Colectia de toamna-iarna 2005 (218)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Felicia , ce veste buna! ma bucur ca e mai bine soacra ta

Lavi , multa sanatate si refacere rapida!

Noki , felicitari pentru avansare! asta da motiv de sampanie

Mada , multa sanatate!

Ioana , multa sanatate lui Stefan!

Camy , super papusile!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

am vazut ieri la cora papusi de la Aradeanca , sunt foarte frumoase

ia uitati-va www.aradeanca.com/home.html" target="_blank">aici



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

Mareee, mare sarbatoare in colectieee!!!!
La multi ani Stefan de Dordia, Andreea lui Coralia, Bogdanel gandacel, Andrei de corap, Razvan-nazdravan de addya si Iulia scumpa de mirabilis!!!
Sa cresteti mari, sa fiti sanatosi si la punga grosi!!






Io fusei la consult azi, orl. M-am dus cu radiografia la mine, i-am aratat-o. m-a controlat in gat, urechi nas si verdictul a fost: laringotraheita, corzile vocale inflamate, sa vbesc cat mai putin, sa beau cald. Tratament cu klacid si codeina fosfat, eurespal. Mi-a zis ceva de codeina, ca se da cu reteta speciala, am cautat pe net ca habar n-aveam si wikipedia zice ca-i derivat din opium si ca in Romania e pe lista drogurilor de mare risc. Doamne, mare ti-e gradina!




azi plec la barlad sa-mi aduc mandra acasa. abia astept.



Lavi, ma bucur ca ti-e mai bine. mie parca mi-e mai rau. abia de mai am voce si ma doare in gat rau.
vad ca si madau e cu gatul. sanatate multa!
Noki, felicitari pentru avansarea in grad. la cat mai multe avansari!
Felicia, ce bine ca a ajuns la timp la medic. sanatate multa!
Ioana, multa sanatate Stefanelului mititel!
Cami, chiar ca-s faine papusile. frumoasa idee.


Adina si Daria
Varsta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Wow cati sarbatoriti avem azi! La Multi Ani prichindei voiosei, Stefan, Andreea, Bogdanel de Gandacel si Andrei de Corap si sa nu uit de Razvan de Addya. Sanatate si prosperitate voua si parintilor!!!!

Noki brava si felicitari pt reusita....acu sper sa iei o pauza binemeritata de la invatat....ca de cand te cunosc eu esti mereu in examene! Cum de reusesti? Plus copil, plus servici!

Bulucel ce bine ca ne dai vesti si speram sa se reintregeasca familia cat mai curand!

Sanatate bolnaviorilor juniori, dar si parintilor ca vad ca se ingroasa randurile!

Tania ma gandesc mereu la voi si abia astept vesti!

Feli sanatate soacrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Ca sa intram si noi in randul lumii - Daria a inceput sa tuseasca si zice ca o doare in gat ...


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Camy , sanatate Dariei ! sper sa nu fie raceala ceva

Alina , lume noua

Tania , cum a fost la doctor? cum se sinte Stefan?



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

la multi ani, trupa! ANDREEA, ANDREI, BOGDAN,IULIA RAZVAN si STEFAN sa fiti fericiti si sa va bucurati de copilarie!

sanatate multa tuturor, mari si mici, sa vina si o perioada fara boli pe aici, ca ar fi timpul sa scapam de ele!
sfarsit de saptamana frumos tuturor!
Bianca, mama lui Serban
10 decembrie 2005
serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

La Multi Ani piticilor Stefan, Andreea, Bogdanel de Gandacel, Andrei de Corap,Iulia de mirabilis si Razvan de Addya.

Sa aveti o copilaria frumoasa si o viata plina de vsatisfactii si impliniri.

noi suntem necajiti rau.
Nu am timp si nici nu vreau sa detaliez ca ma apuca iara plansul. Va pup si.... trimiteti un gand bun si pt noi la Doamne-Doamne.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:


Multumim tutror de urari!Vrem si noi sa uram copilasilor colectiei Iulia,Andrei,Bogdanel,Stefan si Razvan La multi ani ,sa cresteti mari,frumosi si cuminti!

Noki felicitari pentru promovare...mai dar tu esti tot dintr/un examen in altul..cum mai rezisti?Bravo,esti de admirat!
Gabitaco..ce s-a intamplat..de ce sunteti suparati?
Madausanatate multa...Miruna cum se mai simte?

Andreea a sarbatorit azi la gradi cu copii...i-au cantat toti la multi ani..au dansat..ce mai..un adevarat party.Cand am ajuns de la servici mi-a tot povestit de "petrecerea" de ziua ei...Partea nasoala e ca am uitat sa-i las aparatul lui maica-mea sa-i faca poze..asa ca am ratat mometul..
O sa urmeye petrecerea cu neamurile...dminica...asa ca salvam totsi ceva...acum fug ca a sosit sora-mea din Bucuresti.
Va pupam...


www.flickr.com/photos/25531152@N03/?saved=1" target="_blank">Poze cu Andreea
Coralia; si Andreea(14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

hei hei hei
a mai ramas pe undeva o felie de tort si ptr noi?
LA MULTI ANI ZGUBILITICILOR DE AZI, DRAGI MAMICI SA VA TRAIASCA PUII, SA CREASCA MARI SI CUMINTI.

eu sunt la calculator, lu fi-miu i-am pus fasul de geamuri si carpa in brate, n-am treaba pana se goleste sticla.si asa m-a suparat ca nu a vrut sa-si stranga masinutele. o asteptam pe soacrella,pana acu s-a miorlait pe la usa ca stie ca vine, voia sa tinem usa de la intrare deschisa ptr ea.miine e ziua lui maica-mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Gabi ce s-a intamplat? Catre cine sa mearga gandurile bune?

La multi ani! Iulia,Andrei,Bogdan,Stefan si Razvan.Sa va fie viata plina cu fericiri din cele mai mari, sa aveti parte de bunatate si caldura, sa mergeti pe drumuri line insotiti de oameni buni!

Mergi la inceput