Gravidutze si mamici de Cluj - 98

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

tu fetelor azi o aparut cu ziarul adevarul o colectie de carti vor fi 100 de volume, de colectie, azi a fost gratis cartea e nr 1 ,nr 2 va fi tot la fel apoi vor costa 10 ron dacava intereseaza am o carte in plus , azi s-a platit ziarul 1 leu
nr1. volumul e Notre- Damede la Paris de Victor Hugo

Elena si Dragos Stefan


Floare alba, floare albastra, ce dor mi-ai lasat..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Elenuta23, o vreau eu, contracost bineinteles

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Elenuta23, o vreau eu, contracost bineinteles

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery




ok , adjudecat, stai linistita a costat 1 leu dar ziarul l-am aruncat , atunci iti aduc carticica la party ins asa nu uiti joi sa o cumperi si cea cu nr 2.......pana la 100

Elena si Dragos Stefan


Floare alba, floare albastra, ce dor mi-ai lasat..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Deci editiile cu carti sunt joia?
Daca te mai intereseaza iti aduc si eu cd-ul cu Cosmopolitan Makeover.
Noapte buna

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

anims poate ii tre la alex cd, eu vroiam sa incerc sa vedem alte coafuri
apare in fiecare joi insa in decembrie apare martea in 23 si 30 apoi revine din nou joia 8 ianuarie

alexeu ii dau la Dragos un body si o salopeta pe el si fara ciorapei pe dedesupt sau sosetute si il invelesc cu o paturica peste brau si cu plapuma lui peste, se dezveleste tot timpu insa nu poti sta langa el tot timpu sa il invelesti, merg cat pot de des

iar centarla e pe 20,5 , eu nu pot dormi la 22.5 k e super cald, acum fiecare cum considera, eu stiu k temperatura ideala pt bebei e 18-21 grade

adab si andreea distarctie frumoasa

noi maine mergem la tara sper , k azi l-a sunat pe C si i-a spus k e liber maine iar acuma seara au revenit cu tel sa ii spuna k lucrreaza iar sambata sper safie liber , sa mai evadam din clujul asta

apropo luni merg la Dr Nitu, abia astept sa vedem ce ne spune

adrianacum sunteti???? alexia???
va dorim sa va refaceti cat mai repede

ma retrag incet k sunt tare obosita si ma bag in pat, cred k ma paste din nou o raceala

va doresc o seara frumoasa

Elena si Dragos Stefan


Floare alba, floare albastra, ce dor mi-ai lasat..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Si eu ma inscriu la cresa!!! Eu chiar ma gandesc sa fac una, cu fonduri europene, fac un proiect intr-un an, si o facem cumva...dar ca nu stim inca daca in Cluj sau la noi acasa. (la noi acasa avem terenul, in Cluj nu)

Eu nu stiu ce boala ma paste..o fi o gripa.. Tot fac febra, pana la 38. Iau o fiola de algocalmin si imi trece. Si tot asa. In rest nu prea mai am alte simptome. Alexia a dat in putina diaree. N-am ce-i face daca refuza sa manance cu desvarsire. Azi a mancat ceva mai bine, sper sa-si revina si cu burtica.

FELICITARI ADINEI SI BUN VENIT PE LUME ALEXANDREI! (am intalnit-o de cateva ori in parc pe Adina)



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

fetelor care aveti bebei de aprox un an, ce fel de lapte le dati acum? ce stiti despre parmalat, prima crescita, acela la cutie de 500 ml?
eu pe asta o sa trec deocamdata,am facut un minidepozit, pt biberonul de dim si seara. o sa vad cat ma vor tine buzunarele, in halu in care ne creste rata la banca
pt alte preparate, folosesc lapte simplu, la punga, gras.


mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

neata fetele...poftiti la o cafea ca tare demult nu am dat una

mami_alexia,buna ideea cu gradinita, este pe tv 1 sau 2 o emisiune "leii in arena" unde sunt investitori care se asociaza (in procente) cu diferiti care vin cu proiecte de afaceri prezentate in direct...
sanatate si tie si Alexiei!

Victo..cresc ratele zici..da macar tu dai rate pt casa eu platesc pt masina in locul careia puteam sa am acum ap cu 3 camere daca eram mai desteapta
cu laptele..am fost si eu in situatia ca nu stiam ce lapte sa-i dau dupa intarcare...pe la 10 luni jumate...dupa ce am incercat n-spe mii de feluri de lapte praf de pe piata pe care le refuza pe rand iam dat lapte la cutie pasteurizat de care nu a baut mai mult de 150 ml la o masa...parerea a doi pediatri!SA-I DAU LAPTE PRAF!
parmalatul latte prima crestere-mie personal nu-mi inspira incredere faptul ca are asa de mare termen de valabilitate.

intrebare!!!!ce cadouri le cumparati piticilor de sarbatori ,MOS-NICOLAE???


SOSO (20 dec 2005)
POZE SORANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Si noi, si noi, la cafea.
Eu as vrea sa ii cumpar o papusa( sau mai multe ) Anne Geddes. Sunt superbe dar cam scumpe. Am vazut ieri in Cora si sunt la 120 de RON. Dar ce nu face mama pentru ei.

Azi o sa incerc pentru ultima datasa fac iaurt de casa. Daca nu imi iese ma las pagubasa.

Mami Alexia, as vrea daca se poate sa modifici listuta cu pizza. Vreau o "salata scheletului" in loc de pizza, datorita kg excesive care nu se dau duse

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

LA MULTI ANI, CARINA!
si felicitari lui mami si tati pentru printesa de un anisor!


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput