Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (85)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Cami imi spui si mie cui nu-i place sa cumpere articole pt. bb??
Eu pana acum am luat carti de povesti, cateva jucarii, asta ca sa nu cumpar hainute, dar incep si cu alea, si de nu m-o lua Radu la alergat prin casa...

Poze ..
http://bd.lilypie.com/W4rsp3.png

26+
Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

This comes from 2 math teachers with a combined total of 70 yrs. Experience.

Here is a little something someone sent me that is indisputable mathematical logic. It also made me Laugh Out Loud.



This is a strictly mathematical viewpoint...it goes like this:

What Makes 100%? What does it mean to give MORE than 100%? Ever wonder about those people who say they are giving more than 100%? We have all been to those meetings where someone wants you to give over 100%. How about achieving 103%? What makes up 100% in life?

Here's a little mathematical formula that might help you answer these questions:

If:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Is represented as:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26.

Then:

H-A-R-D-W-O-R-K
8+1+18+4+23+15+18+11 = 98%


And


K-N-O-W-L-E-D-G-E
11+14+15+23+12+5+4+7+5 = 96%

But ,

A-T-T-I-T-U-D-E
1+20+20+9+20+21+4+5 = 100%

And,

B-U-L-L-S-H-I-T
2+21+12+12+19+8+9+20 = 103%

AND, look how far ass kissing will take you.

A-S-S-K-I-S-S-I-N-G
1+19+19+11+9+19+19+9+14+7 = 118%

So, one can conclude with mathematical certainty, that While Hard work and Knowledge will get you close, and Attitude will get you there, its the Bullshit and Ass kissing that will put you over the top.



'REMEMBER SOME PEOPLE ARE
ALIVE SIMPLY BECAUSE IT IS
ILLEGAL TO SHOOT THEM


32+ cu Stefan Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Neataaaaa!!! Nu taiati ziua, tarziu, dar am ajuns!

Azi e prima zi de concediu medical. Pana martea viitoare stau si lenevesc

Ieri am fost la medicul de familie si m-a intristat putin. Pe langa faptul ca mi-a zis ca m-am ingrasat foarte mult, mi-a zis ca trebuie sa ma duc neaparat la consult la cardiologie ptr ca am suflu sistolic si aritmie nu stiu de care . Adevarul e ca ceva simptome am, dar numai asta nu-mi trebuia acum. Mi-a interzis ciocolata, cafeaua si tot ce e excitant din pctul asta de vedere. A zis ca pot sa mananc ciocolata alba, dar nu-mi mai arde deloc...

In alta ordine de idei, mi-a zis ca vaccinul antitetanos o sa-l fac daca vreau eu. Si chiar nu stiu ce sa zic....Azi am facut analizele de trim 3, sper sa fie ok...

Anuc cu Ioana mica si BB Filip din burtica (28s)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Lavini, ce fain ca ai fost la cumparaturi... si eu vreau!!!!!!!
Anuc, nu fii trista, uite aici nici ei nu ma cantaresc, nici eu nu o fac... mi-au luat sange si a fost totul ok, in rest nu imi fac griji.
Cristi, au dreptate fetele, frumos nume!
Cadia, succes la cumparaturi1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dobreclaudia spune:

neata
am facut si eu analizele pentru trimestrul III, si totul ok ..mai putin hemoglobina 10,8, desi sideremia este buna..
am tot cautat , am citit de ce a scazut si pana la urma m-a lamurit doctora ca fierul este bine din punct de vedere al rezervei din organbism (ce bine!) dar ca pierd acum fierul mai repede si ca urmare mi-a recomandat un tratament homeopat si anume Hematit si Ferrum pe care sa le iau dimineata...
Am uitata sa va zic ca nu prea mananc carne de cand am ramas insarcinata..
V-am spus povestea mea sa nu va speriati daca scade acum hemoglobina..
va pup
29+ Ana

clau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Anuc, pe mine gineco nici nu ma intreaba cat am luat in greutate, ci se uita doar daca am picioarele umflate. Stai linistita. E normal sa luam acum in greutate iar daca organismul pune mai mult, nu are rost sa ne stresam si din cauza asta. Dupa nastere, facem un grup de suport pt a da jos sunca.

Cat despre consult cardiologic, cam toate gravi ar trebui sa il faca, in special cele care se stiu cu musca pe caciula (de ex, moi).

Iar ma doare capul. Mi-am luat tensiunea ieri si era 10 cu 5 dupa vreo 2 cafele, cola, cioco si altele. Dimineata era 8 cu 5. Bine macar ca nu e mare.

Deci, asteptam impresii de la fetele care merg sapt asta la targ.

Aaaaa, maine fac contractul pt recoltare celule stem cu firma din cluj ca are preturile cele mai atractive!!!!!

Bee29+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Doamne ajuta-ne sa avem copii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Buna, fetelor!

ariya, eu am un frate cu 9 ani si jumatate mai mic decat mine. Adica am experienta la schimbat scutece dintr-alea care se spala (si ce-am mai spalat, si eu, si mama) si la curatat copilul de caca. De putzuca lui nu m-am atins, in afara de a o sterge frumos si spala, nu m-am bagat eu la decalotat, ce stia un copil de 10 ani de decalotat??? Despre buric, nu-mi aduc aminte daca a fost sau nu dat cu ceva. La fetite, am citit cum se curata, o sa mai citesc de vreo doua ori, sa nu uit, stiu de pliuri si asa, am retinut ca NU se curata intre labii, pentru ca (,) corpul produce un lichid natural, care "spala" acea zona, deci daca te apuci tu si perturbi pH-ul cu spalaturi, risti sa-i provoci infectii. M-oi descurca, chiar asa de afona nu ma vad. Mai mult imi e de lapte si de cum o sa ma descurc cu alaptatul, ca nu-mi simt sanii deloc plini sau asa...

Billy, si eu am impresia ca numai pentru asigurati sau coasigurati e gratuit, cred ca de aia iti si cere acea adeverinta, pe care sa fie trecut in mod expres contul in care se varsa contributiile. Am spus eu de femeia aceea insarcinata, care era in spital la Galati, la urgenta, a stat 4 zile si, pentru ca a pierdut copilul si nu era asigurata, n-a mai fost considerata urgenta si avea de platit 1.700 de RON pentru 4 zile de spitalizare...

Eu tot obosita ma simt, nici nu pot iesi din casa cand vreau, una, din cauza ca imediat imi vine sa ma pun jos, si doi, pentru ca pe bunica au externat-o de la Neurologie si acum e aici, la matusa, tre' sa stea permanent cineva cu ea, sa-i tina companie, s-o hraneasca... E cu Pampers de adulti, dar nu ma ocup eu de schimbat, ca nu pot, de-abia o mai ridic un pic, desi e foarte slaba, pentru mine, e grea... Nu poate merge singura si are probleme de memorie, nu cu persoanele, ci cu timpul si locul...

cu Daria Nandini

http://bd.lilypie.com/TkNWp3.png

Daria: "posedata de bine" (persana)
Nandini: "cea care se bucura de fericire" (hindusa)


Sa stai cuminte in burtica, sa te faci mare, c-apoi cuceresti tu lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

A, referitor la miscarile copilului, eu nu stiu cat loc are bebelina mea, dar va spun ca joaca fotbal in fiecare noapte... Se pozitioneaza in poarta adversa si suteaza spre poarta proprie, dupa care alearga in poarta proprie, sa pareze sutul, si tot asa...

cu Daria Nandini

http://bd.lilypie.com/TkNWp3.png

Daria: "posedata de bine" (persana)
Nandini: "cea care se bucura de fericire" (hindusa)


Sa stai cuminte in burtica, sa te faci mare, c-apoi cuceresti tu lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

'neata,balonaselor!asaaaaa....
Tuchi am uitat sa-ti spun ca ma bucur ca esti la Peltecu care e si dr meu si chiar e un om deosebit...
vaccinul antitetanos eu nu-l fac,am vb cu dr si mi-a zis ca nu e nevoie...
eu abia astept ziua de joi pt ca sotul meu si-a luat liber ,asa putem merge la babyexpo...de-abia astept!tre sa luam o groaza de lucruri,de fapt tot...eu cred ca n-o sa mai prea fiu in stare de misunat pt ca sunt f mare...aveam burta asta cand eram in 9 luni cu amedeo!si simt cum mi se rupe - la propriu - mneaei din cauza greutatii...le-am zis si prietenilor si celor din familie ,sa nu mai foloseasca expresia ,,mi se rupe'' ca e tare nasol...
sa va zic ce a facut fi-mea ieri ca am ras si mi-au si dat lacrimile de bucurie...stateam intinsa pe canapea si vine asta mica,pune gurita in dreptul buricului si-ncepe sa strige:,,mihai,ce faci?''cel din burta ,,stoing''- un sut-,annamaria:,,te iubesc!'', burtoiul ,,zbang''-alt sut,annamaria:,,mi-e dor de tine!", ,,boing" - alt sut...va dati seama ca nu prea nimeream daca sa rad,sa plang de bucurie...a fost un moment extraordinar!Doamne,ce frumos e sa ma pot bucura de fericirea asta!...

Amedeo 10 ani,Annamaria 7ani, 27+Mihai Adrian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Selene, nici sa nu incerci sa o ridici pe bunica ta, mai ales ca ai avut o sarcina mai grea. Multa sanatate ii doresc!

Mergi la inceput