Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Nope, nu exista aici, adica nu se recomanda. Stiu ca in Ro se da exluton parca, dar aici nu l-am gasit in nici o brosura, iar in carti si reviste ei spun ca nu sunt compatibile cu alaptatul. Oricum eu eram reticenta la ele si inainte, am luat 10 kg intr-un an in care am folosit AC.

www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna dimineata,

Lisa iubita, mai sunt si certuri in cuplu si nu trebuie luate in tragic, mai ales acum cand suntem si noi cu hormonii la max. Linisteste-te ca ii faci rau lui bebe, dar si tie si sotului.

Iris, Arya, sunteti niste mamici de copilasi minunati. Acum vin urmatorii si veti fi si mai bogate!

Ledi, sa iti traiasca nepotelul, sa fie sanatos si fericit, iar mamica lui sa se refaca repejor.

Noi maine mergem la eco la Pop. Abia astept sa o vad pe puiuta. Tati nu va putea veni cu noi, dar sper sa ne dea poze si film.

Iris, la serviciu mai vin pana pe 15 decembrie. Imi e din ce in ce mai greu, mai ales acum ca dimineata e frig iar eu vin pe jos de acasa, ca nu ma ia nici un taxi. Merg pe jos cam 20-25 min (merg incet ca am burtica doar) iar seara ma ia sotulache. Sper doar sa nu mai fie nici o problema.

Fetelor, eu am o problema mai delicata: ma cam doare prin zona X, ma inteapa si ma trec junghiuri. Voi aveti asa ceva?

Bee28+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Doamne ajuta-ne sa avem copii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

si nu am uitat ce am promis ieri, iata faimoasa salopeta . nu va radeti prea tare de mine, da?


E foarte frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

si nu am uitat ce am promis ieri, iata faimoasa salopeta . nu va radeti prea tare de mine, da?


E superba salopeta! Cum sa radem? Da' am vazut ca e de 6 luni. N-o sa fie cam vara atunci?
Si eu am o salopeta cusuta asa in forma de Winnie the Pooh. Mi-e tare draga!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 31+ am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Arya ce copii frumosi ai, sunt de acord cu Anuc, cred ca e asa fain sa ai 3 copii.....nu multi se inhama la asa ceva, sunteti de admiratun exemplu bun pentru toata lumea

Ledi felicitari pentru nepotel, cred ca esti asa fericita...

Fetelor am fost sa ma uit de mobila, dezamagire completa...nu am gasit nimic. Magazinul unde am gasit mobila de care v-am pove se inchide vinerisi oricum Mircea zice ca nu e de calitate. E vorba de cea alba cu fluturasi, nu de cealalta pe crem pe care si-a luat-o una din voi (iar nu mai stiu careiar am mintea gravida), intr-adevar aia e mai scumpa....ma rog....in alta parte nu am gasit decat camere de tineret.

Am descoperit un magazin www.pifu.ro este din Sibiu unde fac mobila de lemn si de calitate. E o firma belgiana. Am inteles ca nu costa mai mult de 2500 lei. ma duc maine sa vad. Daca nu o sa imi fac pe comanda. Deja am vb cu cineva si mi-e groaza ca ma amana ca asa sunt meseriasii astia.


Bee si pe mineeeeeeee, credeam ca sunt singurasi ieri m-a intepat si in burta de cateva ori, dar ciudat, ca un ac, scurt 2-3 secunde...

28+ Vlad Mihai

Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Flowerbee, cred ca sunt dureri de crestere, si eu le am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Roxana, este frumoasa si finutza foc, salopeta.
Abia stept sa intru in prenatal (2 dec ) sa umblu colo -colo, sa-i cumpar piticei cate ceva.Si abia astept sa vina Babyexpo.
Deja mi-am facut program pt Babyexpo:il vizitez pe 21 nov si pe 22-23 merg cu sotul sa cumparam....de toate.

Ledi, sa traiaca bebe, sa creasca maaaaare si frumos!

Bee, sa-i spui lui Pop de la inceput ca vrei CD cu poze si filuletz. Asa m-a sfatuit tipa de la programari, si bine a facut.Sa ne spui cum a fost.
Si eu am dureri in partea de jos (cam deasupra "doamnei").

28+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Neata!

Dau si eu raportul si dupa aia ma apuc sa citesc ce ati mai facut.

Ieri am fost la eco si la control. Fata e bine, a recuperat si are acum 1550 gr., e doar cu 4 zile mai mica varsta dupa ecu decat cea dupa UM. Totul OK numai ca eu am colul mult scurtat (mi-a spus de mai multe ori, vezi ca ai colul nu scurt ci foarte scurt), iar fata e pozitionata foarte jos.
Pe ginecolog l-am intrebat de problema mea cu tulburarea de vedere si mi-a zis ca e de la sarcina care a crescut, cica nu stiu ce vase mari nu stiu ce fac (pe-o ureche mi-a intrat pe alta mi-a iesit ce a zis ) si ca daca mi se mai intampla sa ma intind pe partea dreapta.
L-am intrebat si de buric care e foarte iesit in afara si de cateva zile ma doare groaznic. Mi-a zis sa-mi pun o moneda din aia mai mare pe el, prinsa cu un leucoplast ca sa il tina sa nu fac hernie ombilicala. Aviz amatoarelor!
Eco o repet la 34 de saptamani si la control ma duc peste 4 saptamani.

Aaaa, am uitat mi-a zis la eco ca are parul mare. Cica "vai, ce par frumos are!"

iris ce frumusica era Francesca!

aryiace frumos ca ai stabilit data pentru ceza. La ce spital nasti tu? (scuze, cred ca ai mai zis dar am uitat). Super misto faza cu rezerva

anuc ce e ala "fileu oblicial extensibil"?

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 30+ cu Nadia - Ana
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Bebelusi, sa nu-ti para rau de mobila aceea cu fluturasi.Chiar eu iti spuneam zilele trecute ca am fost s-o vad cu sotzul meu si nu i-a inspirat incredere dpdv calitativ.Si uite ca si Mircea al tau a avut aceeasi parere.
Nu dispera, pentru ca vei vedea ca o sa gasiti ceva exact pe gustul vostru.Mie mi-a placut ce am vazut pe "pifu"

Sa sti ca si eu umblam disperata prin Bucuresti, si am gasit exact cand nu ma mai asteptam.


28+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

'Neata!!

Fetelor eu va invit la un frappe racoros!

Cine imi povesteste si mie ce face batista sugarului? am luat si eu lista de cumparaturi la puricat aseara, am descoperit ca am cam luat majoritatea lucrurilor. Mai am de luat cate ceva de la farmacie si niste maruntisuri.

Aryia sa-ti traiasca copilasii, sunt niste frumosi! Si au fete de copii cuminti, sa stii.

Lisa, Selene mai da' ce repede ajungeti la concluzii de-astea: crescut copii singure, alocatii...instante... nici nu va grabiti. Eu v-as recomanda RABDARE si lasati sa se scurga un pic de timp, ca se aseaza lucrurile. Iar vorbitul in stanga si-n dreapta, nu ajuta..mai mult pune paie pe foc...se creeaza un val de energie negativa care va otraveste si pe voi si pe barbatii vostrii, si chiar daca va doriti cu adevarat sau nu despartirea, pai ii dati energie in felul asta. Parerea mea.

Catalina

33+ Ana-Maria ingeras de

AMR 7 saptamani

Bebelusa

Mergi la inceput