Moldovence aspirante sau gravidutze! (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dasalina spune:

nu-mi zice n imic numele.....oricum orasul nu e chiar atat de mic...eu de regula merg la salon, numai ca sunt mai lenesa si mi-e si urat sa merg pt ca ma plictisesc tare .....

Doamne ajuta!

Aniversarea noastra!

www.petitieonline.ro" target="_blank">Petitie FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dasalina spune:

bun.....pedichiura a iesit de tot rasul....numai french nu e da ma rog....oricume iarna si nu o vede nimeni in cizme....sa vedem manichiura...asta e mai complicat.


Doamne ajuta!

Aniversarea noastra!

www.petitieonline.ro" target="_blank">Petitie FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

va poftesc la o portie de compot de mere. am crezut ca lesin pana mi-am facut. asta a mancat nicoleta luciu sa slabeasca. a mai mancat ea supa de pui si batoane de slabit. oricum cand am vazut compot de mere si era si tarziu...in jur de 22.00 cand am vazut eu. de unde sa iau mere la ora aia?
alina trebuia ma sa va fi oprit undeva... poate veneati acasa cu un puiuc de neamt. off
uite in republica moldova...intr-un sat..e un obicei mai putin obisnuit...daca mergi pt prima data la cineva in casa si ramai peste noapte acolo...e musai sa , altfel cica gazda nu a fost sufiecient de primitoare. colega mea de birou a zis ca ma ia la ea in republica moldova, impreuna cu sot poate "prind gravida"(asa se zice la ei) la ea.

poze
Just Me


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dasalina spune:

Pai oricum nu era in perioada buna pt ca abia peste 4-5 zile am ovulatie.....si oricum cred ca e o problema care trebuie rezolvata mai nintai dar nu stiu care asa ca nu ma mai agit.....Am inceput sa devin un pic indiferenta....poate e mai bine asa....

Doamne ajuta!

Aniversarea noastra!

www.petitieonline.ro" target="_blank">Petitie FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dasalina spune:

apropo....tu cat mai ai pana la test?

Doamne ajuta!

Aniversarea noastra!

www.petitieonline.ro" target="_blank">Petitie FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

presupui ca ar fi o problema??? sau stii sigur? ar fi mai bine sa rezolvati problema cu pricina...si apoi indeferenta cata vrei...dar nu fii indiferenta si cand vezi ca nu vine si nu vine...sa descoperi ceva in neregula...si apoi sa umblati pe la dr. doamne fereste, nu doresc nimanui asta.
hera mi se pare aiurea rau de tot sistemu asta...pana in data de...nu putem sa facem nimic...ca daca e sa o pierdeti tot o pierdeti... aia cred ca esti animal sa te trateze asa? dute la urgenta la spital...vezi ce e cu tine...nu lasa asa. pe bune....eu la primaa sangerare...tzushti la dr la spital...pe bune...e sarcina ta...e corpu tau...tu esti cea care decizi asupra lui...la voi acolo nu ai voie sa ti se faca rau pana nu iti vine randu la programare...pe bune

poze
Just Me


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

eu????????? crezi ca stiu??? cand am fost la dr cu rezultatu sotului si cu testele de ovulatie...mi-a zis ca normal ar trebui pe 15 sa-mi vina...azi ce zi e?
15...si nimic...nici simptome de urati nu am...chiar deloc....eu ma fac cat un broscoi si ma doare pe ici pe colo...nici de gravidare nu am simptome...sani normali...greturi nu...doar somn cat cuprinde...
oare ce e cu mine?
oricum eu am zis ca nu are cum sa fie luna asta...trebuie sa lucram la mobilitatea si sa-i facem sa traiasca mai mult.
m-am decis sa ma mut de la dr de familie...ma duc la o dr din republica moldova...o sa fac la sotul ei si acupunctura...poate merge la slabit un pic...cu vechea dr...numai nu ne-am batut...eu ii spun ca pot face papa-nicolau gratuit...si ea...nu se face gratuit.
imi venea sa-i dau cu ceva in cap...oricum bine ca ma duc la altcineva.

poze
Just Me


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dasalina spune:

hai ca manichiura a iesit chiar bine...

Din moment ce nu am ramas un an de zile, cred ca este o problema, o sa merg la doctor, evident doar ca nu vreau sa ma mai stresez, e mai bine pt mine, pt psihicul meu.....cand am zis indiferenta ma refeream la faptul ca nu mai disper, nu ma mai testez in fiecare zi.....sper sa reusesc.

Doamne ajuta!

Aniversarea noastra!

www.petitieonline.ro" target="_blank">Petitie FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

mie mi s-a parut o corvoada sa ma testez...sa ma fereasca sfantu...stii ce relaxata sunt acum ca nu mai tb sa ma testez...nu ai idee.
eu am abia 7 luni .... dar m-am si protejat pana prin iunie-iulie parca sa vedeti cata importanta dau eu...nu-mi amintsc oricum...
mi se apleaca repede de la AC. nu vreau sa aud de ele...parca mi-ai da ceanura...

poze
Just Me


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dasalina spune:

poate totusi problema a fost faptul ca nu a recoltat la clinica, de a iesit rezultatul prost, si oricum oligospermie nu e grav, poate fi doar unul, daca e puternic, gata bebele....poate o sa fie cu noroc luna asta, sa-ti ajute Dumnezeu!

sotul meu si-a facut acum cativa ani si i-a zis ca sunt cam lenesi...si despre asta ce? nu am ramas? eu ma gandesc mai degraba la o problema legata de hormoni , de intretinerea sarcinii, de fixarea ei....poate aici e problema la mine...nu stiu, o sa-i cer medicului sa-mi fac si o dozare de hormoni sa vad ce iese.

Doamne ajuta!

Aniversarea noastra!

www.petitieonline.ro" target="_blank">Petitie FIV

Mergi la inceput