Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (126)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alra spune:

mai nov-dec2008 sa ne fie de bine ca baturam termenul

mama ta e la datorie, a mea isi face bagaju, linie dreapta ce mai!

ALRA 37+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Mirtha multumesc de raspuns , ai avut noroc cu vremea buna la noi nu cred ca mai tine , dar cred ca daca-l pun in paturica si in landou si repede in masina o fi ok .Ma bucur ca si-a schimbat Eva programul si mai poti respira si tu
Amalia nu te necaji cu greutatea lui bebe , o sa vezi peste 2 saptamani la medic cum sta de fapt

Eu am nervi ca ori pierd ceva din dop (c.c ar fi preferabil) ori am facut iar ceva infectie dupa vizita pe masa la ginec. Nu ca ar fi folosit o manusa uzata dar cum nu puteam sta relaxata nici el nu ma putea controla si m-a cam zguduit pe acolo

Criss 38
http://community.webshots.com/user/criss703

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirtha

Fetelor inainte de a ma retrage la Pitic am o intrebare : de la Catalina2907 mai are cineva vesti ?

catalina este in grecia, a inceput protocolul de stimulare. sper sa fie bine si sa raspunda la stimulare. brie poate stie mai multe.

38+ Victor
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Eu nu am reusit sa termin tot ce mi-am propus. Adica nu am spalat cearceafurile ci hainutele marimea 50 toate, cele mai maricele nu vad inca sensul ca mai este pana le va purta.
Vreau sa va intreb ati spalat lateralele de patut ca eu cam ezit, ele sunt sigilate teoretic ar trebui sa fie neatinse si apai bb nu se poate rostogoli pana la ele decat dupa ceva vreme iar noi plecam in Ro cu bb cam de 2 luni si nu iau patutul de aici deci sanse sa le atinga nu prea sunt. E si lenea din mine dar nici nu stiu daca reusesc sa le calc asa frumos cum sunt acum.
Si in al doilea rand ce faceti cu hainutele de velur, le calcati?

Am descoperit pe seara intamplator ca nu mi-au trimis carutul sport care trebuie . Este Mura 3 nu Mura 4 pe care l-am platit, i-am sunat si sper sa se rezolve repede dar numai chef de stat pe drumuri nu am. Diferenta la cadru este mica dar nah nu este ce am vrut eu.

Alra, hai ca a mai trecut o zi. Mai avem putin si schimbam semnatura ajungem si noi la termen .
Alexa, bine ca m-ai prins ca nu-mi dadeam seama .
Dea, bine ai revenit, mult de tot mi-ai lipsit!

Am luat calculatorul in dormitor , sper sa apuc si eu sa va pozele. Pana una alta am vazut-o pe Dea in brate cu o printesa roz , mor dupa fetite cu fesuri roz, bai ce minune ai tu acolo, ce pofta imi faci.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 36+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

io-te cine reinvie din morti si puse si poze - wndy in persoana!
pai manca-t-as, ca sa scoti elefanta aia roz cred si eu ca te-ai rebutat. data viitoare ia exemplu de la fata, copiii se fac sub 3 kile ca nu doare!
ba da ce bine arati la externare, deci sunt sanse de mai bine dupa nastere?? eu mi-am pierdut orice speranta, sunt sora lu hipopotamu.

bravegirl baga detalii sa iti intelegem oful

amalia mami zen, te-a doborat oboseala. bb e bine, asistenta e zuzi, nu mai vorbi cu ea!

criss eu recomand sa il scoti pe bb direct in scaunul de masina (ai de ala scoica cu maner nu?) imbracat in cosmonaut sau cu o patura peste el ca sa nu il pui in alt recipient apoi in masina so sa il scoti iara in frig. aici asa se transporta bebelusii, in scoica.

ma duc ca cica il pacan la cap. vedem



ALRA 37+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

dea- bine ai revenit. am vazut pozele cu fomista ta. sa-ti traiasca.

olivia- vazut poze cu un bebe frumos, cu parintii lui indragostiti si o mamica fara burta.

alra- poarta cu mandrie cele 37 de sapt bolduite la semnatura

nu ma las nici eu mai prejos. am 39 de sapt si mai am 2 zile si nasc!!!!

39+ Victor
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Dureri, dureri, dureri, scurgeri ca albusul de ou, unele cu ceva firisoare de sange,dar contractii la 10min ioc. Vreau sa nasc, ca altfel risc sa omor pe careva...si optiunile sunt, in ordinea distantei fata de nebuna: sot, mama, socrela, socru. Acum eu pe cine omor? Sa ma deplasez, sau doar sa intind mana si sa sugrum husbandul din dotare?????

==========
Corina 37+ Arianna Maria
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ce mami fericita si mandra esti Dea, normal cu asa scumpete in brate.
Alra, hai fa poze acum ca si eu am pus o tona de poze facute de mine in baie. Ma cam induc in eroare dungile dar si asa nu pari ca te-ai ingrasat deloc, esti buna de facut copii.
Olivia, ce parinti indragostiti si ce bine arati fara burtica, s-a retras super bine. Mor de invidie ca eu nu voi avea norocul acesta.
Andy, doar o poza, fii serioasa, scoate blitzul si posteaza-te in fata unei oglinzi ca altfel ma supar.
Carmendu, ca tot scriai ieri, ma bucur ca ai noroc de o piele asa rezistenta si ca nu ai luat mult in sarcina. Ce putin mai ai pana iti vei tine eroul victorios in brate.
Spiridusule esti de coma, nu stiu cum reusesti sa te descurci dar ai toata admiratia mea!
Amalia, sper ca Luca ia bine in greutate, nu fii stresata. La ce iti trebuie mai kilograme in plus daca tu asa esti de felul tau si te simti bine, adica sanatoasa, ai putere.
Criss, poate fi de la control, si eu care ma vaitam ca nu ma cauta nimeni pe acolo desi nu-i chiar placut. Ei si daca nasti nu-i problema, esti la termen.


Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 36+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Dea bine ai revenit , mi-a placut prima ta poza cu fetita -se vede ca erai terminata dar tot te uitai cu drag la ea .Sa va traiasca si sa va bucure viata !
Alra problema e ca exact scaunul scoica ne lipseste iar celalalt scaun nu cred ca se monteaza la masina , deci imi ramane landoul pe care il va tine cineva bine in masina .Felicitari pt. semnatura
Bravegirl si tu cu scurgeri ? macar la tine mai seamana a dop la mine e mai gros ca un lipici tranparent spre galben offff nu nmai vreau infectii , ciuperci sau ce or mai fi

Criss 38
http://community.webshots.com/user/criss703

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Bravegirl ce faci bre,terminasi cu camera si o luasi pe aratura???.....daca te prind pe langa Euroclinic inainte de luni....nu mai apuci tu sa capacesti nicio bucata sot, socrela,socru....Te capiez....Ia si ceva ca nu ne mai intelegem.....tu chhiar te-ai pus pe nascare???...eu sunt mai mare si am prioritate soro...

...Vine unla mami...

...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...


LAURA 39+ Deniel Alexi
----------------------------------------------------------------------------------------------

AMR 3 zile

Mergi la inceput