Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (224)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

Bernix, mai zi odata de pseudonimul unchiului lui bobo(mamei, ma rog), ca am uitat si ma intreaba domn profesor.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Romulus Dianu

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Buna dimineta!
Sa aveti o zi superba, chiar daca vafara e ceata si frig.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Neata!
Sabina, probabil ca vom veni mai la fara un sfert asa ceva.Daca totusi Sofia va avea lectie de pian a doua azi s-ar putea sa o iau si pe ea....ca nu are cand sa studieze decat seara in timpul saptamanii. Nu studiaza ea mult ca timop, dar pana la ora 17 nu e voie in bloc, iar dupa ora 20.00 e prea obosita.... eu mai am dpoua guri decafea, ma spal si plec la biblioteca!

Cecilia, eu sunt f in dubii cu priorixul. L-as amana pana dupa doi ani. Dacaar fi dupa mine, i-as face numai antirujeolicul.
iar varilix nici nu ma gandesc sa-i fac, noi am avut toti din familie, nu sunt riscuri sa se imbolnaveasca si altii de varicela daca o face Gh,plus ca imunitatea nu e sigura, doar faci o froma mai usoara de boala.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Pana acum Degetica e bine, fara febra sau alte manifestari. Sper sa trecem usor de prima saptamana dupa ROR.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Spor sa treaba, Sabina!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Neata

Cafea?Eu ceai cu multa lamaie.

La noi n-au fost reactii la priorix. Varilix nu facem nici noi, desi eu n-am avut varicela si nici tati (sau, ma rog, asa stim noi). Miruna a facut varicela, o sa o faca si Vlad la timpul potrivit si uite asa se imunizeaza natural si sigur.

Bernix, tinem pumnii sa fie fara reactii.

Sabina, spor la biblioteca.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza.
benix - pupici dulci degeticai..sa nu aiba reactii.
andreea - si eu am zis de febra mare(39.1)la 3 zile dupa vaccin.a tinut 2 zile si a cedat la nurofen/panadol.
eu azi in vizite la socrii.
pupici tuturor si o zi minunata.


http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Bernix, nu-l stie sotul meu.
Acu, ce sa zic...Bunicul lui a murit in 1953 la Aiud, n-au prea avut sansa sa stea la povesti....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Cum am mai zis, noi nu cred ca facem priorixul, ce sa-l amanam ca am inteles ca se face din nou pe la 3 sau patru ani, oricum dr. noastra nu ar accepta amanat asa mult . Cecilia dar nu e obligatoriu poti da in scris ca nu vrei sa il faci.Cu incaltamintea inca nu m-am agitat prea mult ca Elisa inca nu merge singura doar de manute si destul de putin in rest numai in brate (caruciorul sa nu-l vada) Avem deocamdata niste incaltari ieftine dar bune pt ea ca sunt fff moi si poate merge, dar trebuie rezolvat ca s-a facut tare frig. Cu anglia mai asteptam sotului numai ideea de a lua din alta parte ii displace, chiar daca aici poate gasim mai scump.Un we placut si fara reactii la vaccinuriMyral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Salutare si de la noi. Pt mamicile care presteaza curatenie/papa mai dau un rand de . Eu sunt zombi rau. Doua zile am tot prestat drumuri, interviuri, telefoane. Vreau sa-mi schimb serviciul. Hotarat! De fapt vroiam de mult, insa acum m-a prins febra schimbarii si nimic nu-mi iese klumea, ca toti asteapta alegerile, noii ministri, schimbarile inerente... si tot asa.
Totodata, mi-am facut de lucru si nu stiu inca rezultatele, sa stiu cum procedez pe mai departe.

Mamicile cu pui unul dupa altul, ce stiti, se poate intra dintr-un cic in altul? (Parca da!) La al2lea (in sit in care ma mai aflu la data resp. in cic) se mai intra in pre/postnatal? Trebuie sa ma suprapun perfect?
Of, stiu ca s-au mai discutat unele aspecte, dar la vremea respectiva nu ma interesau. Se poate sa-mi dati articolul de lege?


Alina, mama lui Teutzu - dragutzu

La multi ani Teo! (10.10.2007)

Mergi la inceput