Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (84)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Eu sunt chiar pe dinafara de tot...
Si pentru cezariana mai trebuie sa astepti sa ti se rupa apa????

30 + cu !
AMR 10 saptamani...!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Am si eu o intrebarea mai prosteasca putin

Ascult Mozart for babis la casti. Oare bebe aude sau trebuie sa ascult cu sonor extern?

Stiu ca e stupid ce intreb, dar asta ma preocupa in acest moment.

Bee29+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Doamne ajuta-ne sa avem copii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

micola - nici la nastere naturala nu se rupe mereu apa. sunt f multe la care le-o rupe drul in spital. asa ca asta nu e regula

si cezariana e de obicei programata un pic inainte de termen

32+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

In cazul cezarienei programate, de obicei nu cunosti nimic din tot ceea ce am intrebat eu? Mergi de bunavoie in sala de operatie

Dar e bine de stiut!

32+ si voinicul mamii DENIS CRISTIAN

AMR 6 saptamani Ole, Ole... Hai Bebelule!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorella spune:

neata fetelor!
am vazut ca vorbeati de hainute si chestii pt bebe.saptamana trecuta i-am luat si eu cateva hainute,i-am luat si pampersi,servetele,biberon,suzeta.patutul am zis ca-l luam in decembrie(s-ar putea sa-l primim si n-are rost sa ne grabim).am auzit ca in primele 2 luni trebuie sa stea mai mult infasat si ar trebui sa-i iau si niste scutece.voi stiti unde pot sa gasesc?
31+
AMR 9 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Bee normal ca aude bebelina ta tot ce asculti tu, chiar si la casti....nu tre sa dai sistemul home cinema la maxim.....mie mi se intampla chiar ff des sa comunic cu BB prin telepatie......il rog ba sa stea cuminte, ba sa se joace si el face cum ii spun!

32+ si voinicul mamii DENIS CRISTIAN

AMR 6 saptamani Ole, Ole... Hai Bebelule!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

mvb - din povesti cum am inteles eu, ruperea apei nu o poti confunda cu altceva prea usor...

32+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorella spune:

fetelor cum se cheama detergentul de rufe pt.bebe? il gasesc in farmacii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Neata!

Fetele, facut "pui fermier" in week-end, placut mult la toata lumea, primit complimente si pupaturi de la barbatu' . Merci Ira pt reteta! dupa ce te razboiesti cu angajatorii, poate ne dai si reteta de tort cu fructe din compot.

ref la ceea ce te framanta pe tine, eu am avut experienta sa solicit controlul angajatorului acum vreo 6 ani si sa mi se spuna ca : "nu avem inspectori suficienti de trimis pe teren!!!" Nu stiu cu judecata, n-am incercat dar cert este ca pt reglarea situatiei tale, treb platite toate cotizatiile, taxele si impozitele pt toata firma de cand nu s-au mai achitat...nu merge doar individual pt un angajat sau doi si nu merge doar pt CAS...totul ori nimic. Of, imi pare rau ca tocmai acum ai descoperit si in loc sa stai linistita sa-ti vezi de sarcina, treb sa alergi in sus si-n jos si sa-ti faci toti nervii! Succes!

Catalina

34+ Ana-Maria ingeras de

AMR 6 saptamani

Bebelusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Apropo de infasat! La noi in maternitate copilul e ibracat in hainute, dar are si ceva pelincute pe el, pt ca ti-l aduce sarmaluta infasat ca babutele......o prietena de-a mea care a nascut acu o luna, a zis ca e bine sa avem la noi in spital si vreo cateva pelincute, pt ca atunci cand infirmierele iti cer hainute si scutecele sa-i dai si o pelincuta sa-l infese.....in cazul asta eviti sa folosesti pelincile de acolo si astfel sa ia vreo boala de piele.....pt ca astea sunt cele mai rele la nou-nascuti!

Pelincute sunt gata de cumparat la magazinele cu hainute.....sau cumperi finet la metru si il tivesti la croitoreasa!

32+ si voinicul mamii DENIS CRISTIAN

AMR 6 saptamani Ole, Ole... Hai Bebelule!

Mergi la inceput