Campanie de responsabilizare a autoritatilor (7)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

ioana, cum am mai spus sunt de acord sa preia cineva asociatia, cu acte, cu tot ce inseamna asta. Insa pana cand asociatia e pe adresa mea de acasa, pe datele mele personale iti dai seama ca ma intereseaza pe unde apare. Din afara link-ul fiind facut pe 'statut' parea ca si cum toata actiunea este sub umbrela de Ador Copiii, ceea ce ar fi foarte ok, dar sa fie la modul oficial - adica cineva sa raspunda pentru tot ce implica asta.
Observatia mea a venit pur si simplu ca nu mi s-a parut fair-play fata de DC care a fost tribuna de unde s-a auzit totul, si nu e vorba de lachei sau alte bla-bla-uri din astea.
Nu vad care ar fi problema ca asociatia sa-si mute sediul?! Da, acum e pe Timisoara, insa poate fi mutata pe Bucuresti, nu vad care ar fi problema.



looking for my sunshine
+11


www.adriatica.net/wallpapers/index.htm" target="_blank"> my love, Adriatica


"The work is for people who are tired of pain. It’s an offerering.
It’s the way that I found freedom! "
byron katie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuciLu spune:

Luca, explicatia solicitata de catre tine o gasesti in topic-ul "...cere-ti drepturile" , daca doresti si crezi ca este de folos aici, te rog sa o postezi ...
Luci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Ioana, am pus articolul tau despre infertilitatea masculina pe blog - mai este un pic de bibilit la nivel grafic. Multumim mult de tot pentru efotul de documentare si pentru timpul pe care ai reusit sa il gasesti pentru a scrie. :) O sa punem si articolul doi, sa gasim o solutie de incadrare. Cat despre topicul de pe generale, bineinteles ca poti sa continui sa fii persoana de legatura, din partea mea; de altfel, eu nu am avut nicicand contacte cu userul "desprecopii" - la singurul pm pe care mi l-a trimis nu am apucat sa raspund, ca intre timp scrisese pe public, mult mai edulcorat. Precizeaza-i te rog ca la momentul la care a gasit potrivit sa faca observatia, exista deja un link catre forum, la rubrica "news"; imediat dupa pm am facut backlink pe prima pagina la "forumul romanesc"; am adaugat sambata si in blogroll articolul scris de aspirante si publicat de DC despre campanie, deci un al treilea link, cu mentiunea explicita "sustinere pentru cauza". mi-am dat seama si de ce nu l-am scris din prima si se poate verifica: in primul post de pe topicul asta, pe care il tineam deschis si dupa care m-am ghidat cand am facut blogroll-ul erau grupate doar cele trei pagini web: iulian urban, clarice dinu si gabriela cretu - le-am reluat ca atare; nu a existat nici o clipa intentia de sabotaj, lipsa de recunostinta sau naiba mai stie ce. o scapare. am cerut de mai multe ori sugestii despre blog si amtinut cont de ele. scaparea asta nu o sesizse nimeni. iar daca nu primeam acel mesaj privat cu "EU am facut campanie pentru voi" etc. (iar "EU" nu era in cap de fraza sa banuim ca ar fi un simplu typo, un deget uitat pe caps) si in care mi se sugera intempestiv sa facem campanie doar aici, in numele DC, sa nu ne dezvoltam pe blog etc - sau daca, macar, discutia ramanea pe pm, totul ar fi fost ok.

oricum, va rog sa remarcati ca am vorbit exclusiv in nume propriu si sa ma credeti ca imi asum intreaga atitudine. ma bucur insa sa constat ca userul "desprecopii" a revenit asupra primei si a celei de-a doua atitudini si a oprit joaca de-a mutat/inchis/dat cu sarmanul topic de peretii forumului. ii multumesc, personal, cu anticipatie daca doreste sa continue sa se implice in campanie, alaturi de si de la egal la egal cu alti useri de pe acest forum. si sunt foarte sincera. miza e prea mare ca sa ne poticnim de astfel de incidente minore.


si revenind la miza cea mare: eu m-am luat cu mainile de cap. prigoana si oana mizil cu peste 50%?! uf, uf, uf! dar pe topicul asta eu nu am de gand sa fac politica, adica incerc sa imi uit tristetile personale si ma exprim politic doar in masura in care are legatura cu *cauza*.

eu zic sa asteptam ziua de maine, sa vedem cum e cu redistribuirile, oricum sigur vom avea cativa "promisionari" in parlament. (si oricum o sa le scriem din nou tuturor noilor parlamentari - da, da, inclusiv lui prigoana, asta e democratia).

LuciLu, multumim pentru informatie, m-a pocnit rasu-plansu la aia cu vaccinul antirubeolic din copilarie (dar oare nu se face o analiza a sangelui care atesta daca esti/nu esti imunizata?) - cert e ca trebuie sa reclamam situatia la Ministerul Sanatatii. Pe PSJ o interesa cum sta problema, poate vorbesti mai pe indelete cu ea, sa ne lamurim complet - apoi punem pe hartie si trimitem jalba.

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Cred ca in 2 zile aflam exact cine de pe lista noastra a trecut la nivelul urmator.
Pana acum din lista de certitudini cred ca nu l-am contactat decat pe AN pe blog (fara raspuns), nu?
Nu-i nimic, incepem sa-i vanam pe proaspetii alesi.
Vad ca dna Cristu s-ar putea sa aiba ceva sanse la redistribuire, e inaintea lui Orban, dar conform algoritmului poate merge Orban in parlament si nu ea. Vedem.

La LuciLu, daca am inteles bine, e problema cu vaccinul de rubeola dar e simplu de determinat daca il are facut sau nu.


Infertilitatea este o boala



Implica-te in campania noastra! Avem nevoie de idei si voluntari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Astept si eu cu nerabdare sa vad care dintre "promisionari" va ajunge in Parlament. Oricum le vom scrie din nou tuturor celor care vor fi alesi. N-am prea inteles nemultumirile aparute in ultimele zile desi ma asteptam sa existe si astfel de intamplari dar sper sa impacam si "capra" si "varza" si sa mergem mai departe impreuna. Si eu sunt departe de Bucuresti si-mi numar zilele de concediu ca sa pot merge la doctori dar cu siguranta voi fi aici in continuare, in lupta asta in care cred si pe care trebuie sa o ducem. Vom trece prin situatii deosebit de diverse, placute si neplacute, dar trebuie sa ducem lupta mai departe.

Asteptam si alti voluntari!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_p76

...- persoana de contact pe viitor cu admin DC (pana cum am tinut eu legatura, o pot face in continuare sau poate doreste altcineva dintre voi)
- sa punem pe blog un backlink la Desprecopii.com, ceva de genul "Campanie sustinuta si de Desprecopii.com". Poate chiar cu logo.(citat din mesaj desprecopii) Deci ceva cat mai vizibil.

Sper ca sunteti de acord ca trebuie sa colaboram pentru binele campaniei.
...

Eu sunt de acord cu toate trei propunerile:
-sa fie Ioana persoana de contact cu admin.DC
-sa punem un backlink pe blog la DC
-ca trebuie sa colaboram in continuare pentru binele campaniei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Marrina, linkul (linkurile, ca-s deja trei) exista deja, de cateva zile bune, unul dintre ele era inca de dinainte de a se isca toata povestea asta. :)

Am descoperit azi la comentarii un pingback de la blogul Gramo, au fost atat de draguti ca ne-au facut un miniarticol la ei pe blog. Nu stiu daca voi stiti cine sunt, el este prof la Filosofie, iar ea lucreaza la Hotnews; au un copil, o pisica si un blog de top 10 in Romania, prin care chiar putem deveni vizibili.

Va rog mult sa comentati pe blogul lor, e o fereastra mediatica importanta pe .ro

http://gramo.ro/2008/12/02/infertilitatea/


---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Am inteles ca ar fi iesit Sever Voinescu, parca tu corespondasesi cu el, Marrina, nu? E in zona ta daca e sa discuti cu el?

Luca a scris deja ca pus link-ul catre forum.

La mine in circumscriptie se pare ca vor merge cei de pe locul 2 in parlament. Din ciudateniile redistribuirii. Imi rod unghiile

Infertilitatea este o boala



Implica-te in campania noastra! Avem nevoie de idei si voluntari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Fetelor cititi http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/830616/Drama-cuplurilor-infertile/ a aparut azi in ziarul evenimentul zilei


Cu ajutorul Bunului Dumnezeu si al Maicutii Domnului voi reusi







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor!
Mihaele multumim pentru link-ul catre articol. Eu am si uitat ca apare azi, cu toata nebunia cu alegerile si ziua nationala. Chiar imi propusesem sa urmaresc "In gura presei" cu M. badea, sa vad daca comenteazaceva despre articol cand apare, o sa vad dc gasesc emisiunea inregistrata si pe site.
Luca multumesc ca ai postat articolul pe site. Asa cum l-ai mai aranjat tu e f bine!
O sa incep sa strang date si pentru articolul legat de fertilizarea in vitro, insa sunt atatea informatii ca nici nu stiu de unde sa incep. Vad eu.

Revin mai tarziu.


Ioana Driving in my car
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput