sunt indragostita!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Citat:
citat din mesajul lui kokiy

Daca tot ai ajuns in stadiul asta eu zic sa-ti satisfaci poftele ... decat sa stai pe urma o viata sa te intrebi "ce-ar fi fost daca?" mai bine incearca ... ai grija totusi la problemele care vor aparea:
- s-ar putea sa nu-ti placa,iar prietenul te va santaja
- daca afla sotul s-ar putea sa nu te ierte si ramai cu fundu'n balta
- s-ar putea sa-ti placa ,iar prietenul sa nu te mai bage in seama pe urma
.
.
.


Ca bine ai zis kokiy...
Ai grija Ruxita mai ales daca sunteti si asociati in firma, ca dupa ce trece perioada roz pot sa apara diverse santaje

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Astept cu interes topicul de dupa.... cand va veni Ruxita bocind ca sotul a intentat divort si amantu' i-a dat papucii.
Oare atunci va "racni" pe forum ca e depresiva?


Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

Astept cu interes topicul de dupa.... cand va veni Ruxita bocind ca sotul a intentat divort si amantu' i-a dat papucii.


Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.




esti tare ca de obicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Lasand sarcasmul la o parte si admitand ca povesti ca ale tale se pot intampla, eu cred ca ai 2 probleme de rezolvat:
1. relatia cu sotul tau, indiferent de existenta sau nu a altei variante;
2. viitorul unei relatii cu acest barbat de care esti indragostita.

1. Cred ca trebuie sa pui in balanta calitatile si defectele sotului tau, sa vezi daca sunt compromisuri de facut si sa incerci tu sa schimbi relatia daca vrei sa fii in continuare cu el. Poate si el iti va oferi ceea ce-ti ofera actualmente celalalt (sau ce crezi tu ca-ti ofera; e posibil sa fie doar bine crescut sau curtenitor de felul lui, iar tu sa o iei prea personal), dar nu ai stiut tu sa-i ceri sau sa-i sugerezi ce vrei. Uneori e nevoie si de-asa ceva. Nu stiu de cat timp esti casatorita, dar cred ca, daca gasesti motive sa mentii aceasta casnicie, poti obtine mai mult de la sotul tau.

2. De unde stii ca lucrurile nu se vor schimba intre tine si acest barbat in cazul unei relatii serioase. Deocamadata esti la stadiul adolescentin de fluturi in stomac si de momente furate. Gandeste-te ca s-ar putea sa traiesti o iluzie.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)
"Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu in mijlocul drumului".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Ruxita, in primul rand Bine ai venit pe www.desprecopii.com !
Parere personala:
Cred ca majoritatea femeilor se indragostesc la un moment dat, casatorite fiind. Bineinteles ca, avand in vedere ca au copii si sot acasa, nu le este permis, evident....sunt imorale, depravate, nu sunt mame samd.
Nu mai conteaza sufletul tau, ceea ce vrei si simti tu, asta dupa casatorie, evident. Daca am fi stiut asta multe dintre noi nu cred ca ne-am mai fi casatorit niciodata!
Nu inteleg de ce viata noastra trebuie compusa numai din trezit dimineata, haranit familia, spalat vase, servici, iarasi spalat vase si hranit familia, lectii cu copiii, pus in pat, asteptam sexul de seara (care ne poate multumi sau nu)...si a doua zi, o luam de la capat.
Nush de ce mersul la cosmetica si la manichiura o data pe luna trebuie sa ne faca sa fim implinite si fericite!?
Nu iteleg de ce toate succesele barbatilor nostri trebuie sa le ridicam in slavi si sa ne bucuram de ele ca si cand ar fi ale nostre (evident succese care au aparut in urma rabdarii noastre si a sustinerii neconditionate)?!
Si mai sunt multe pe care uneori nu le inteleg, dar ceea ce nu pot uita e ca si noi, femei fiind, avem un suflet...ca place sau nu sexului opus...asta este. Nu suntem proprietatea personala a nimanui si daca ne vor langa ei trebuie sa lupte si ei...tocmai pentru sufletul nostru.
Parerea mea e sa ai rabdare, sa nu te arunci in bratele nimanui doar pt ca esti indragostita! Timpul va rezolva aceasta problema...cu siguranta, chiar daca stiu ca suna aiurea, dar e adevarat.
Zicea cineva in alta postare la un alt subiect:
'Sa arunce piatra cel ce nu a gresit!'
Arunca o privire si la subiectul 'despre barbati care insala...etc'
Iti doresc multa intelepciune si multa rabdare.
Cred ca e minunat ca esti indragostita!
Si inca odata: parere personala


