Gravidute si mamici de Constanta (35)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ege spune:

andreb,multumim.eu mi-am luat notite.
isidora,ege merge la zorile.azi e prima zi.i-am cautat flexibili dar nu i-am gasit.sper sa se descurce cu ce i-am dat.
eu nu am avut curaj sa ma uit la filmuletz


fisun si arzu ege (30.09.2005)

http://community.webshots.com/user/arzuege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Ina,sincere condoleante!

Angi,multumesc pentru complimente,imi place sa scriu,intotdeauna mi-a placut mult mai mult decat sa vorbesc,dar prin natura meseriei/meseriilorsunt nevoita sa deschid si gura(altfel sunt peste clasic).Asta cand am timp si sunt putin linistita,sa pot fi coerenta
Am vazut intalnirea,v-ati distrat pe cinste,poze minunate.
Asta-seara am fost si noi la o aniversare de 3 ani(colega de gradi)si,evident,ne-am dus si cu Anabela(fiind amica mamei fetitei,mi-am permis).Nu va spun ce distractie pe capul lor si ce febra musculara pe mine;fiind la un loc de joaca,la Baby Club,nu puteam sa-i las(mai ales pe Anabela )nesupravegheati,chit ca stateau niste tinerele cu fiinta si mai putin cu atentia si promptitudinea pe acolo.Am tras si o cazatura calare pe un gardulet care delimiteaza piscina cu bile,incercand(pe tocuri)sa-mi culeg ratusca de acolo.Cred c-o sa ma umplu de vanatai,dar a meritat,copiii au fost fericiti si s-au purtat admirabil.

Isidora,baga mama avertisment;ai zis tu ceva de infarct,dar trebuia sa fie ceva mai"amenintator".Cred ca stai chiar foarte bine cu psihicul daca ai putut sa te uiti la barbarul ala sadic. Eu mai mult de 1 minut n-am rezistat.Acum imi explic de ce unii copilasi,la varsta frageda,sunt plini de sechele de fracturi.Sa nu mai vorbim de"shaken baby syndrome".Probabil si tatal a fost scuturat similar cand era bebelus de nu-i mai functioneaza decat neuronul de pipi,scuzati expresia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mamacita, exact cum spuneam, scrii fantastic. Felul in care ai descris petrecerea e inca o dovada Si revin la problema mea, chiar e pe bune clipul ala? Adica nu pot sa imi imaginez ca CHIAR ar face cineva asa ceva cu un copil. Si totusi, de ce radea copilul ala, ca radea in toata regula, nicidecum speriat, socat, etc...

Fetelor vedeti ca ninge?



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
Povestea nasterii lui Pupi
zicolorata

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

kris, tocmai vorbeam cu mama (la cobadin) si imi zicea ca ninge si ma ofticam.asta fara sa arunc o privire aici pe geamul meu.si tot ofticandu-ma zic ia stai sa ma uit si eu.cand, supriza:ningeee.si culmea ca tocmai vorbisem azi cu zuza de sora-mea in germania si aia faceau in curte om de zapada si iar ma ofticam.
acu nu cred ca se depune ca e cam ud pe jos, dar tot e ceva...
de clip nici eu nu pot sa cred ca e pe bune ala.nici eu nu am rezistat mai mult de 1 minut si copilul rade...nu se poate...inclin sa cred ca nu poate sa fie adevarat.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Ce fericire si pe capul nostru k ninge... eu una sunt extaziata la prima ninsoare, chiar daca nu se depune.
L-am urcat si pe darius la geam sa vada cum ninge...
Ne-am prapadit de ras cand l-am auzit: "minge! minge! "
I-am tot repetat eu, ninge, ninge, dar el a concluzionat:"mingiuca" si mingiuca si acum k nu-l mai dezlipesc de geam: "iete, mingiuca"

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

buna seara!

am vazut filmul de mai demult, copilul e realmente fericit, m-am uitat cu atentie si am vazut ca desi il tine de maini nu exista socuri, e o miscare circulara continua, probabil de-aia se amuza.
cu serban daca fac uta-uta de maini de 2-3 ori e jale mare, nu vrea sa ma opresc, tipa, da din picioare, e o intreaga tevatura sa ii abat atentia: uite rata, uite pisicile, hai sa ne jucam fotbal etc.

fetelor, eu am chestii de vanzare.
adica un pachet de happy de muulte bucati nr. 4 pe care l-am luat de incercare, luasem inainte un pachetel mic de proba, a fost ok, numai ca intre timp s-a hotarat Serban ca nu-i plac, adica se irita. de la alea turcesti, de la Ultracompact nu a avut nimic banditul, i-a casunat pe astea.
si un set de 3 bluzite din carfur, ca ma uitam eu la raft si primele erau cu albastru si gri si nu mi-au placut, umerasul direct din spate erau cu verde si albastru si crem, zic de-astea vreau si le iau si acasa descoper ca sunt pt. 18-23 luni. daca avea una dintre voi cu copii mai mari intentia de achizitie, le dau (sub pretul pietei, ca prostia si domnia se platesc, in cazul de fata prostia). daca nu, o sa creasca si serban, o sa-i fie numai bune... la anu' pe vremea asta.

madaluta, am bon de produse de bebe, cand ti-l dau? ca azi doar i-am luat bluzite...ma rog, bonul e cu mai multe, lapte praf, cereale etc.

angi, ca tu ai facut capitolul, eu am spus mai demult ca ellen79i nu mai e graviduta, a disparut de acolo, dar nu a aparut la mamici... asa bb grasun si nu se vede??
de altfel nici gabriela 82 nu mai e, si nu numai ea.
ai timp?

pupici organizatorici,

Mami de dom' inginer (15.01.2008)
paralelipipedic -eine kleine blog
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreB spune:

Doc,de pachetul de happy nr. 4 te scap eu.. dar tre sa-mi faci o vizita intr-o zi (cu soare sau fara).. si cu conditia sa vii cu Serban (mai punem de-o joaca de-a v-ati ascunselea pe hol). Bluzite parca nu i-as mai lua ca a primit o groaza la motz tot din categoria 18-23 luni.

Mama lui dom' doctor (?) Matei (5 nov. 2007)


Special Matei http://www.moblyng.com/watch/33Oo9nuMF1

Album Matei http://family.webshots.com/slideshow/562151171ZHVSEO

Matei la fotograf http://home-and-garden.webshots.com/slideshow/565482382Dpsuvf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

Buna seara!

Ina, condoleante!

Isidora, suntem pe aici, eu va tot citesc, dar sunt cam lenesa la scris.Mihai vrea tot mai multa joaca si atentie, se trezeste intre 5,30 si 7 dimineata de ma capiaza.Eu mor dupa somnul de dimineata.Abia astept sa mai creasca.

A nins si la noi ca in povesti, am stat putin si afara.Lui Victor i-am cumparat saniuta, vroiam sa i-o dam de Mos Nicolae, dar daca maine e zapada, o va primi maine.

Ieri am fost la Baby Expo, in formatie completa, sa ma mai plimb eu si sa-i luam lui Vicor ghete de iarna.Am dat cam mult pe ele dar sunt visul meu.Trebuia sa tin cont ca plecam si la Dorna si le vroiam groase.Sunt tare multumita!

Sa va spun ca socrul meu ar face cam ca taticul din filmulet daca l-as lasa?Numai ca nora-sa e cam scorpie cand se apropie de copii.Sincer ii pazesc caci il mai apuca strechea uneori.Cand ma gandesc ca sotul meu si fratii lui au facut asa gimnastica...

Andreb, o sa apelez la tatal tau daca voi avea probleme cu spatele lui Mihai.Mi se pare ca nu sta drept, dar toti doctorii au zis ca nu e inca nimic anormal si daca sunt probleme se vad cand va incepe sa circule, in patru labe sau in picioare.

Daca mai faceti comanda la bimbomarket ma inscriu si eu.Acusi m-am trezit cam tarziu, de fapt nu ne hotaram ce ne trebuie si cred ca ne-am lamurit.

Maine mergem la un motz, saptamana urmatoare luam motzul finutzului. asa ca iarasi suntem in plimbareki.

Mihai are muci in fiecare dimineata.Chiar nu mai stiu ce sa-i fac.Cred ca un exudat nazal o sa primeasca daca nu se termina cu mucii.Ma dispera.Frate-su tuseste, dar nu rau si e pe trecute.

Jojo, argintiul imbatraneste.O colega si-a facut asa parul si arata mult mai batrana.

Arabela, mama lui Victor si a lui Mihai
www.flickr.com/photos/11775702@N07/" target="_blank">poze
www.flickr.com/photos/27370307@N06/?savedsettings=2550155157#photo2550155157/" target="_blank">Saru Dornei 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

A,da,jojo,am uitat sa-mi dau cu parerea:interesanta poza,artistica,dar culoarea iti confera niste ani in plus.Daca totusi tii musai si ai niste timp de pierdut,poti sa ti-l faci(eventual cu un nuantator,desi nu stiu daca ar iesi acea culoare exact),apoi peste doua saptamani te faci la loc...Eu asa am procedat,e adevarat ca nu mi-am dorit argintiul,a fost greseala de tipar.Eram foarte distinsa,genul 40 cand eu aveam 27 de ani.Si asta machiata corect;daca umblam nemachiata sau cu culori neutre de vestimentatie imi spuneai "mamaie"Sa ne arati si noua urmarile sondajului de opinie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Buna seara.

Intru iar ... si iar cu vesti rele. Stie cineva ceva de dr Blacioti? Referinte bune?
Astazi iar am ajuns la medic - de asta data cu Gabi. Mi-a facut febra, nu vrea sa manince si a avut o stare ... de "zacut" toata ziua.

Cine spune ca Dumnezeu ne da cit putem duce.... daca are dreptate... inseamna ca Doamne - Doamne ma supraevalueaza. Deja... ma preling... oboseala, stres, durere...

Si acum revin cu intrebarea... e nevoie sa mai chemem alt medic? Sau sa merg pe tratamentul dat de d-na dr? Chiar ... as vrea sa am incredere... dar trebuie sa mai cer un sfat... parca judecata mea... incepe sa ia pauze.

Va multumesc ca sinteti aici.

Ina si Gabitzu - minunea noastra mica 11 aprilie 2008

Mergi la inceput