Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

iubita eu intrebam de anticorpii fosfolipidici. Stii cumva pt ce m-a pus sa fac analiza asta?

9+
In asteptarea unui inger


GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

ce fac albinutzele?
Noi am papat si acum suntem in pat si ne-a luat un somn......
Nutel, multumesc mult de raspuns.
Fetelor voi nu aveti in permanenta asa o durere de spate? Ma doare si nu stiu de ce nu mai si trece.
Pupici

11 + Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

http://bd.lilypie.com/pruSp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

buna ziua burticutze.
din pacate eu nu am mai reusit sa va vizitez in ultima vreme. in weekendul ce abia a trecut, eu, tati si mai ales BB am botezat o fetita absolut superba. a fost foarte frumos si multumim lui DD ca am iesit cu bine si nu am mai patit nimic rau (fff putin a mai aparut culoarea aceea roz maro)si n-am mai ajuns la spital. insa abia acum m-am convins ca nu trebuie sa mai stau altfel decat intinsa in pat. de aceea imi cer mii de scuze daca nu mai vorbim zilnic. va urez numai bine si sa dea DD sa aveti si sa am si eu numai vesti bune de acum inainte.
am citit tot ce am pierdut de cateva zile. va felicit din inima pe toate si pe BB-ii vostrii. e minunat sa iti vezi copilasul pe ecran, atat de mic si totusi atat de puternic. si eu am trecut prin asta.
va pe toate si pe puiutzi.
sanatate.



14
mamica de baietel (imi spune inima)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bebe Beca

Buna dimineata!


Aseara am fost la medic. O sa imi puna un aparat la inima care sa o monitorizeze timp de 24 de ore si apoi se va da un diagnostic final. Pana atunci stop la euthyrox.
Placenta este prea jos, deci stop efort de orice fel si contact sexual. Si peste 2 saptamani ma duc la spital pentru monitorizare sarcina cu risc.
Cam astea sunt vestile noastre. In rest, m-am saturat de greata si voma
Va pup!


Ioana 15+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004



Draga mea vreau sa te intreb ce fel de aparat la inima si care doctor? Cardiologul sau ginecologul? Sunt probleme de hipertensiune?
Saracutza...
O sa fie bine ai s avezi

11 + Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

http://bd.lilypie.com/pruSp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariacs spune:

Draga HAPPYMUM, felicitari pentru petrecerea din we, e bine sa botezi, asa am auzit! Insa, AI GRIJA DE TINE! "lasa-ne" pe noi, ca ne descurcam ! stai cumintica in pat si fa tot ce trebuie ca bb sa fie ok!

pentru durerile de spate..le experimentam si noi, va spuneam aseara ca deja ne-au zapacit..mai ales la servic cind stam pe scaun mai mult decit "trebuie". nu am luat buline deloc pentru asta, numai ca atunci cind nu mai pot ma ridic de pe scaun si ma plimb putin prin birou, plus ca mi-am facut un obicei in a urca si cobori scari..dupa ce afc miscare ma simt mai bine..parca ma mai lasa...
seara il rog pe sotul meu sa faca "asa si asa" pe spatele meu, si el trece usor cu mina, circular pe spate, in dreptul taliei si dupa citeva miscari, parca ma mai lasa...
incercati si voi si vedeti dc functioneaza..
am inteles ca se mai poate lua cite un no-spa in sit limita, dar dupa primul trimestru..nu am luat deloc pina acum!

pupam "2 in 1" si nu numai

ana-maria 12 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Tiana la pliul nucal ii masoara lui BB distanta dintre ceafa si gat care din cate am inteles nu trebuie sa depaseasca 3mm.Dr mea mi-a spus ca o sa fac si eu chestia asta la 13 sapt si in functie de asta imi da sau nu sa fac triplu test.Daca la masuratoare iese bine imi da doar dublu test.Imi zicea ca triplu test este obligatoriu can mamica depaseste 35 de ani.Asa ca bafta si daca il faci inaintea mea sa ne spui si noua cum a iesit (adica BINE).Eu il fac in prima sapt din decembrie dar am noroc ca am o dna Dr super draguta si sta cu mine la povesti si imi explica toate "prostioarele" care imi trec mie prin cap



10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Buna ziua
sunt si eu pe aici dar fara vesti....
experimentez si eu durerile de spate sper sa se potoleasca pt ca altel mai tarziu inseamna ca devin insuportabile. La prima sarcina nu m-a durut asa.
Ah, si ma bucur ca puiul mic de acasa nu se mai trezeste sa pape noaptea, are 2 ani si 2 luni si inca papa pe la 5 dimineata, chiar ma gandeam cand isi scoate masa si uite ca si-a scos-o singur. Acum dormim mai bine noaptea


Floricika 9+ si mamica de David Gabriel (15.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Buna fetelor!
Multumesc tuturor pentru raspunsurile la intrebarea mea privind utrogestanul.
iubita_tiana - si eu as vrea tare mult sa am pofte, sa pot cere si AIA si CEALALTA..............Eu nici macar nu pot sa mananc cat as vrea sa mananc ( adica mult)

Va rog sa ma adaugati si pe mine la lista , cu urmatoarele date : DN : 31.07.1983; UM: 07.09.2008; DPN : 14.06.2009.
Multumesc.

O zi frumoasa,linistita, lipsita de greturi, tuturor burticilor

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinutza23

iubita eu intrebam de anticorpii fosfolipidici. Stii cumva pt ce m-a pus sa fac analiza asta?

9+
In asteptarea unui inger


GOD is a DJ


draga mea, pe mine m-a pus sa fac analiza dupa ce am pierdut sarcina aia mare de 24 sapt...si acuma, ieri la eco, m-a intrebat cum a iesit analiza...nu stiu prea bine de ce se face, sau ce e.....mie mi-a iesit negativ...cred ca are legatura cu coagularea sangelui....sau asa ceva....sau poate gresesc....cauta pe google, poate gasesti ceva

10+
http://bd.lilypie.com/U6V5p2.png
yupiiiiiii....am mai crescut o saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

Buna ziua mamici de albinute!
M-a instruit si pe mine Oana cu privire la deschiderea unui nou capitol, insa spre rusinea mea, nu am fost pe aici la momentul "Pagina 20". Ma bucur ca suntem mai multe care cunoastem pasii, iar daca pot cu siguranta voi contribui si eu.
In week-endul asta am fost nasi de cununie in Brasov, lucru deloc usor data fiind starea mea, dar pe care l-am facut cu tot sufletul. Simt ca incepe Samburel sa-si faca loc, mai am din cand in cand arsuri de burtica. Voi puteti purta dresuri normale? Pe mine au cam inceput sa ma stranga (destul de rau, chiar), dar e cam devreme pentru cei speciali de gravida.
Peste fix o saptaman mergem sa il masuram pe bebel la ecograf, iar joia viitoare facem triplul test la Synevo (pe langa faptul ca au preturi mai mici, nici nu e mult de stat la rand, in plus trimit rezultatele prin mail sau fax, daca alegeti).
Ma bucur ca am vazut ca ati aflat unele dintre voi sexul bebelusilor si ca am mai descoperit inca o mamica de baietel.
Va pup pe toate! Aveti grija de voi si de bebei.

Oana D.
Minunea lui mami si a lui tati
14+

http://www.youtube.com/watch?v=1MQMxP-Fu_0

Mergi la inceput