuns prea frumos.

Ioana Driving in my car
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Da, mult prea frumos. Margelica probabil considera femeile de 32 de ani piese de muzeu.

www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">Sprijina visul unor oameni de a deveni parinti


Implica-te in campania noastra! Avem nevoie de idei si voluntari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Iti dai seama ca prima tentatie de a iti citi nickul a fost "PeEsJe", dar m-am gandit sa iti dau mai bine un nume marquezian, asa. :)

Pai eu sper din suflet ca gasim pe cineva sa se duca la Presedintie in audienta, mai ales ca e foarte posibil sa iti spuna ca nu e cu luat programare, ci asa, spontan - te prezinti si iti consemneaza pàsul. O trimitem pe Elenada gravida, si intra prima! :))

Suna, te rog. Intreaba si de ce nu s-a raspuns la petitiile anterioare, trimise de "reprezentante ale grupului nostru de initiativa".

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Am trimis cateva mailuri la cei mentionati de tine mai sus,Luca, dar mare parte s-au intors inapoi. Adresele nu mai sunt valide.

Raluca

Mergi la inceput