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Teo, voiam sa postez si intre timp ai scris tu, si ai descris 99% din ce gandesc si eu. Mai putin partea cu felicitarile, pentru ca nu este un moment fericit, deoarece Ruxita nu este libera, si ma indoiesc ca ceea ce simte o face fericita, mai degraba exaltata. pt Teo.

As mai completa ceva: Ruxita, ai la activ 2 casatorii, o relatie "inselacioasa" inainte de a doua casatorie, ai un copil, spui ca preferi independenta. Atunci alege independenta, nu te lega la cap cu un necunoscut. Daca nu ti-e bine cu sotul, desparte-te de el din acest motiv, nu pentru un alt barbat. Asa e corect fata de toti cei implicati.... de copil ce sa zic, nu ne-ai spus ce varsta are si ce relatie are cu actualul tau sot sau cu tatal natural. Sunt multe aspecte care trebuie judecate la rece, dai putin perdeaua cu fluturi la o parte si rationezi pur si simplu. E greu, dar nu imposibil sa fii obiectiva pentru binele copilului tau si al tau.

Iar o relatie cu partenerul de afaceri al actualului tau sot, crede-ma, nu e o iesire din nimic, te infuzi in kko pana in gat. Din toate punctele de vedere.

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Astept cu interes la subforumul Prieteni dintotdeauna un topic cu numele Amantele rulz. Sa se adune si sa se sfatuiasca, sa petreaca Craciunul impreuna( party on line, evident) etc ...

Teo, tu ai oarecum dreptate. Nu trebuie sa ne multumim doar cu atat. Dar cand fericirea si implinirea personala inseamna MAI ALES bagatul bocancilor in familie si copii, eu zic ca ar trebui sa ne gandim de 2 ori inainte, nu ?


Sibylle

Nasterea ariciului junior VLADIMIR

Cum a intrat Anna in viata mea ANNA

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">SONIA ARE NEVOIE DE AJUTOR! UN CONT PAYPAL VA STA LA DISPOZITIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Ripley, ea a spus mai sus ca ar trebui sa aleaga intre amant si un acoperis deasupra capului. Ar putea fi libera cu adevarat daca ar fi independenta financiar, ceea ce cred ca nu e cazul ... si de aici toata drama .

De unde concluzia ca munca innobileaza omul si rezolva si conflictele interioare.

Sibylle

Nasterea ariciului junior
VLADIMIR

Cum a intrat Anna in viata mea ANNA

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">SONIA ARE NEVOIE DE AJUTOR! UN CONT PAYPAL VA STA LA DISPOZITIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sibylle

Astept cu interes la subforumul Prieteni dintotdeauna un topic cu numele Amantele rulz. Sa se adune si sa se sfatuiasca, sa petreaca Craciunul impreuna( party on line, evident) etc ...







Taci tu,ca deja ii dadea sfaturi Adelle6...


Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Ripley, nu am felicitat-o pentru absolut nimic, doar am spus ca e minunat ca e indragostita...asa mi se pare mie. Cred ca e minunat sa fi indargostita!
Nu stiu de ce credea cineva mai sus ca va veni sa strige in gura mare ca e depresiva ca a parasit-o saotul???De ce nu asteptam cu interes sa vina sotul si sa intrebe'Cum imi recuperz sotia?'.....
Si inca odata intreb: De ce nu vrem sa fim si noi macar odata de partea cealalta a baricadei? Pentru ca suntem femei? Si de aici se nasc toate dramele noastre?!
Cu mult respect

Mergi la inceput