Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (126)
Raspunsuri - Pagina 13
manumanu spune:
Laura, nu ti-au dat sa mananci pt ca nu era voie sau de ce???
| Citat: |
| citat din mesajul lui lauramiron Hehehe....supa chioara zici, BraveGirl?!! Eu nici p-aia n-am vazut-o in prima zi Am nascut seara, iar a doua zi mi-au dat doar ceai amar![]() Abia a treia zi am vazut supa chioara si un iaurt![]() Asa ca....papa bine inainte de opperatie |
Laura, mamica de Rebeca Mara (16.09.2005) si
36+ cu
Caterina Sara[/quote]
manu
35+
+ 
AMR 1-2 SAPTAMANI!!!
Mirtha spune:
Multumim Laura.
Am reusit asa mai inviteza sa cumparam cite ceva. Ce era mai important : un umidificator pe baza de abur rece la Chicco. Se pare ca e ok. Dupa ce l-am pus in citeva minute umiditatea a urcat pe la 43%. Scazuse sub 40 si Pitica respira pe gura chiar daca am aspirat-o in fiecare zi cu Batistuta si am folosit ser fiziologic.
Montasem pe calorifer doua suporturi de apa , cumparate de la metro dar nu tine figura.
Cita vreme nu bagasera caldura in calorifere a fost ok. Cele 2 vase faceau fata m, am mai si adaugat unul sus pe mobila dar dupa ce au dat drumul la caldura situatia s-a cam complicat si mi se usca inclusiv mie mucoasa nazala.
| Citat: | ||
| citat din mesajul lui lauramiron Mirtha, suuuupeeer!!!!Felicitari pentru plusul Evei si minusul tau la kg ![]() ![]() Spor la cumparaturi
Laura, mamica de Rebeca Mara (16.09.2005) si 36+ cu Caterina Sara |
Mirtha mama de Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0
lauramiron spune:
Mav, ai doi baieti pe cinste, frumosi foc amandoi!! Ce frumos il tine Sebi pe bebe in brate
. Cand ai timp, poate ne spui doua vorbe despre reactiile si comportamentul lui Sebi de cand a venit pe lume fratiorul. S-a schimbat ceva? E mai bine? E mai rau?
Laura, mamica de Rebeca Mara (16.09.2005) si
36+ cu
Caterina Sara
carmendu spune:
fetelor cred ca mi s-au rupt membranele. nu am contractii. fac un dus si ma duc la spital.
va pup
carmen
39+
Victor
pozele noastre
Mirtha spune:
Abia astept vesti de la Cata ! Rog sa ne povestesti daca nu intra ea pe forum.
Am deja emotii gandidu-ma ca o va lua de la capat dar ii tinem pumnii !
Nu am luat Pitic prin magazine ca..mi-e teama de virusul asta noou pt. care nu avem imunitate. Mai degraba ture prin spatele blocului , mai reduse ca timp. Mai mi-a venit o frica de cind a aparut muma Padurii ala de la Sanatate cu sfatul lui obseasiv sa cumparam vaccinul sau sa ne vaccinam ca e virus nou , tulpina recenta din Australia pt. care nu aveam imunitate. Si de atunci incerc sa evit aglomerarile umane de prin magazine sau spatii inchise.
Ooooaa..dar creste nu gluma Androniki. Mai sa o tineti tot asa ! Si cumintica si grasunica !
| Citat: |
| citat din mesajul lui brie amalia, eu i-am dat suzeta la fel cum spui si tu, atunci cand o schimb cand e mai agitata si mai ales i-o dau in momentul cand facem baita. Atunci ea e hamesita de foame si plange de foame nu ca nu-i place baita. Cum ii pun suzeta in gurita se linisteste. Dar mai mult de 4 luni nu ii las suzeta, la fel am procedat si la Brianna. Am vazut pozele cu baietelul tau, Domane dar cat perisor are !! Sa va traiasca si sa va bucurati de ambii baieti. cata_myky, LA MULTI ANI Sa ai parte de multa sanatate si iubire multa. ![]() mirtha, catalina vine maine dupa amiaza in tara. Am sa va dau vesti mai multe luni. Felicitari pt grasunici!!! Tineti-o tot asa amandoua! Spor la cumparaturi.....ai luat si Pitica la magazine? Noi am inceput sa mancam mult mai multa tzitzica. Ziua din 2 in 2 ore, noaptea cam la 3 ore juma. Dimineata se trezeste cam pe la 8 si sta treaza pana pe la 11.Ne-am cantarit si noi , moro mou are 4.400 (cu 3.500 iesit din spital) iar iooooo 58 mai mult decat am iesit din spital. ![]() ![]() ![]() http://good-times.webshots.com/album/568609067qLFmHR Mama a doua minuni Androniki si Brianna |
