Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(12)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Strunfita..multumesc!!!M-am mai linistit!!!Pai medicamente nu am luat deloc....nici picaturi in nas..nimic,doar ceaiuri!!!
Sanatate multa si tie si sa scapi odata de raceala asta obositoare!!!

Noapte buna si o seara linistita la toate!!!

Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/


12+

http://bd.lilypie.com/xVz4p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Fetelor, nu va duceti cu sacul la pomul laudat! E o mare teapa Baby Expo. Merg de 2 ani la fiecare editie, si vara si iarna si niciodata nu am gasit ceva mai ieftin ca in magazine. Din contra, chiar mai scump. Mai fac si pe smecherii si iti spun "Oferta pe perioada targului -30%" si daca nu stii pretul corect de pacalesti. Singurul avantaj e ca gasesti toate firmele la un loc si ai de unde alege, ca altfel trebuie sa bati tot Bucurestiul. Cel putin la Miniblu e jaf curat. Eu pandeam o tricicleta care in magazinul di Baneasa era la 580 ron, dar cand m-am dus sa o iau disparuse. Am regasit-o la baby expo unde o vindeau cu 650, dar imi faceau o favoare si o reduceau la 580!!!! Bineinteles ca numai de-a naibii nu am mai luat-o. Cand i-am intrebat de ce fac lucrul asta, au inceput sa-si caute de lcuru prin sertare.
A, si inca o chestie, sa nu va duceti in week end (poate doar dimineata)ca e foaret aglomerat, dar nici la deschidere pentru ca nu vine toata lumea asa devreme si gasiti standuri inchise, iar daca veniti dupa amiaza isi epuizeaza stocul din cele mai frumoase/utile lucruri si veti fi chemate ziua urmatoare, sa reluati balamucul. Si nu de alta, dar cu bufeuri si cu haine tarand dupa voi va lipsiti de toate cele si plecati pline de nervi.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)

si a cui o mai vrea sa vina 9 +

MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Ramona si Strunfita felicitari.
Se pare ca e specific la toate la o anumita varsta a sarcinii pozitia lor.Si la mine la eco de 10 sapt statea somnoros cu capul in jos iar la 12+ nu putea sa-l linisteasca sa-i masoare pliul nucal.
Sunt extraordinari, multumim lui Dumnezeu pentru ce ne-a dat sa traim si sa-i nastem sanatoasi si voiosi.
Eu nu am somn....
Somnik dulce la toate albinutzele

12 + Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

binecuvantarea noastra

www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El

just "us" si casutza noastra si a lui BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

felicitari gagicilor pt ecografii!
maria, multa sanatate, si eu ma lupt cu raceala.
maine voi vedea bebeul, of, abia astept, tare greu a mai trecut lun asta...

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Buna dimineata burticutelor....

Felicitari celor care s-au intalnit cu BB, ma bucur ca toate ati venit cu vesti bune de la medic....noi mergem acuma dimineata...am niste emotii ca de la ora 7 nu mai pot sa dorm....

O zi buna sa aveti si vorbim mai tarziu!!!!!

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Burticutelor!!!!!!

...am fost la medic si am facut analizele de sange si urina...nu ma intrebati ce am facut din ele ca habar nu am....am dat peste niste medici care nu stiau engleza....am avut cu noi translator, dar nu prea s-a descurcat....raspunsul la intrebarea "cum sunt analizele?"...a fost "bine"....

...am facut si ecografie abdominala....si BOBITA nostra are maini si picioruse si 38 mm si pe poza de la ecograf scrie ca are 75,80 zile...deci este in grafic...noi azi am facut 11 saptamani, deci 77 de zile....ma credeti daca va spun ca m-au dat lacrimile cand am vazut pe monitor picioruse si manute!!!!!asa de bine este cand stii ca este BOBITA bine....sa ne ajute DD sa fie asa pana la sfarsitul celor 40 de saptamanii....

Va pup burticutelor si ma opresc aici ca la cat sunt de bucuroasa cred ca nu imi ajunge 10 pagini!!!!

Sa aveti o zi buna ca a mea este foarte buna!!!!!

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

`neata la toate burticile!!!
Eu de aseara sunt intr-o stare sau ...nici eu nu mai stiu
Strunfita si Relusha ,dragele mele ,felicitari si sa ne ajute bunul DD sa fie tot asa de bine pana il vom naste pe bb(bineinteles ... si dupa).
maria bunica si eu tot echo intravaginal am facut.sunt linistita ca mi-a zis dr ca se dezvolta f bine si colul e f lung si nu exista pericol de avort(DD fereste) si ca analizele mi-au iesit super bune.Chiar radea si zicea ca sunt mai sanatoasa decat el
O singura problema am:cica ne mai vedem pe 9-10 ianuarie pt echo si sa-mi dea sa fac triplu test.La care eu...am zis ca nu-i problema de asta ca e mai e pana atunci ca suntem in noiembrie si ca trebuie sa venim si in decembrie la echo sa-mi vad samburelul si a inceput sa rada...si a zis ca nu-i obligatoriu sa vin in dec.,dar daca insist...sa-mi fac o programare.Pai...chiar o sa-mi fac programare...cum sa nu-mi mai vad minunea pana atunci?!

