Redoutistele fidele La Redoute France(149)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

bai mor de ciuda....nu mi-a venit inca coletul din 31 si era o comanda de aproape 300 euro de nu o primesc si fac cu nervii.

cine mai are restanta comamda din 31?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Salve !

Am ajuns ieri la Miniprix ... dar m-am dezumflat repede. Era o inghesuiala turbata, la capitolul "Rabdare" eu nu stau deloc bine, asa ca am aruncat o privire fugare pe fiecare dintre cele 3 nivele, si dusa am fost: nimic spectaculos. N-am reusit sa gasesc rochii de fetite, in schimb am gasit multe lucruri pentru bebelusi, de la tot soiul de marci cunoscute, si am gasit niste ghete de copii Kickers (su-per-be !!!), marimea 31, piele interior, piele exterior, in genul www.jamesandjames.com/htmlfiles/shoefiles/wrangler/wm1614hon.htm" target="_blank">Wrangler Boots (bocancii clasici de mers pe munte)... parca 68 RON ! I-as fi luat pentru fii-mea, dar ea de-abia poarta 26-27, as mai fi stat 2-3 ani cu ei in dulap... Nici nu cred sa mai gasesc asa calitate, pentru ca, mai nou, vad ca interiorul pantofilor de copii nu se mai face din piele...

In rest, astept cu nerabdare comanda din 5.11.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dierna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligeea

ce se intampla, s-a gatat cu comenzile?
Am 1 cos si nu pot sa-l validez, imi aparae pagina cu ,,desole

Ati mai dat comenzi zilele astea ?

Va multumesc
PS Am cod de jucarii gratuit expedierea -42404

ligeea


La mine merge sa validez cosul.

Deocamdata stau linistita, sunt curioasa daca voi primi comenzile din 10 si 11, nu-mi apare nimic la rambursari. In caz contrar - chargeback.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Tot "desole" imi arata si mie cand incercam validarea,motiv ptr care am dat de pe contul sotului ,pana la urma, comanda,acum sa vedem daca chiar soseste,maine o sa ma interesez la banca sa vad daca au retras banii.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Arleena, eu astept o tricleta data la comanda din 26 Comanda mi-a fost impartita in 3 colete: 2 au ajuns, al 3-lea nu Sper sa nu fie cazul sa fac panarama!
Fetelor, oare sa-i presez pe cei de la posta sau sa mai astept poate LR e de vina? LR mi-a raspuns ca pachetul e trimis de pe 28, naiba sa-i ia, eu cred ca-i de vina posta!!! Pe factura unuia din colete e trecuta si tricicleta


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Dar de unde stii ca trebuiau sa fie 3 colete?Eu cred ca daca era trecut pe una din facturi,atunci acolo trebuia sa fie.Coletul era intact?L-ai cantarit,avea aceleasi nr. de kg. cate erau trecute si pe cutie?Daca ai semnat de primire si n-ai facut reclamatie pe loc,postei nu poti sa-i reprosezi nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

am primit de la ei azi urmatorul mail:
"Vous vous interrogez au sujet de votre commande.
Votre colis a été expédié le 10 octobre.
Le délai d'acheminement peut varier entre 3 à 6 semaines.
Je vous remercie de bien vouloir patienter jusqu'au 24 novembre.
Au delà de cette date, sans nouvelle de votre colis, je vous invite à vous rapprocher de votre bureau de poste, il sera peut-être en instance à votre nom.
S'il ne s'y trouve pas, merci de nous recontacter.
Je reste à votre disposition.
ordialement.
isabelle,
Relation Client du site www.laredoute.fr"

ce inseamna asta, exact:"S'il ne s'y trouve pas, merci de nous recontacter."
daca nu primiti coletul pana atunci(24 nov), va rog sa ne contactati din nou?

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Luny, da, asta vor, sa astepti pana pe 24 si in caz ca nu-l primesti pana atunci sa revii cu un mesaj.

Am primit punga cu comanda din 4 noiembrie-acu' sa vedem daca o trimit si pe cea din 11 noiembrie.

Punga era trimisa par avion, aparea ca fiind plecata din Franta pe 11.

Pe mine nu ma tin nervii sa ma cert pe banii mei, asadar nu mai comand desi inteleg ca se mai poate-tehnic vorbind. Ceea ce mi se pare o alta magarie redoutista, daca tinem cont de instiintarile pe care le-au trimis pe mail celor care au intrebat, si prin care redirectionau care .ro.



Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

Cunosc doua persoane care nu ne citesc si care tocmai au dat cate o comanda. Au primit mail de confirmare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

Le-am scris celor de la Vertbaudet.
Mi-au raspuns:


REPONSE VERTBAUDET




Je vous apporte ci-dessous la réponse à votre mail.


Our company unfortunately does not plan to develop in Romania.
Please also note that we do not ship items outside France.

Best Regards.









Mergi la inceput