cum se face un slideshow cu melodie in fundal ?

cum se face un slideshow cu melodie in fundal ? | Autor: angela1975

Link direct la acest mesaj

cine stie cum as putea sa fac un videoclip cu pozele copilasului meu, videoclip care sa aibe ca fundal o melodie de pe youtube ...
slideshowul stiu sa-l fac in photobucket dar nu stiu cum sa atasez o melodie de pe youtube ca fundal muzical .

va rog din suflet

Angy

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

si eu sunt curioasa,dar vad ca nu ne spune nimeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angela1975 spune:

sa avem rabdare, abia am postat ... sunt sigura ca se va gasi cineva care stie si ne va indruma ...

am un baietel si ma impresioneaza mult cd vad videoclipuri cu melodii care te ung pe suflet ... de ex. videoclipul lui Nicoleta Guta - " Am si eu un baietel "... vreau sa fac si eu ceva similar.



Angy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Angela, daca iti place modelul de slideshow din semnatura mea (micul paradis), poti crea unul asemantor instaland un programel: "smilebox". Pe google ai sa-l gasesti.

Nota: pentru fiecare slideshow ai de ales doar intre 3 melodii impuse.
Album 1 + Album 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Parerea mea este ca pe Onetrue media se fac cel mai usor filmuletele.
Intra aici la www.onetruemedia.com si o sa vezi ce simplu e.
Eu sunt paralela cu tehnologia de genul asta si cu toate astea am reusit singura sa fac filmulete.
Bafta si daca nu te descurci, da-mi Pm si cu mare drag te pot ajuta!


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angela1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adi2003

Angela, daca iti place modelul de slideshow din semnatura mea (micul paradis), poti crea unul asemantor instaland un programel: "smilebox". Pe google ai sa-l gasesti.

Nota: pentru fiecare slideshow ai de ales doar intre 3 melodii impuse.
Album 1 + Album 2

Micul paradis



imi place f mult .. f frumoase si florile ... superbe.
ce nu-mi place este ca imi impune sa aleg intre 3 melodii ... eu vreau sa pun in fundal o melodie ( nu m-am hotarat care anume ) in care se canta despre copilul/ baiatul meu ... ceva de genul acesta . Oricum , e bine de stiut si ce mi-ai scris tu ... iti multumesc.

Angy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angela1975 spune:

NANA MOTOC - am incercat si m-am blocat la muzica ... vreau de aici in colo sfaturi ... cum se procedeaza sa finalizez ... melodia de pe youtube trebuie s-o salvez in calc. mai intai ? ...

Angy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Citat:
citat din mesajul lui NanaMotoc

Parerea mea este ca pe Onetrue media se fac cel mai usor filmuletele.
Intra aici la www.onetruemedia.com si o sa vezi ce simplu e.
Eu sunt paralela cu tehnologia de genul asta si cu toate astea am reusit singura sa fac filmulete.
Bafta si daca nu te descurci, da-mi Pm si cu mare drag te pot ajuta!


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!
Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!



Nana, se poate salva in calculatorul personal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui angela1975

NANA MOTOC - am incercat si m-am blocat la muzica ... vreau de aici in colo sfaturi ... cum se procedeaza sa finalizez ... melodia de pe youtube trebuie s-o salvez in calc. mai intai ? ...

Angy


Melodia trebuie salvata in computer iar daca slideshow-ul este mai lung decat dureaza melodia, poti atasa melodia de mai multe ori.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!
Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui april

Citat:
citat din mesajul lui NanaMotoc

Parerea mea este ca pe Onetrue media se fac cel mai usor filmuletele.
Intra aici la www.onetruemedia.com si o sa vezi ce simplu e.
Eu sunt paralela cu tehnologia de genul asta si cu toate astea am reusit singura sa fac filmulete.
Bafta si daca nu te descurci, da-mi Pm si cu mare drag te pot ajuta!


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!
Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!



Nana, se poate salva in calculatorul personal?


Din pacate nu.
Eu mi-am salvat linkul in favorite si cand vreau il vad acolo. E adevarat ca daca nu merge netul...Am vazut ca exista optiune, contracost evident, sa iti imprime ei pe cd.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!
Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Da asa e pe onetruemedia nu poti salva decat contra cost iar ei iti trimit prin posta dvd.Si sa stii ca sunt seriosi,am cunoscut o persoana care a apelat la serviciilor lor.Nu poti pune in Slideshow muzica de pe youtube sau de pe calculatorul tau.Ai in lista la crearea slideshow-ului peste 20 de melodii.
In alta ordine de idei...eu aveam in comp,pana sa fac format,un program luat de pe google de facut slideshow-uri.
Incearca pe google si scrie ceva de genul"/programe download gratis pentru slideshow-uri".Daca doresti caut eu si iti downloadezi in comp programu,adaugi poze,pui ce muzica vrei,poti face si cd....Anu trecut de Craciun am facut 2 cadouri 2 cd-uri cu slideshow.







/

Irina lui Pierre-Sebastien nascut la 05.06.07.





Sebastien's age Pictures www.onetruemedia.com/shared?p=336a8e388908e126cef388&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montage
*Miracolul nostru*




**Ramona are nevoie de ajutor**

Mergi la inceput