Puiutzi de Randunici 2008!! (142)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Deodata, desi pe jumatate adormita, ea simti mangaierile lui. La inceput timide, ca si cum i-ar fi fost rusine. Apoi, mangaierile devenira mai indraznete. Mai mult, si mai mult, pe tot corpul ei, mainile lui se plimbau cu nesat asa cum se intimpla... nu-si aducea aminte exact, cam cu 4-5 ani in urma.
Senzatii pe care le credea uitate se intorceau. Memoria sentimentelor era vie, si o ajuta sa raspunda la fel. Mangaierile se ingramadeau, se repetau, el o invaluia, o intorcea. Acum era ca un virtej de senzatii de nedescris. Deodata... nimic. Absolut nimic.
- Ce s-a intimplat? intreaba ea, surprinsa. Te rog, nu te opri, mai vreau!
- Shhhh... incerca el sa o linisteasca, gata, am terminat!
- Cum adica ai terminat???
- Gata, am gasit telecomanda, dormi linistita!...


mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Oamenii maturi nu pricep singuri nimic, niciodata si e obositor pentru copii sa le tot dea intr-una, lamuriri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariel_7000

Deodata, desi pe jumatate adormita, ea simti mangaierile lui. La inceput timide, ca si cum i-ar fi fost rusine. Apoi, mangaierile devenira mai indraznete. Mai mult, si mai mult, pe tot corpul ei, mainile lui se plimbau cu nesat asa cum se intimpla... nu-si aducea aminte exact, cam cu 4-5 ani in urma.
Senzatii pe care le credea uitate se intorceau. Memoria sentimentelor era vie, si o ajuta sa raspunda la fel. Mangaierile se ingramadeau, se repetau, el o invaluia, o intorcea. Acum era ca un virtej de senzatii de nedescris. Deodata... nimic. Absolut nimic.
- Ce s-a intimplat? intreaba ea, surprinsa. Te rog, nu te opri, mai vreau!
- Shhhh... incerca el sa o linisteasca, gata, am terminat!
- Cum adica ai terminat???
- Gata, am gasit telecomanda, dormi linistita!...


mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Oamenii maturi nu pricep singuri nimic, niciodata si e obositor pentru copii sa le tot dea intr-una, lamuriri.



Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Sriu rpd ca sunt la servici...
Legat de intarcare...la noi a fost simplu de tot, nu ma asteptam sa fie asa de simplu procesul in sine ca era mult mai comod inainte cand daca se trezea ii bagam rpd tzata in guritza...
Pur si simplu la 9 luni m-am hotarat ca e timpul sa o fac mai ales ca nici lapte nu mai aveam
Am hotarat ca urmatoarele cateva seri sa nu ma trezesc eu daca plange, sa se trezeasca oana (bona) si sa ii dea ceai sau lapte si tot asa pana va uita de san! Si asa am facut... Surpriza mare a fost ca nici el nu a fost prea plangacios si nici pe mine nu m-au durut deloc, dar DELOC sanii! Cred ca deja nu mai aveam si eram suzeta

Clau, imi pare tare rau ca Rebe are cucui! Se mai intampla si de astea...sunt de-ale vietii!!!

Sovi imi pare tare rau ca Sasha e bolnavior!!! Si eu trag de vreo luna cu Iannis caruia nu-i mai trece raceala! Acum ii dau PERDONAL (paracetamol) si HUMEX espectorant! La ceaiul de ceapa ai putea adauga 2-3 nuci in coaja intregi si miere! Ptr nasuc recomand cu caldura apa de mare care pe langa faptul ca e naturala e si fff buna! Si tot ptr tuse este f important sa ii aspiram nasucul de mucozitati fiindca de la faptul ca nu le poate elimina sg se ineaca cu ele si tuseste! Dar sunt sigura ca stiti si voi toate astea...ma gandeam doar ca poate improspatez memoria! si sanatate multa!!!

stolul cu drag!

Va multumesc mult ca nu m-ati uitat sau exclus din stol!!!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Acum a plecat soacra de la mine. Mi-a adus flori, papica buna, fructe Rebeccai si mi l-a adus pe Razvan de la scoala! Dar cel mai important a fost azi ca Rebecca a stat cu ea, chiar a intins manutele la un moment dat spre ea! Asta este super bine caci ea vine oricand o chem si asa poate o sa pot sa mai ies si eu fara bebelusha mica.

Simonette, sa treaca repede raceala la pui. Chiar ca a fost usor la voi cu intarcatul! La mine o sa fie cu cantec, sunt sigura!

Mor de foame, dar trebuie sa culc intai Rebecoasa...

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Simonetta,cum sa te uitam si mai ales, cum sa te excludem????baietilor

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

sovi multam, cred ca ma bag si eu la o comanda..
simonette ..chiar a mers usor la voi..ceaiul de ceapa cu miere, ptr bebe?..nu au voie miere pana dupa un an!..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Luny,tocmai ce am comandat si eu!sunt DEPENDENTA

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Mai...este adevarat ca nu are voie bb miere, decat dupa un an, dar tinand cont ca nu se face exces si ca nu devine o sursa eu cred ca se poate apela accidental la astfel de leac care are un gust oribil si pe care bb mai mult ca sigur nu vrea sa-l primeasca... Acuma fiecare face cum crede ptr bb al ei! In acelasi timp eu stiu ca mierea e f. buna ptr gat! Repet...fiecare face cum vrea, iar cantitatea nu trebuie sa fie mare, doar cat sa schimbe gustul ala cacacios!


mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simo27

Luny,tocmai ce am comandat si eu!sunt DEPENDENTA

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008






am bagat si eu o comanda, ceiut de mere Milupa(primul ceai ptr Meme), balsam de buze bebe, niste pesmeti,un cos ptr jucarii..nu mai stiu

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

helau!
am fost la BE, aceeasi sfaraiala ca de obicei...aglomeratie, ingramadeala, preturi mari....
Am luat ciubote la copchii, ca asta era scopul nr.1, cate un dres la fiecare si o jucarie pentru finutul meu, sa i-o pun Mos Craciun in sac!
M-am intalnit cu Roxana, am vizitat-o la stand, unde avea lucruri frumoase si scumpe! Cred ca am comentat cam mult ca sunt scumpe lucrurile( in stiulul caracteristic!) si sper sa nu-i fi facut vreo problema!

M-am intalnit cu o colega care mai are un pic si naste, si am stat cu ea la povesti...asa de frumoasa mi s-a parut cu burtica!
Kya, de-aia nu te-am mai sunat, nu stiu daca ai venit sau nu!

Nu stiu daca sa va sfatuiesc sa va duceti sau nu...singure e una, cu copilul mie mi se pare foarte nasol, toti erau agitati, mamicile ii probau cu caciuli/pulovere/ghete/geci, atat forfoteala in jurul lor...
Eu am fost o singura data cu Ilinca anul trecut si mi-am blestemat zilele ca nu i-a convenit nik!

cLAU, POZA AIA CU CACIULA CU URECHI E MORTALA! ADIK CE MUTRITA FACE REBE! Bravo pentru soacra! Si cheam-o mai des, sa se invete Rebe cu ea, sa mai fugi si tu in lume singurica!
Luny, 4 sus deja? adik 6 in total! si te mai musca de san? mie mi-a prins Seb odata degetul, am tipat de l-am speriat!

Ariel, eu nu-nteleg? Gimnastica facea Teo sau tu cu Mr.M??
Simo, si voi cu muci? seb tuseset de numa', mama ei de gradinita!
Sovi, bravo pt orele dormite si , mai ales, pentru MAMA!
Eurespalul teoretic e foarte bun, practic eu nu l-am incercat inca pe Seb!Cred ca il voi incerca intai pe mine sau pe randunoi!

Simonette, am uitat sa te binerevenesc, ma bucur ca mai dai de veste si ca va descurcati bine acolo! Sanatate baietilor!



Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput