Sezatoarea canadiana (114)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Olga, sanatate si stai linistita ca esti frumoasa...nu am vazut gravida urata inca

multumesc de retete.
denisa, am facut painea. clar a iesit mai buna decat inainte...si se pare ca pe langa reteta, era de vina si ...masina..abia acum descopar ca capacul e stramb si nu inchide etans.... ma duc s-o schimb.

maru, cate ore pe zi zici ca petreci pe drum ?

mey, ma enerveaza astia...natia lu' «talpa-ncinsa»...o fi asa degrandat sa porti sosete la -x C...chiar asa ?..adica iti indesi caciula , manusi , fular, etc...semn ca e «cam» frig ..dar picioarele le lasi goale -golutze in balerinii de asta-vara...ok, nu ti-o fi frig, dar parca mai tine si de aspect...ca iarna nu-i ca vara , nu ? ..ma rog, o fi o meteahna romaneasca ..prin Toronto la fel umbla lumea ?

hai ca mi-am spus of-ul de dimineata ..ma intorc la munca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Despre creme, n-am avut niciodata incredere ca fac miracole, aspectul pielii depinde mult mai mult de alimentatie, hidratare cat mai buna, si mai ales de bagajul genetic. Eu am avut o experienta buna dar nu spectaculoasa cu gama Clinique, dar m-am oprit la Weleda si Lavera, ambele linii de produse ecologice de origine elvetiana respectiv germana si sunt mai mult decat multumita, mai ales dupa ce am citit atatea despre numeroasele chimicale cu efect negativ continute de majoritatea cosmeticalelor.
Mai jos cateva linkuri demne de citit:
http://www.mindfully.org/Health/2002/Sexy-Baby-Phthalate-Poison.htm
http://www.cosmeticsdatabase.com/special/parentsguide/index.php?key=24438340&message=Successfully+updated+Supporter+information

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Ktrinel, dimineata plec cu busul de 6:10 si sunt pana in 7:30 in Toronto. La intoarcere plec cu busul de 4:15 si la 6 intru pe usa. Asta e...
da, si aici fac la fel: infofolite rau de tot, fes si manusi, dar in pantofi fara sosete de dres (cu picioarele goale), sau 3 straturi de plovare si ilice, pantaloni pana la genunchi si balerini de aia de carpa! Cel mai tare a fost profu lui andrei diintr-a 6-a: scurti si bocanci toata iarna, chiar si la minus 25

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ktrinel

Olga, sanatate si stai linistita ca esti frumoasa...nu am vazut gravida urata inca

multumesc de retete.
denisa, am facut painea. clar a iesit mai buna decat inainte...si se pare ca pe langa reteta, era de vina si ...masina..abia acum descopar ca capacul e stramb si nu inchide etans.... ma duc s-o schimb.

maru, cate ore pe zi zici ca petreci pe drum ?

mey, ma enerveaza astia...natia lu' «talpa-ncinsa»...o fi asa degrandat sa porti sosete la -x C...chiar asa ?..adica iti indesi caciula , manusi , fular, etc...semn ca e «cam» frig ..dar picioarele le lasi goale -golutze in balerinii de asta-vara...ok, nu ti-o fi frig, dar parca mai tine si de aspect...ca iarna nu-i ca vara , nu ? ..ma rog, o fi o meteahna romaneasca ..prin Toronto la fel umbla lumea ?

hai ca mi-am spus of-ul de dimineata ..ma intorc la munca.

Ktrinel si Ana Julia (24.11.2006)


Oare am vazut aceleasi persoane? Am avut si eu socul asta ieri. Insa in Cote de Neige( unde mie mi se pare si mai frig decat in alte parti, pt. ca bate vantul si e si muntele aproape...). o fi vreo moda si noi sutem batrane ca sa o intelegem La mine ea avea egari din aia trei sferturi, balerini , haina groasa ....manusi fular. La mine e scuza ca in zona unversitatii e o fauna mai ciudata.


[www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 2 Ani

[www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze 2006-2008
www.dropshots.com/mikiion2008" target="_blank">filme si poze mai 2008-

Virsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Katrinel, si pe-aici am vazut lume ciudat imbracata, ori ma rog, ni se par noua ciudati. hoodies si manusi dar pantofi decupati, fara ciorapi, ori balerini fara ciorap la o temperatura de 2-3 grade. In metrou, autobuz, ca ai crede ca sunt de inteles daca circula cu masina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Ange merci de intrebare. Merge pana miercuri sau joi la gradinita veche.
Eu insa nu sunt prea convinsa sa-l schimb. Mai mult sotul a luat decizia si acum si el ezita. Parca ca sa ne faca in ciuda copilul s-a calmat ( ma refer la acesul de violenta) Chiar mi se pare ca a inteles. Ieri la-m atins pe par in joaca si mi-a facut observatie ca sa nu ating ca fac bobo. Acum 2-3 saptamani era in faza tras de par pe toata lumea. Si i-am facut multa teorie i s-a facut si la gradinita.
Plus ca spuneam unei prietene ca uite la gradinita veche faceau mancare gatita zilnic, cu ingrediente luate de la Adonis(directoarea e libaneza). Si mi-a dat o replica: nu stii ce pierzi, nu schimba gradinita!!!!!
Pana si crizele de dimineata se atenueaza cate putin mai ales daca e educatoarea lui. Si ieri il intreb cu cine s-a jucat la gradi Si sper surprinderea mea imi spune« cu Zahia»( educatoarea lui)( cred ca pun intrebarea asta de 6 luni si pana acum nu a raspuns la ea).
De fapt se simte o schimbare in bine si la capitotul vorbit. Adica efectiv comunica. Nu la nivelul la care ar fi trebuit pentru aproape 2 ani jumate dar vad si eu un progres. Mai ales la faptul ca simte nevoia sa comunice , sa-ti dea o replica. Imi spune foarte clar cand nu vrea ceva, in franceza , nu vreau!!!!! Sa tacem daca vrea sa asculte muzica.....

Oricum am lasat o portita deschisa acolo. M-am dus luni cu cate o cutie de bomboane la fiecare educatoare si la directoare. Ca totusi am fost multumita in ansamblu de ce au facut de un an. In primul rand l-au facut sa doarma, ceea ce doua educatoare nu reusisera. Pacat ca au grupa asa de dezechilibrata , daca era ca anul trecut cu mai multe fete, nu cred ca ar fi iesit asa .

[www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 2 Ani

[www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze 2006-2008
www.dropshots.com/mikiion2008" target="_blank">filme si poze mai 2008-

Virsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

o fi si moda, nu zic...desi vad si la pers mai in varsta, care se imbraca f conservativ...deci nu prea se explica...oricum, pe mine greu ma pot convinge ca la minus grade nu ti-e frig in picioarele goale...

wow maru, greu ...cel putin mie mi s-ar parea imposibil. sper sa rezisti si sa ramai sanatoasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Am uitat sa spun:
Felicitari Olga pentru fetita. Si numele e superb.
La Multi Ani ! Pentru fetita lui Ange....
Si din ce imi aduc aminte de anul trecut, e o serie intrega de sarbatoriti la sfarsitul lui noiembrie. La Multi Ani! pentru toata lumea.


Si acum pentru Quebec:
voi nu va distrati cu campania electorala. Noi nu mai putem, mai ales cand fiecare liciteaza cate locuri da la gradinite:
Sotul meu spune ca o sa le creasca nasul ca la Pinochio
Am uitat sa spun: Simonna, eu am luat de la dolarama si a mers. Insa am facut un calcul si nu e mai ieftin ca in alta parte( in realitate) , costa 1 cad, dar sunt mai putini metri.....Asa ca tot acolo ajungi.
Iar de detergent-solutie spalat. Herzel m-a pacalt si pe mine. Daca iau cu sticla alba, e fara spuma. Am luat o sticla verde, si facea atata spuma ca nu l-am putut folosi. Plus ca nu l-am crezut pe sot ca nu a scapat jumate de sticla in galeata pana nu l-am incercat si eu.

Gata ma intoc la treaba, ca de aia am ramas azi acasa.

[www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 2 Ani

[www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze 2006-2008
www.dropshots.com/mikiion2008" target="_blank">filme si poze mai 2008-

Virsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Denisam

Almo-da, te rog, ca maine as vrea sa iau bilrte ca intru intr-o perd. f, busy si precis uit apoi.
Si cumnata e nascuta tot pe 3 dec-avetzi numai chefuri deci!

Denisa cu Emma Andrea 2,9 ani si Mark Alex 1,3 ani

Zambeste, si maine e o zi!




Denisa a luat bilete pe 26 Decembrie de la 2pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurajr

Almo, unde faci aerobic la clasa cu instructor ? Curves ? Zi-mi si mie, ca vad ca daca ma bazez pe mine, nu fac nik, tre sa merg undeva organizat, ca mai de rusine, mai de banii adti poate ma mai modelez si eu.


Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura ,Ioana Nazdravana si David Fermecatoru'


eu merg la Extreme Fitness. Daca negociezi pretul si nu te arati f determinata sa mergi la gim poti sa obtii un pret bun pe luna. Ei la inceput iti da scump. Eu am abonament cu $45 pe luna. Eu cred ca merita daca mergi de cel putin 2 ori pe sapt.

Mergi la inceput