Ramona 10+

http://bd.lilypie.com/WoLcp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica oana spune:


Buna dimineata, burtici!
Haideti sa ne amuzam putin,mai ales ca stiu ca sunt multe burtici aici care sunt la al doilea copil,ca si mine,de altfel.
Generalitati cu bebelusi ...
Ce porti:
la primul copil: incepi sa porti haine pentru gravide de la prima confirmare a sarcinii
la al doilea copil: porti haine normale pina cind nu te mai incap deloc
al treilea copil: hainele de gravida sint hainele tale de zi cu zi ...
Te pregatesti de nastere:
la primul copil: esti constiincioasa cu exercitiile de respiratie
la al doilea copil: nu te mai chinui, stii deja ca nu folosesc la nimic
la al treielea copil: ceri o epidurala din luna a opta deja ...
Haine:
la primul copil: speli hainutele bebelusului separate pe culori, le asezi frumos in dulapior, impachetate perfect
la al doilea copil: te asiguri ca sint curate si le speli doar pe cele evident murdare
la al treilea copil: baietii poarta roz parca, nu ? ...
Griji:
la primul copil: sari in sus la orice incruntatura a bebelusului
la al doilea copil: ridici copilul doar daca tzipetele lui risca sa-ti trezeasca primul nascut
la al treilea copil: inveti copilul mai mare cum sa intoarca jucaria muzicala a bebelusului...
Suzeta:
la primul copil: cind cade pe jos, o pui deoparte si o speli si-o fierbi cu prima ocazie
la al doilea copil: a cazut, o speli cu putin suc din biberon
la al treilea copil: o ridici, o stergi de tricou si i-o dai inapoi...
Schimbatul scutecelor:
la primul copil: i-l schimbi o data pe ora, chit ca-i nevoie sau nu
la al doilea copil: i-l schimbi o data la doua sau trei ore, daca e nevoie
la al treilea copil: incerci sa-l schimbi inainte sa inceapa ceilalti sa se plinga de miros...
Activitati:
la primul copil: duci bebelul la gimnastica pentru bebelusi, la inot, la citit povesti
la al doilea copil: duci bebelusul la gimnastica
la al treilea copil: duci copilul la supermarket si la uscatorie ...
Iesitul pe afara
la primul copil: prima data cind lasi copilul cu bona, suni de cinci ori acasa
la al doilea copil: chiar inainte sa iesi pe usa, iti aduci aminte sa lasi un numar de telefon unde poti fi gasita
la al treilea copil: lasi instructiuni sa te sune doar daca vede sange...
Acasa:
la primul copil: iti petreci aproape toata ziua uitindu-te lung la bebelus
la al doilea copil: te asiguri din cind in cind ca bebelusul e ok, nu pocneste, nu se raneste
la al treielea copil: toata ziua incerci doar sa te ascunzi de el...
Inghititul monedelor:
la primul copil: daca bebelusul inghite o moneda, alergi la spital si-i faci o radiografie
la al doilea copil: cind al doilea copil inghite o moneda, supraveghezi atent ca ea sa iasa cumva ...
la al treilea copil: cind al treilea copil inghite o moneda, ai grija sa i-o scazi din alocatie !

Va pup pe toate si va doresc o zi excelenta!


Oana,mamica de Robertel (27.10.2004) si 14+

bebe2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna dimineata burticilor si FELICITARI TUTUROR CARE SI-AU VAZUT BEBICII si sa va dea Doamne Doamne numai sanatate si tot ce va doriti

burticilor eu nu mai am rabdareeeeeee vreau sa imi vad si eu bebicul simt ca turbez pana pe 04 dec mai ales ca am slabit 1 kg si ma gandesc daca bebicul meu nu e bine

oare de ce nu putem sa avem un ecograf acasa , va dati seama cum ar fi

vreau si eu sa il vad , nu stiu cred ca ma duc inainte ca parca stau pe ace

va pup si va doresc o zi frumoasa , eu nu stiu voi dar pt mine parca e un vis din care nu ma mai trezesc , am asa o senzatie pe care nu o pot explica , vad puiuti si tot ce fac e sa ma rog sa imi dea si mie DD sansa de a tine la piept un bebic

hai ca ma pun pe scris pupici si aveti grija de voi

10 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

hihi mamica oana foarte tare listuta

vroiam sa va spun ca azi am schimbat si noi prefixul iupiiiiiiii sa dea DD ca bebicul din burtica sa fie bine
va pup

11 +

Mergi la inceput