Piersicutze de iulie-august 2006 (91)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasia spune:


flo]
La multi ani, nicolica!
sa ai parte numai de bucurii si multe iubire!
flo]

consi, ce sperietura!, asa sunt ei toti, nazdravani;
emiliapop, n-as miza pe preocuparile pasnice ale fetelor, ii intrec pe baieti;
gina, , sper sa-ti iasa bine analizele;


anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica
Alessia la 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Consi, cunoastem si noi pupici la puiu cu buza sparta
emilia
mada sper ca esti mai bine
babee prin ianuarie o sa fim la viena asa ca te invit la o plimbare prin schonbrunn cu pitacii si uite asa se cunosc si cei doi

rares de asta vara nu mai doarme la pranz decat daca e trezit de noi dimineata sa plecam pe undeva..seara se culca la 10-11..ne-a capiat of course ca e zombi incepand cu 18 si e ca argintul viu..intra in priza...nu avem nci un succes nici cu oala si nici cu wc..ptr ca, si aici citez: 'lali e lau, face caca pi tine'

aseara eram toti 3 in camera si ii zic lui taica-su: adu si tu ruleta aia sa masuram patu, el nimic, rares sta nitel, se uita la el si ii zice: tati esti lau, nu aduci luleta masulam patu, lali e bun , aduce el
tac-su zice: na acu am 2 stapani nu unu

cam asta depsre noi
pup toate fetele cu puiuti cu tot

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolica spune:

Buna dimineata livada!

Lucians, anasia si map va multumesc mult pentru urari

Deja am primit cadoul mult dorit...o casa in care ne vom muta la inceputul anului si cadourile se tin lant...sunt o norocoasa, tare fericita dar mai ales multumita cu mine.

Multumesc acum tuturor pentru urarile de ziua mea, pentru ca nu stiu daca mai apuc azi sa intru in livada va pup si invit la o cafea si o felie de tort virtuale!



Piersicoiul www.onetruemedia.com/my_shared?z=151ac795bd3f8dae198330&utm_source=otm&utm_medium" target="_blank">Philip www.dropshots.com/nicolica" target="_blank">5 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

nicolica iti urez si eu pentru maine o zi superba, La Multi Ani! numai bucurii si super cadouri asa cum vad ca ai inceput sa primesti deja

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

La multi ani frumosi Nicolica.

Buli..pana veniti voi ,venim noi intr-o luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Buna fetelor,

Am intrat si eu o fuguta sa vad ce mai faceti.

La multi ani cu sanatate, Nicolica!

Anasia, multumesc mult pentru incurajari! Si eu sper!

Fetelor, azi dimineata, din cauza stresului am facut o criza de spasmofilie, m-am trezit cu gura amortita. Am luat un calciu si jumatate de distonocalm si mi-a trecut. E posibil ca toate problemele mele sa fie de la caderile de calciu.

Acum va pup pe toate, fara exceptie si va urez un we placut!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker (ne antrenam pentru 3 anisori)

www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

babee cand veniti? ..dar voi nu stati in buc sa ne vedem si noi ..si stiu cum e cand vii in tara..toata lumea vrea sa te vada etc...pupici la pitici

gina ai grija la sanatate ..nu te lasa ca ajungi ca mine si nu e bine crede-ma

va pup si va urez un weekend placut

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicomico spune:

crezi tu????
eu ca mama de fata mai mare tin sa precizez ca este la fel de greu
depinde foarte mult de firea fiecarui copil
mie seara inca imi tremura picioarele, si asta tot din cauza biancai
si tin sa iti spun ca inca de cand am nascut-o ne-a suprasolicitat
in schimb baietelul care este mai mic in cazul nostru este foarte foarte cuminte (d e o c a m d a t a)
eu sper sa ramana asa (cica asa sunt cum sunt de la inceput
sper si eu ce sa zic

Citat:
citat din mesajul lui emiliapop



Buna seara livada,

Multumesc mult pentru sustinere si vorbele voastre frumoase .
Am tot amanat sa va scriu sperand ca voi avea timp sa raspund fiecarui mesaj in partedin pacate nu am ,abia am timp sa respir.
Atat ca vroiam sa mai precizez ceva visavi de cum este cu 2 copii apropiati de varsta. Eu cred asa daca primul copil mai mare este fata e mult mai usor pentru mamica,fetele sunt mai linistite,au preocupari mai pasnice. Baietii sunt nazdravani nu se gandesc decat la catarat,alergat, demontat, si Consi v-a exemplificat mai devreme ce pot face baietii, ca si la noi nu e zii sa nu se lovesca Alex la cap, sa dea un cap de masa, de perete, de parchet etc,eu nu stiu cum de rezista capul lui la atatea lovituri.
Si suntem permanent 2 insi care alergam dupa el nonstop.

Consi imi pare rau pentru sperietura si baiatul ca s-a lovit asa rau.

revin s-a sculat eve

Emilia cu Eveline Mihaela (05.02.2008) si Alexandru Paul (16.08.2006)



poze cu noi si Eveline

greutate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicomico spune:

gina

bulnutza

nicolica la multi ani!!!sa ai parte numai de bucurii si sa fie de 100 de ori mai fericita si mai impacata cu tine in noua casa


mada mxm unde esti?
cristina ioana si tu????ai disparut de tot???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:


Nicolica LA MULTI ANI !!!

Bulinutza si ce dragutzel e Bulinelul manca l-ar mama cum te ajuta el! Cand o incepe si al meu sa ciripesca fraze sa ii aud guritza?

Anasia eu ma bazez pe ce vad la mine si pe ce am vazut in parc cand eram acasa in Romania.E drept ca au trecut 6 luni de atunci dar eu nu am vazut nici o fetita sa o ia la fuga in parc cat o tin picioarele fara sa se uite in urma cum face Alex sau sa alerge haotic de la legan la topogan,avion, groapa de nisip si iar de la inceput.
Am vazut fetite care stateau se jucau cu lopatica la nisip mai mult timp chestii din astea mai pasnice....

Nico la fel de cuminte a fost si Alex cat a fost mic, adormea singur, nu plangea, se juca singur,statea la plimbare in carucior oricat, etc. ce mai bebe model.....dupa ce a inceput sa mearga la 11 luni si ceva s-a dus cumintenia.........si a inceput alergatura dupa el .
Nici pe mine nu ma oboseste Eve ci tot Alex, ea doar face ambianta cu urlatul cand dispar de langa ea sau din raza ei vizuala .

Gina sanatate multa !




Emilia cu Eveline Mihaela (05.02.2008) si Alexandru Paul (16.08.2006)



poze cu noi si Eveline

greutate

Mergi la inceput