Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

inais am uitat, n-am gasit scaun ca al meu mai ieftin, numai 550RON . astept pana la babyexpo fiindca e cu 2 zile inainte de botezul unde tre sa-l duc. adica ma voi duce pe 20 nov.si carucior noi avem inglesina zippy.
si cu sanii nu vb de funie in casa spanzuratului. am 100 de vergeturi pe fiecare, la mine solutie e sa-i decupez sa nu mai vb de cat de lasati sunt. bag repede bebe 2 si vad dupa aia, eventual sa-mi ia piele de pe fund sa-mi puna pe tzitzi ca alta solutie zau nu vad. au crescut ca niste bidoane-laura nu te plange ca n-au crescut, as fi dat orice sa fi fost si cazul meu. acum, de cand nu mai alaptez deloc, sunt lasaaaaaati. la mine oricum dreptul era mai mare, dar nu era vizibil. acum, dupa ce tudor a supt mai mult la dreptul, diferenta a crescut. deci imi vine sa-i tai si sa-i arunc pe geam

RALU- de minune albastraTudor 15.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72e131407d80530203c592" target="_blank"> MONTAJ TUDOR


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Eu sunt treaza din cauza - calcat, spalat pe mine, intins rufe - nu de bebe.
Noi am cumparat azi Rotarixul. Am cautat pe net si cel mai ieftin este la Help Net – 270 ron. Data trecuta l-am luat cu 350…!!!!

Despre mancatul la san…a fost foarte perseverant in decizia lui pana seara. El prefer biberonul deoarece pana acum ii dadeam cu el ceai sau compot… Insa azi i-am pus doar apa plata in bibe si la cat de pofticios a apucat tetine pe atat de desgustat a scos-o….Nu-I place deloc apa.
Cat despre mancare – fructele si legumele- le-a mancat imediat. Spre seara a stat mai mult de 2 minute la san…am ajuns pe la 5 minute asa. Am luat iar Galactogil, poate era si putin lapte si se chinuia el sa suga, nu mai stiu ce sa cred.

As vrea sa urez la multi ani puiutilor nascut intr-o zi de 11, cu intarziere: Stefania; Dragos Andrei;Andrei Catalin;Vladimir Andrei; Gabriel; Alessandra

Si de asemenea, ca sa nu uit maine, la multi ani pt puiutii nascut intr-o zi de 12:Miruna si Codrin. Mamici mai intrati si voi pe aici.

Elenuca – imi pare bine ca a trecut cu bine si ca ti-am fost de ajutor cu sfatul nostru – panadol si nurofen – asa am scapat si noi.
Miss – success cu diversificarea. Cand incepi la 6 luni ? Al meu nu mananca nimic blenduit, ci totul pasat cu furculita sa simta gustul.
Ce dulce este si cand plange, Davidutul, are un chip angelic, tocmai bun pt reclame...
Laura – ma bucur ca Mirci accepta mancarea solida. Cat despre noi, avem 5 luni decat, as mai insista cu sanul macar pana pe la 7-8 luni…sa vad cat pot de mult, apoi s-o las mai moale, insa as prefera sa suga pana la 1 an, macar 200 ml pe zi
Alysh, Alina Anto – legat de sani, sora mea care a nascut acum aproape 3 ani, are sanii la fel ca inainte (mere tari….!!!). Cu cat a slabit cu atat s-au redus si sanii in volum, insa nu au ramas lasati. Ea ii avea marime potrivita, undeva la 75 B..






Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Fetelor ia priviti aici si aici ce am gatit eu aseara. Hmmm as mai manca si acum !!!!

Alina anto - sotul a vazut pozele de pe net si a vrut neaparat ...si intr-adevar arata bine. Insa o sa incerc si reteta ta.

Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:


"Neata. M-am hotarat sa va invit eu azi la , fiecare ce doreste cafea, capuccino, ceiut, cacao cu lapte, cafea decofe.....orice, va ofer cu placere

Ralu, ai un umor de nota 10! M-am prapadit de ras acum, la 6 dimineata. Facem si noi haz de necaz, ca altfel am lua-o pe aratura.

Lauritasa inteleg ca nu exista alta solutie decat operatia? Atunci il astept pe bb2 si dupa aia ma operez DAr poate gimnastica cum a sugerat Alina-anto ar fi buna. Chestia cu palmele o stiam si eu, chiar ma apuc si bag si abdomene. Cel putin asa imi propun.

Eu am venit de fapt in sufragerie ca sotul-mi sforaie iar Vlad chiraie prin somn si imi vine sa-i bat pe amandoi. Asa ca ma cuibaresc intr-o canapea. Venisem doar sa sting calculatorul ca rasneste aici degeaba si nu m-am putut abtine sa nu arunc un ochi si pe DC. Ah, si inainte de a ma trezi cu sforaitul am visat-o pe GAbitzam. Venisem prin Baneasca la shopping si am dat de ea si Andrei care era imbracat intr-un costumas superb (blugi si camasa rosie) si nu indrazneam s-o intreb de unde il are

Nicole



Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

niatsa

multsam de cafea, alysh.

ralu_t, si fiica mea la fel mananca: 7-8 incercari de suc de morcovel, si ala curs pe babetica, apoi intoarce capu. La mar, zic ca vomita tot ce nu a mancat in ultima luna. La cereale, fac 30ml lapte praf, si mai pun juma de cupa de cereale. Daca mananca 1/4 din chestia asta, m-am scos. Asta e, nu am vazut copil la scoala hranit la san - vor invatsa candva.

nu mai stiu ce voiam sa spun.

Socrate, trezeste te mai repede, doar tu, nu si ficioru si zi-mi cum fac botosheii. M-am blocat, am facut asha:
-talpa 12 ochiuri x 50 randuri
- am scos ochiurile circulare, 25 12 25
-am lucrat circular 10 randuri
-apoi cate ochiuri pun pe andrea separat?
- si acu incep sa scad in fatsa, dar la cat?

a, voiam sa va pove ca am ieshit ieri dupa conopida. pana la urma am luat salopeta fetei, paturica cu fermuar ca alui Ylari, sa pun fata in carut in ea, o floare de la o mamaie, papuci de casa haioshi pt tati ca a fo ieri sf Victor, de care se sperie pisica , revista de lucru de mana, si apoi conopida, dovleac, porumb. Ei, si am stat pe banca 15 min cu Socrate si Edvin. Care i-a cantat Marei pana a adormit-o!!! Nu e bai, avem tel. la RDS amandoua, si lasam copiii sa converseze si poate doarme fiica mea.


fug. sa mai lupt la botoshei.


o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Alysh, are Andrei cumva www.dropshots.com/gabitzam2#date/2007-12-21/12:34:09" target="_blank">un costumas ca acela, dar e cu raiati, nu cu blugi

De sani, sincer, nu cred ca mai ajung cum au fost la inceput. Poate isi mai revin, cu ceva exercitii specifice si niste creme care mai tonifiaza nitel bustul, nu stiu... Ai tai sunt mici si lasati, ai mei sunt mari si lasati, cum o fi mai bine? Si sunt acum la a doua tura de alaptat.
Lasa ca ii rezolvi cumva dupa bb2.

Andrei tot cu febra e, s-a dus Costi la doctor cu el. Sper sa nu ia si piticul, ce o avea Andrei, viroza or whatever.

Melly, iubita, pun imediat linkul catre filmulet, n-am avut timp

Edit: Gata, am pus linkul catre montajul cu pitici, pe prima pagina.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Neata!

Tavi de Blue Angel!

Miss multumesc ptr mesaj...asa e! Eu dupa fiecare nastere am zis ca bag divort!
Ce frumos e Daviducu suparel!
Pe 19 ne luam si noi tort!

Simonix

Ieri am fost la cel mai de fitze salon si mi-am tras o freza noua! Era sotu` foarte incantat si peste noapte s-a oferit sa ma ia si in brate sa dorm la el in brate...desi de obicei prefera sa-l iau eu pe el! I-am zis sa se abtina! Nu vreau sa las garda jos deocamdata

Va pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Alysh buna cafeaua! mi-era pofta!
Inais scumpa Iasmi facind gimnastica! vrea sa ne dea exemplu...
Cleo si eu vreau sa fac botosei, dar nu am inteles nimic din ce ai zis acolo lui Socrate Ce reviste de tricotaje exista? sunt bune? de unde le iau... ca m-am uitat pe siteul unde moderezi, dar eu nu am frate tehnica, pun mana si fac, nu iese, desfac
Nicole , ne nenorocesti!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Cleo m-am trezit, am papat cereale acuma beau o cafea cu lapte.
Ti-am scris pe mess despre botosei
acu cu scuzele de rigoare pentru fete off topic uite: deci calcaiul tb sa fie 10 oc nu 12 in fine, dupa cele 8 randuri circulare pui 36 de oc din partea din spate pe andrea separata celelalte 36 le imparti 12-12-12, lucrezi pe cele 12 din fata si dupa aia din laterale scazi pe fata cate un ochi, pe verso le lucrezi impreuna cu cele laterale, cica dupa 24 de randuri ti se termina oc de pe laterale, la cele 12 oc de pe fata se adauga cele de pe spate, aici tricotezi 2 randuri simple si dupa aia una fata una verso 6 cm
Mihaser sper sa va impacati repede, eu nu ma cert cu sotul ce-i drept nici nu suport conflictele de felul meu.
Inais welcome back, felicitari pentru marutzul papat de Iasminutza.
FEtelor sa va spun, de ieri seara copilul meu zice ceva de genul mbambambamb adica poate fi interpretat cu indulgenta si mama si baba
E amuzant foc cum face.

Miss identic si la fel face si fi'miu isi scoate buza de jos lasa falcile in jos si mai se si lamenteaza cu bubububu .
Iti vine sa ii mananci. Al meu nu intelege de ce nu il iau in serios si incep sa rad si sa il pup. tb sa il filmez.
Daca nu a fost tati prima trezire am avut-o la 6 fara un sfert. As fi dormit ca lumea daca nu stateam sa tricotez la caciula pana la 12.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata,

Alysh multumim de am ales decof fara lapte.

Despre sani fetelor eu stiu una si buna, nu-mi mai revin cu nicio gimnastica, poate doar stat in cap/maini Se poate face doar lifting , din pacate. Dar parca sambata la CSID sau undeva, nu stiu spunea un dr. ca sanii nu se lasa de la alaptare ci de la slabitul prea rapid.

Flavia superba Sfefania, imi pare bine ca ai scris si pus pozici. Calendarul nu e gata inca, fac zilnic shootinguri foto, ei vreau sa iasa ceva frumos tare.
Dar tot nu stiu unde-l printez si "spiralez" Ancaaaaa hai scoate capusorul. L-ai sarbatorit pe Dragos ?

Fetele cu tricotatul caciulitele alea lucrate rotund sunt greu de facut?? Ca si eu, ca si Laura tricotez dar fara sa stiu tehnica, sa descifrez tipare si tot asa.



Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput