Clopotei de ianuarie - februarie 2008 (147)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Buna dimineata

Madalina eu ii voi lua lui Andrei azi de la BE jucarii de lemn educationale ( nu stiu ce gasesc , ma orientez acolo) si obligatoriu pentru Craciun o jucarie cu roti mari ca-i inebunit si una cu volan ( probabil de la chicco ) ca si la asta e mare fan.
- de la chicco as vrea sa fie asta http://www.growingtreetoys.com/product/smart-driver-toddler-toy dar nu stiu daca o sa fie pe acolo .

Doculet felicitari pentru progresele lui Serban , eu aflasem deoarece am tras cu ochiul si sustin si eu ce a spus Cati : daca e posibil macar saptamanal mai da-ne cate un mesaj, mie imi este dor de voi

Angi ai dreptate cu branza topita si eu am scos-o usor, usor din alimentatia noastra. Mai pacatuim din cand in cand dar rar . Andrei nu va primi curand

Roli spor la mutat

Lala bafta la examen !

Cati am admirat flacaul, este o dulceata

Alina si eu sustin ce-au spus fetele referitor la paine, pediatrul mi-a spus ca pana la un an nu au nevoie iar dupa un an doar la micul dejun sau gen gustare " soldatei" unsi cu branzica de vaci sau cascaval etc . Acum tu hotarasti cum procedezi.

Ramo am vazut dulceata de baiat umblaret, este bestial

Cam atat imi aduc aminte momentan , va doresc o zi minunata

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Mi-am mai amintit ceva apropo de ce a spus Monica despre hranitul singur al bebelusului .

Doamnelor eu ma inclin cu admiratie in fata mamelor care reusesc sa faca lucrul acesta, felicitarile mele sincere

Eu recunosc ca nu pot , am o problema majora in sensul asta la cap ( eu, nu copii), am avut-o si la Bogdan, o am si acum, stiu ca gresesc dar nu ma lasa nervii sa il vad cu mancarea in par sau aruncata prin living ( acolo se ia masa la noi ). Deci numai gandul de a trebui sa il spal pe cap pe Andrei dupa fiecare masa ma termina nervos drept pentru care pana ce el nu va trece peste mangaiatul parului in timp ce mananca nu va pupa de la mine mancat singur

La capitolul asta stiu ca ii ingradesc dezvoltarea, ca este gresita abordarea mea dar nu pot trece peste piticii personali din cap . In plus tot din cauza de mama nebuna la noi masa nu trebuie sa dureze mai mult de maxim 15 minute ca imi pierd eu rabdarea ori dupa fi-miu sa manance singur, la cheful lui de manechin am duce-o din masa in masa .
Deci clar eu chiar nu pot , in mod cert el ar putea dar nu vreau eu.



O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Buna dimineata! coffee time.....mai doarme cineva?
Ufff fetelor am avut asa o zi ieri...! A inceput cu noaptea de marti spre miercuri cand Pip a inceput sa geama in somn ca de durere ( dinzii sunt de vina) si pe la 3 a facut febra 38 la axila luat si 38,3 in funduletz. A avut si scaune moi (2 noaptea si 3 a 2a zi).I'am dat nurofen si s'a mai linistit putin, dar in principiu nu a avut somn mai lung de 40 de minute si apoi urlete de durere. Ieri a tinut'o toata ziua in plans cu niste lacrimi mari de imi venea sa mor.
Am chemat doc s'o vada. A zis ca e numai de la dintzi. Dupa cei doi incisivi aparutzi acum s'au umflat rau caninii. Zici ca sunt doua bashicutze cu lichid asa arata gingia acolo.
Noaptea trecuta a adormit pe la 9 jumate cu nurofenul si nu s'a mai trezit decat la 5. A papat si doarme si acum.
Cu mancarea a stat f f prost. Cred ca nu vrea sa puna nimik in gura de durere.
Am incercat sa'i dau cu gel dar nu vrea sa deschida gura. Abia am apucat sa'i dau odata. Oricum cred ca e apa de ploaie la ce dureri avea ea.
Va pup

PS VAzut pozici de Sofiuc a lu' MAda pupa Shose pe ea de grasutza apetisanta si plimbareata. Bravo Mada pt curaj.
Are asa un carutz frumosssss Sa il folositzi sanatosi si voiosi.

Am vazut incaltzari pt Bitzi . Elle tare frumoase achizitii ai facut.

Shose si Pipetzica (12.02.2008)

Poze
Sunt mare
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploscariu spune:

Neatza fetelor!
Eu inca ma trezesc noaptea la Ionut. Ii trebuie titi, doar asa sa se asigure ca sunt langa el.

Gabriela din Cluj - mami lui Ionut 14.01.2008 si Ioana 13.12.2004


poze cu ingerasii mei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



buna dimineata ..

desi numa' buna nu e ... eva s-a trezit la 5 si nu a mai vrut sa doarma asta dupa ce aseara s-a culcat la 10, la 10.30 s-a trezit .. i-am mai dat sa suga si s-a culcat ..

deci io nu mai pot si nu mai vreau ... vreau sa dorm din nou toata noaptea fara sa ma maraie eva in cap .. toti nervii erau pe mine, i-am dat si 2 la pampers ...

acum sunt zombie .. va dati seama, nu??

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



ALBERT, DAVID


LA MULTE LUNITE SI MULTI ANISORI! SA FITI SANATOSI SI SA AVETI NOROC IN VIATA!




Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui irlandeza

Fetelor, care va pricepeti, poate ma ajutati si pe mine......Nu stiu ce s-a intamplat cu albumele mele de pe webshot, ca nu mai pot face nici o modificare, nici sa le sterg, nimic. Cum sa procedez? Ca nu vreau sa-mi deschid un cont nou si pozele din contul vechi sa-mi ajunga cine stie pe unde.
Ma ajutati care va pricepeti?


MARINELA



P a t t y - la 10 luni

www.onetruemedia.com/my_shared?z=22fc6e05c1fc9aceaecb65&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a inceput fericirea......

29 oct. 2008 primul , 01 nov. 2008 al doilea (incisivi central jos)

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008


nu stiu ce sa-ti spun .. da=le si tu un mail si explica=le ce se intampla. nu am patit asa ceva ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploscariu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



buna dimineata ..

desi numa' buna nu e ... eva s-a trezit la 5 si nu a mai vrut sa doarma asta dupa ce aseara s-a culcat la 10, la 10.30 s-a trezit .. i-am mai dat sa suga si s-a culcat ..

deci io nu mai pot si nu mai vreau ... vreau sa dorm din nou toata noaptea fara sa ma maraie eva in cap .. toti nervii erau pe mine, i-am dat si 2 la pampers ...

acum sunt zombie .. va dati seama, nu??

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

papa bun


Te inteleg Elena, si eu sunt zombie,toata noaptea ma plimb dintr-o camera in alta: cand la Ionut ca-i trebe sa suga, cand la Iona "mami, de ca m-ai lasat singurica?", cand langa Cipri casi el e al meu...

Gabriela din Cluj - mami lui Ionut 14.01.2008 si Ioana 13.12.2004


poze cu ingerasii mei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



shose imi pare rau ca pip e chiuita de dintisori, mititica, iti dai seama ce durere pe ea. pipetu scump

gabitza da, te cred .. nici nu vreau sa ma gandesc cum e cu 2 copii si un sotz bonus .. io abia fac fata la 1 bucata cupil si 1 bucata sot .. Doamne, sa mai creasca .. sa-i iasa toti dintii .. si sa ne linistim si noi ca nu se mai poate asa ..

lala da .. nici eu nu-s de acord cu painea .. nu aduce niciun beneficiu, sau cel putin daca i-as da, as folosi paine integrala .. ii mai pun asa in gurita cate o firmitura din an in paste dar nu sa-i dau cu mancare .. alina, nu te superi nu? la urma urmei fiecare isi creste copilul asa cum crede de cuviinta. iar despre baranza topita .. i-am dat de cateva ori asa cate o firimitura sa guste .. nu sa-i pun in macare sau sa-i dau cu paine ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Buna dimineataaaa !!!!

Am avut o dispozitie tare nashpa zilele trecute. Sper ca mi-a trecut si sa nu mai revina ! Si mai sper ca si pe aici sa nu mai vad "furtuni"...

Am vazut filmuletul cu razvanelulde ramona ce merge singur ca un robotel si fotografii cu sofia de madalina plimbareata prin tari straine...
laura pe ei !!

Larisuca, of, ce greu si cu ce dureri ii ies dintsisorii lui pipietica frumoasa..... Bine ca a vazut-o medicul si te-a linistit ca nu este altceva. Din pacate mai sunt copii care au reactii d'astea nasoale la iesitul dintisorilor... Asa l-am avut eu pe dimitrakis. Fiecare dintisor iesit a insemnat nopti cu planset, zile intregi in care manca fooooarte prost si kk moale....A, plus febra de rigoare.... Incearca totusi sa-i dai si cu gel. Ii amorteste putin gingia pe moment.
fata cu mult drag si sa dea Domnul sa iasa cat mai repede sa scapati de dureri!


Angi, si eu sunt de acord cu tine.
Nu branza topita.
Nu-i dau paine nici lui dimitrakis daramite lui eleni... Eu am o nebuneala... fix sau cum sa-i spun... mi-e frica sa nu ajunga copii mei grasani si sa se chinuie cu tot felul de cure de slabire... Genetic, oricum grecii sunt genul mai "dolofani" asa ca incerc sa-i obisnuiesc de mici cu un anumit regim de viata pe cat posibil sanatos si echilibrat....
Dimitrakis a mancat paine cred ca dupa varsta de doi ani . Lui ii place dar noi nici nu avem in casa decat paine graham de toast ...

Elle, foarte frumoase si cred ca si practice sunt ghetutele/pantofiorii luati pentru evita !!!
Mai filmeaz-o cand merge ca tare simpatica este !!!!

CatiM, LalaD, Ema, Roxanici,

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput