Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (85)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

ma bucur ca va place - a fost ideea lui iubi, ca oricum se naste pe la Craciun

32+ cu Stefan Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Ira, imi pare rau ca ai probleme cu angajatorul. Prost cu salariul, ca in privinta darilor la stat cred ca nu e chiar asa grav. Cere-i adeverinta pentru spital si vezi ce zice.
Aryia, mi-au dat lacrimile. Super fetita ta!
Ciuf, felicitari pentru bb bine-crescut! Azi ma duc si eu la Badiu. Nici n-am ce sa-l intreb. Ma duc sa-l vad.

Mey, da' la mesajul despre alaptat nu reactioneaza nimeni?




Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 32+ am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

da,tare faza cu fi-mea...da' sa va zic si cum m-a botezat fi-miu azi-dimineata...ma scol,ma duc la baie,cand m-asez pe tron,se aude ,,trosc!"...ma ridic,ma uit - he,he a pocnit colacul de la wc...m-am indoit de ras!ies din baie ca o zana si-i spun lui fi-miu sa aiba grija ca am spart capacul...la care el:,,mami BALENUTZA!!!"...deci daca la aproape 28 de saptamani incep sa crape lucrurile pe care ma asez...

Amedeo 10 ani,Annamaria 7ani, 27+Mihai Adrian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

andreea - multe nu ractionam la mesajul cu alaptatul ca habar nu avem cum e aia

32+ cu Stefan Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Citat:
citat din mesajul lui andre_ea
Ciuf, felicitari pentru bb bine-crescut! Azi ma duc si eu la Badiu. Nici n-am ce sa-l intreb. Ma duc sa-l vad.

Mey, da' la mesajul despre alaptat nu reactioneaza nimeni?




Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 32+ am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta




Ai meeting cu dr, ha?
Si eu ma duc vineri si la fel ca tine, nu prea am intrebari. Macar am ecografia de azi si i-o bag sub nas si mai socializam si noi, ca si asa nu ma stie.
Poate iti spune ca a renuntat la concediu, da Doamne! Sau macar pe mana cui ne lasa, am si eu un stress.
Piciorul te mai doare? Ca stiu ca data trecuta ai uitat sa-l intrebi de el , din ce imi amintesc si eu, ca neuronu' gravid.
Eu vreau sa il intreb cand il sun, in caz de nastere, dupa ce ma duc la garda si imi zic aia ca nasc, cand simt eu ca nasc, dc oi simti. Tu n-ai intrebari d'astea, ca ai nascut o data, ce-ti pasa!

Hai ca bat campii, ma duc la masa.

Andreea 32+, cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

andre _ea,eu nu zic nimic pt ca eu i-am alaptat exclusiv la san,deci mixt nu stiu...
SELENE STAI LINISTITA CA VINE LAPTICU'...NU DEPINDE DE MARIMEA SANILOR,PE BUNE...important e sa bei lichide multe si,cand va veni momentul,sa fii perseverenta,sa nu te descurajezi,ok?

Amedeo 10 ani,Annamaria 7ani, 27+Mihai Adrian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristi_2003

andreea - multe nu ractionam la mesajul cu alaptatul ca habar nu avem cum e aia

32+ cu Stefan Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 6 SAPTAMANI




Da' il retineti, da? Va rog eu! E pacat sa nu alaptati din greseli din astea de "procedura".



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 32+ am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Ciuf, eu stiu ca-l intrebasem cand sa merg la spital si mi-a zis: daca se rupe apa, si la contractii din 10 in 10 minute. Da' cand sa-l sun pe el nu l-am intrebat.
Sigur il intreb de concediu, ca astia de la Medsana mi-au dat teapa: au inchis aproape in toate zilele de sarbatori.

Merci de intrebare! Da, cand si cand am niste dureri ciudate la picioare. Nu mai pot sa tin ditamai burtoiu'.





Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 32+ am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

de retinut retinem andreea - si oricum, la momentul respectiv ghici pe cine sarim cu intrebarile????

32+ cu Stefan Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Apropo de alaptat, eu am o mare problema... Pe langa faptul ca n-am nici un fel de scurgeri - nici daca ma chinui (am incercat sa vad ce se-ntampla), vorba lui Selene - nu-mi simt sanii plini de nici un fel... E posibil sa nu ai destul lapte??? Adica natural sa fie o problema asta?? Eu imi doresc f tare sa-l alaptez pe mic, dar ma tot gandesc daca o sa pot...

32+ cu Matei Teodor

miscaretu lu' mama :)

AMR 8 saptamani!!!!!!

Mergi la inceput