Mirtha mama de Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0
lauramiron spune:
Manumanu, medicul mi-a explicat ca e mai bine sa nu pap pana isi reia organismul tranzitul normal, ca sa evit complicatii de genul constipatiei, hemoroizi etc ...la care sunt oricum predispusa
Oricum, n-a fost asa de rau, sincer nici nu-mi amintesc sa fi simtit foamea acuta, am baut vreo 3l de ceai, ceea ce m-a ajutat la laptic
| Citat: | ||
| citat din mesajul lui manumanu Laura, nu ti-au dat sa mananci pt ca nu era voie sau de ce???
Laura, mamica de Rebeca Mara (16.09.2005) si 36+ cu Caterina Sara |
manu
35+
+ 
AMR 1-2 SAPTAMANI!!!
[/quote]
Laura, mamica de Rebeca Mara (16.09.2005) si
36+ cu
Caterina Sara
Mirtha spune:
Monitorizeaza-te. Daca sunt contractii reapar.
Si vei sti su=igur ca sunt contractii pt. nu seama cu nimic cunoscut.Incearca totusi sa dormi daca poti. Prinde bine un pic de odihna indiferent ca sunt contractii sau nu.
| Citat: |
| citat din mesajul lui mariana28 Salutare burtici, mamici si bebelusi! A mai trecut o noapte in care am stat cu ochii pe pereti si cu burta balonata si cam tare, iar cand ziceam ca am adormit, m-a trezit o durereeee acuta sub burta, care a trecut putin dupa un drum la baie . Totusi incerc sa nu ma ingrijorez prea tare, crezand ca toate fac parte din"bucuriile sarcinii".Acum sunt tare adormita, dar mi-e si frica sa ma culc, la noapte ce fac? Nu am chef de nimic, ma simt ca un elefant...cu toate ca avem motiv de sarbatoare, a mai trecut o saptamana, schimbam semnatura 37 + , Matei Andreihttp://community.webshots.com/album/567350525Ddyhxi |
Mirtha mama de Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0
Mirtha spune:
Sa aveti o seara cit mai placuta in casuta voastra !
| Citat: |
| citat din mesajul lui brie In seara asta vine tati si ne ia acasa pe toate 3. offf de abia astept, cu toate ca aici la mama e super bine, n-am stiut ce-i aia masa, spalat, calcat etc....dar parca nicaieri nu-i ca acasa!!! Eu mi-am revenit destul de bine dupa operatie, chiar sunt super ok. Plus ca sotul meu e singur saracul de o luna de zile si nu mai poate. De abia asteapta sa ne aduca acasa. Asa ca de maine seara dorm in patul meu si fetele in patuturile lor. ![]() lorena, chiar nu stiu ce sa-ti zic....eu nu stiam ca ar trebui sa ma mulg dupa vopsit. Chiar sunt curioasa si eu daca stie cineva sa ne spuna cum sa procedam. http://good-times.webshots.com/album/568609067qLFmHR Mama a doua minuni Androniki si Brianna |
Mirtha mama de Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0
lauramiron spune:
Carmendu, curaj!!!


Nastere usoara si rapida, bebe Victor sanatos si mancacios



| Citat: |
| citat din mesajul lui carmendu fetelor cred ca mi s-au rupt membranele. nu am contractii. fac un dus si ma duc la spital. va pup carmen 39+ Victorpozele noastre |
Laura, mamica de Rebeca Mara (16.09.2005) si
36+ cu
Caterina Sara

Am nascut seara, iar a doua zi mi-au dat doar ceai amar

