Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (5)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Salutare si de la noi, mai optimisti! Am fost azi afara 2 ore si am papat apoi 15 minute legat , ma declar super-multumita! Multumim tuturor pentru suport, sfaturi si impartasire de experiente personale, mi-au prins tare bine. Intr-adevar, forumul este si pentru impartasirea nelinistilor pe care le avem, eu asa simt, iar pentru sfaturi de specialitate exista, desigur, medicii, desi multi dintre ei sunt mai putin ... 'inspirati' decat multe dintre mamicile cu experienta de aici . I-am spus problema mea si pediatrei noastre, care pentru moment ne-a spus sa facem proba suptului pentru mai multe mese, insa la treaba cu plansul si faptul ca-l vedem numai incruntat mai tot timpul nu ne-a putut spune nimic
Miruna , o sa incerc sa ma mulg inainte de fiecare masa previzibila a lui bebe, numai ca el nu are un program fix si, mai ales noaptea, cand sunt si sanii mai beton, e greu sa ma mai trezesc si inaintea lui sa ma mulg, atunci plansul lui de foame rasuna si mai sfasietor! Insa macar stiu care e problema si cum sa reactionez (psihic). Nu am facut inca vaccinul.
Nadina , cand o sa mai am putin timp, o sa intru sa citesc despre pozitia aceea, multumesc mult! M-ai mai linistit si cu zambetul, adevarul e ca imi doresc atat de mult sa-l vad privindu-ma si aratandu-mi gingiutele alea scumpe, ca nu mai am deloc rabdare! In legatura cu comparatiile dintre bebei, desigur ca rational, la rece, sunt foarte constienta de unicitatea fiecaruia si nu ma stresez deloc, insa uneori emotiile ma coplesesc si, mai ales daca exista o anume tendinta in postarile celor mai multe mamici, invers decat e la noi, dupa o noapte aproape nedormita si plansul neajutorat al lui bebe, ratiunea mai sta putin la colt
Eva, Ramo, irina, Kid, Khristin

Tre sa fug iar!


www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Nausica eu sunt fan huggies,nu se compara cu pampers,sunt mult mai grosi si materialul mai bun si mai absorbant si cei nr 2 sunt chiar draguti cu winnie the pooh.noi am trecut la nr 3,sunt ok si astia dar parca nu la fel de draguti ca nr 2 si parca si materialul e putin schimbat dar oricum la pampers nu ma mai intorc.

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca83 spune:

[quote]citat din mesajul lui CD27

Merci Alina, gata trebuie s ama fac bine, maine cred ca ajung iar la Bucuresti dupa casa si ar trebui sa merg si la control, daca si maine ma refuza dr (ar fi a 5a ora cred) o sa merg la altul si gata
Am si eu o intrebare pentru mamicile care au facut cezariana, e normal sa ma tina operatia (destul de tare) cand stranut, la 2 luni de la operatie?
Sieks, sieks...oare ce-o fi domne ala?, gata zilele astea fac controlul si in weekend nu mai scapa sotzul

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH
[/q

Hello

Pe mine nu ma mai tinut operatia din a 3 saptamana, acum nu stiu ce sa zic, depinde si de organismul fiecaruia cum se reface.Nu cred ca e ceva ingrijorator. Referitor la siecs, nici noi nu mai stim cum se face nu am mai facut de 9 luni!!

Bianca Florentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Aly e de la Mothercare. E o jacheta care e cu polar pe dinauntru. Eu in aia il scot afara. Si in jos in blugi cu sosete. Doar azi i-am pus dres pe dedesubt ca am zis ca e cam frig. Si ii pun oricum o patura pe deasupra.

Musettepink eu il las afara, dar el doarme si pana la 6 cateodata si mi se face mie frig cand ma uit la el de dupa geam. Si il bag in casa. Si incep sa-l dezbrac si gata, incepe trezirea .. si seziunea de partzuri E mortal. Cand doarme asa adanc mai mult, cand se trezeste zici ca are mitraliera la popou, se frichine pana scoate tot.

Felicia noi nici macar suzeta n-avem .. dar altceva!! Ce sa-i pun ? Am vazut si eu in parc un carut care avea tras peste el o patura. Se vedeau doar niste picioare iesind asa si atarnand si erau cu niste ghetute mari, deci copil mare, nu de o luna - doua. Na, fiecare cu ale lui

Nausica eu am trecut de la Pampers la Huggies. Mi se par mult mai buni pentru ca au la spate un elastic si se intind bine, nu mai lasa sa iasa nimic pe la spate. Il gaseam mereu noaptea inundat saracul. Acum e perfect !!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

fetelor, care-i chestia cu huggies vs pampers? pe mine ma enerveaza de mor pampers nr 2.
a trecut cineva de la pampers la huggies? de ce?
sinteti mai multumite de huggies?

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference


Eu de huggies nu sunt multumita, in primul rad par super primitivi si sunt foarte scortosi.

Bianca Florentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Raluca ce fel de pachet ai ? Ca stiu ca sunt unii care nu sunt buni. Pachetul e cumva bleumarin cu rosu ? Astia pe care ii am eu sunt cu Winnie the pooh si pachetul e verde deschis cu galben si cu albastru parca. poate au scos un model mai nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_ef spune:

Eu inca nu am incercat huggies, ci doar pampers si libero. Sunt foarte incantata de Libero, care au elastic si la spate, pe langa cel de pe pulpite, iar materialul este destul de moale. Problema e ca nu prea se gasesc oriunde.

Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

http://www.elgeka-ferfelis.ro/poze/huggies_classic.jpg astia cred ca sunt aia vechi
http://www.elgeka-ferfelis.ro/poze/huggies_flex.jpg ceva de genul asta arata aia pe care ii am eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui Muuh

Eu nu ii pun nimic la gura. Nici lui Alexei nu i-am pus si astazi mi-a zis cineva ca il trage curentul in gat. Si am raspuns senina ala de 220 sau ala de 340 dar dupa aia nu s-a mai jucat nimeni cu noi pe o raza de juma de parc.




Miruna, esti, efectiv, de-men-ti-ala!!!
Ce imi plac oamenii ca tine, scurti si la obiect...

...zise Eva cu bebe Luca imbaiat si atarnat de


Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_ef spune:

Uuuuf, nu vrea nimeni sa ne puna si pe noi pe listuta


Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor

Mergi la inceput