LMA Bulgarasi si globulete 2007 (134)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Fetelor, vreau sa va zic un off: de ceva vreme sotul e nemultumit de mine, ca nu-i cant copilului, ca nu-i zic povesti, ca sunt grasa si nu ma pot abtine, ca ma preocupa mai mult ce mananca copilul dar el nu mananca ce ii fac si arunc mancarea, ca stau pe dc(aici recunosc ca si eu ma simt prost ca pun copilul pe birou si io bantui pe aici)...etc.
Voi ce faceti cu copiii? le cantati, le spuneti povesti? eu prefer sa ii pun sa cante la calculator desi n-am prea multe cantece de copii, ii pun mai mult muzica de relaxare

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia

www.youtube.com/watch?v=UDawnIQuTRU" target="_blank">uite ce fac eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Cati in general soti sunt nemultumiti de ceva asa ca de ce te miri?
Eu ii cant Mariei,la noi Cutiuta muzicala este la ordinea zilei

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)

poze si filmulete

povestea nasterii

www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria

www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

BAZAR PENTRU SONIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Cati, si noi ascultam Cutiuta muzicala, dar nu zilnic, asta pentru ca nu da semne ca l-ar interesa... cateodata ii mai cant si eu, mai ales cand trebuie sa facem nani...

am incercat sa-i citesc povesti, dar nu e interesat nici de asta... adica nu sta linistit langa mine sa-i citesc, vrea sa rupa foaia doar...si acum n-o sa ma apuc sa fug prin casa dupa el, eu citind din carte iar el mesterind ceva pe la cabluri, TV sau calculator..

sotul meu e un domn...nu ma pot plange... cu mancarea n-avem treaba, adica el mananca la serviciu, acasa rareori ciuguleste ceva sau baga ceva de rontait la TV...

Eric e singurul pentru care mai fac papa... eu ma descurc, mai imi aduce mama sau soacra cateodata... nu dati cu rosii...

bine, mai gatesc si eu, sa nu credeti ca nu...

asa ca draga mea, nu te impacienta... acu ce sa zic, nu-ti cunosc sotul, dar spune-i asa: "Hai sa impartim sarcinile si apoi discutam..."

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC

pui de morosan...

prima mea vacanta...


http://b1.lilypie.com/ce5Mp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Creem, tu vorbesti serios sau e vreo gluma? Pai cum adica e nemultumit sotul ca nu-i spui tu povesti copilului?!?...Sa ma scuzi, dar daca e pe bune, eu i-as spune 'mnealui sa puna mana sa spuna el povesti sau sa cante...Adica i-as propune sa ne impartim responsabilitatile astea...Povesti nu spun nici eu; am incercat, dar numai inventate si ma pufneste rasul de ce pot sa scot din mine Plus ca fiica-mea nu pare sa fie interesata...De cantat, cant seara cand venim spre casa din parc cu caruciorul sau in general afara, cand nu mai are stare si vreau sa-i distrag atentia...Uneori mai inventez rime, strofe scurte...astea ii plac, se distreaza, mai ales daca ma si stramb...
La faza cu ingrasatul...si eu il simt uneori pe sot ca e nemultumit..Reactia mea e in functie de dispozitie: daca sunt ok cu nervii, ii spun "bine ca macar ai pus si tu ceva Kg, sa nu fie diferenta prea mare "...Nu comenteaza, stie ca e adevarat Daca sunt oricum suparata, ii spun sa incerce sa nu doarma noaptea 1 an de zile, sa stea cu copilul toata ziua, sa-i gateasca, sa mearga la dr. cu el, sa alapteze de X ori pe zi(tot un an) si apoi sa incerce sa tina si regim!!! Mama lui!...Eu recunosc, sunt "slaba" si nu reusesc, da' poate imi da el un exemplu si ma ambitionez!
La capitolul "ce mananca sotul", la fel. Il simt uneori ca ar vrea sa-mi reproseze, dar se abtine! Norocu' lui! Plus ca fiind gurmand, uneori cand chiar nu mai poate, isi gateste singur...Iar sambata/duminica e clar ziua lui in bucatarie...Aici chiar nu ma plang...Serios vorbind, cred ca totusi intelege situatia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:



LA MULTI ANI LIXA! SA FII SANATOASA, FERICITA SI IMPLINITA ALATURI DE FAMILIA TA FRUMOASA!

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC

pui de morosan...

prima mea vacanta...


http://b1.lilypie.com/ce5Mp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:


La multi ani!!!Sa fiti sanatosi si sa cresteti mari!!!
Adelina Elena
Ana-Sofia
Sophia
Bogdan Alexandru
Miruna Ioana
David
Patrick
Sabina

La multi ani Lixa!!!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Mai, ce sa zic...aveti soti intelegatori...si al meu e, doar de ceva vreme a inceput cu chestiile astea si ma face sa ma simt aiurea, ca o mama nu prea buna, ca sa nu zic rea, ca nu ma ocup "la maxim" de copil si de casa. Eu la capitolul gatit stau prost, ca nu reusesc sa-mi fac timp decat pentru papa fetei, cand ea doarme eu nu gatesc sa nu fac galagie ca se trezeste imediat, iar cand e treaza stau cu ea.
Poate o sa ma "reorganizez" ...intr-o buna zi

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia

www.youtube.com/watch?v=UDawnIQuTRU" target="_blank">uite ce fac eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

HEELLOO

bianca, ai o papusica de fetita!!! iar tortulll....hmmmmm...ffffffffff frumos!! cred ca e unul dintre cele mai frumoase torturi pe care le-am vazut.....

citesc din urma si revin!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami Lavi si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Nici eu nu i-am dat calciu profilactic, desi imi daduse pediatra. Matei bea destul lapte, mananca iaurt, branza si chiar nu cred ca avea nevoie de Ca suplimentar.

Multumesc pt raspunsul referitor la mers .



Citat:
citat din mesajul lui Vasari

Anca, si noi am primit Ca profilactic, dar nu i-am dat niciodata. Ca din laptele matern stiu ca se asimileaza foarte bine.
Roxxy, la noi a durat cam 2 sapt - o luna pana sa fie sigura pe picioruse. Bine, si acum mai cade, ca are impresia ca e profesionista si cara diverse lucruri care nu o mai lasa sa vada si nu mai e atenta la mers. La cazatuiri nu a plans, se ridica singura. O sa vezi ca trece repede perioada asta de tranzitie, mai greu mi s-a parut cand invata sa se ridice si sa cada... pe la 7 luni parca.

Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice


Roxxy si Matei, sufletelul meu drag (29.11.2007)

Poze cu puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Sabina, Patrick, La multi anisori ! Sa cresteti mari si sanatosi !
Ralucis, voi ce mai faceti?
Creem , si eu zic la fel, daca sotul e nemultumit de ce nu face el asta? Eu cred ca tot ce vor copiii facem. Sunt asa de expresivi acum ca nu ne putem sustrage, trebuie sa le acordam toata atentia. Si noi cantam si povestim mult. La capitolul povesti versurile (Miffy) merg foarte bine, dar si daca ii "povestesc" pe poze.
Ca tot a venit vorba, timpul alocat pc-ului s-a dus... :((

Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice

Mergi la inceput