Gravidutze si mamici de Cluj - 98

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

LA MULTI ANI , CARINA!
si felicitari lui mami si tati pentru printesa de un anisor!


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Si pentru ca ieri nu am apucat sa intru ii spun azi la multi ani si puiului meu, care a facut ieri 10 lunitze! sa cresti mare si cuminte, iubirea lui mami!

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Neata, merci Anca

Merci inca o data de minunatele vostre urari:) am fist uimita sa constat ca foarte multa lume, amici, cunostinte au retinut ca ieri a fost ziua printesicii:)

Fetelor, budinca mea cu mere si orez a iesit ff buna, dar donsoara sarbatorita abia a gustat:D. Dar nici o probleama, am mancat-o noi:) Sambata o sa fac si tortul de care va spuneam ziulele trecute, am facut de proba pentru ziua lui A, luni, a treia parte din cantitati, a iesit excelent:)

Spuneti-mi, va rog ce anume ati pus pe tava, sa aleaga bblusii la aniversarea de un an;) poate mai taiem si din mot pisicii, daca ajunge nasul ei sambata:)

La multi ani!, Joshua!Ce mai face mami Pufu?

Paula, eu ii dau Carinei lapte praf, chiar de azi am inceput cu milulmil Junior, eu tot milupa am folosit inca de la inceput si nu am avut probleme cu laptele niciodata. in rest, iau de regula UHT si pentru noi si pt mancaricile ei in care folosesc lapte.

Ani draga, as lua si eu o salata:D apropos de kg...dar stii ce ma gandesc, ca o sa iau pizza la pachet pentru tati;) si mi se pare ca salatele mele is mai bune ca cele de restaurant:D

Eu nu stiu inca ce o sa iau la marmotica, oricum va fi si o cartulie, noi asa primeam intodeauan de mos nicolae, cand eram mici:) si portocale, de asemenea;)



Co +Carina Alysa (13 noiembrie 2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Neata si de la noi!!!!


La Multi Ani, Joshua! Sa cresti mare, sanatos!!!!

Co, sunt convinsa ca a iesit delicioasa budinca!!! Noi pe tavita am pus chei de masina, euroi, carte, iconita, mouse, farduri, seringa, forfecuta, stilou, minguta fotbal, ma rog, te gandesti la simboluri pt meserii. ASteptam cu interes alegerile domnisoarei! Poate ese calculatorista ca tati.

Nico, ce mai faceti voi???

Alex, maai prinde tati peste???

Noi am avut ieri o zi perfecta! Ne-am dus cu tati in Iulius, am mancat bine, Sara ne-a uimit cu apetitul ei, am mai facut ceva shopping, na, in plina recesiune, si am venit acasa rupti de oboseala. Sara a invatat cuvinte noi si le exerseaza cu placere. E o dulce.Sambata avem un chef, dar din pacate nu avem cu cine o lasa pe mamaruta, asa ca ...pas!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Neatza,

O poezie ca sa va inveseleasca ziua!


Facui fara sa vleau o constatale
La gladinita ieli, cand am picat,
(Cu toate ca-s de-un an in glupa male)
Sa mol daca glumesc, pe omoplat ;

Ne-a esplicat doamna educatoale
Amanuntit, chial ne-a si desenat,
Cum am ajuns sa ezigstam sub soale,
Cum fiecale a fost plocleat,

Elam ochi si ulechi de culios
Sa aflu cum pe lume am venit,
Si chipes si istet, da' si flumos,
Da' nu te mint, mai mult m-a plictisit,

C-al fi o balza, cale-n noptitica,
Ne-adute-n pliscu' ei, impachetati,
Cand scapa si mamica de bultica
Facuta de la oua si calnati,

Cum zboala balza asta-ntet, agale,
Vleo noua luni, sa iasa luclu bun
Si cum agiungem in patut si-n toale
Pe cosul casei, ca si Mos Claciun....

Sa vezi mai flate, te educatoale (!)
Fala misto, chial m-a lasat pelplex,
La valsta ei, (te tate, ce pitioale !)
Sa nu stie nimica desple sex !?

fetelor ce parere aveti despre mancarica la borcan?La Eric nu ii place marutul nici cum,nu vreau sa il oblig,dar azi i-am dat borcanel Hipp era morcovel cu marut si asa a mancat jumatate de borcan si inca mai vroia.SI in plus acuma nu prea gasesti fructe ?Ce ziceti?

La multi ani tuturor sarbatoritilor!!Sa cresteti mari si voiosi!!






Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Super tare poezia
Eu i-am dat borcanase doar in deplasari. Eventual incearca sa ii faci acasa combinatia de mar cu morcov.

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Delia, stiu ca ai zis mai demult de ceva magazin cu papuci pentru pitici. Imi improspatezi memoria te rog?

Ieri am fost si eu la magazinul de pe calea Floresti in cautare de cizme pentru Stefana. Dar singurele care ii erau bune erau roz .
Si ea are si haine maro, rosii, verzi , deci nu prea se potrivesc.

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

Mersi m tu fetelor de raspunsuri ,mie imi place sa fie cald in casa
e super ca va stau bebeii in saci de dormit ,cred ca totusi o sa i cumpar salopeta de la Mini Blue ,e grosutza si calduroasa

VICTO 3 ani de cand ne am casat si 10 ani jum de cand suntem impreuna
si legat de laptic eu ii dau lapte de capra ,de vaca(dupa ce se termina lapticu de capra) (3,5%grasime)si de 3 ori pe sapt lapte praf
ANDREEA27 super poezia
mancare la borcanase ii dau dar f rar ,,cand sunt in pana de idei
ANI te rog mult adu cd ul sunt f interesata
ANCA la multe lunitze pt ingerash

FELICITARI PT ADINA SI PUIUTZU EI

ANCA(SOANSO)GREA intrebare de vreo 3 sapt nu ma pot hotari ce sa i cumpar puiutzului de SF Andrei ,,,cred ca totusi ii iau o masinutza de intreior ,am vazut ceva super de la Fisher Price ,cred ca pana la urma asta o sa i cump
iar de Mos Nicolae ,,,nu stiu inca
cum vrei sa te tunzi ?

GABI cam gata cu pestele pe anu asta ,mai am inca in congelator

CO noi am pus pe tava :cheile masinii,o felie de paine ,bani ,masinutza ,pix,foarfeca ,cercei si cam atat

INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Intru repede cat am semnal, prost tare de altfel, ca si capul meu ,dupa 3 nopti de nesomn,ca a avut Vladic febra mare. Multumesc Co ca m-ai anuntat pt intalnire si Gabitza pt listuta . Nu-s in stare sa spun multe amu ca nu ma duce capu, si pantalonii pe Vladut i-am dat pe dos. Ma duc sa-ncerc sa-l culc, poate adoarme si Daria sa pot dormi si eu. Casa mi-i dezastru da azi nu-mi pasa, ma fac ca nu-l vad

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

La multi ani Joshua!!!Sa cresti mare si sa fi sanatos!!!

Gabi si Bea papa mult mai bine cand mergem la mall...ma uimeste...am zis ca in fiecare zi la amiaz tre sa ma duc la mall sa luam masa...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput