Sezatoarea canadiana (114)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui try

Denisa, Khristin, nu-i bai daca nu puteti, am facut doar o propunere de data sperand sa fiu in asentimentul cat mai multor mamici. Schimbam data cand vreti voi. Urmatorul weekend e ok? Adica pe 13 decembrie?
Magdone, Almo, Maru, care mai zicea ca ar veni la intalnire. Daca vreti intalnire, dati-va cu parera despre data ca sa putem sa cadem de acord cu data. Si apoi om gasi si loc unde sa ne vedem.
Almo, poate vine si felicia ca ultima data mi-a zis ca ar fi vrut sa vina, dar avea ziua aia alt plan si ca ar vrea sa mearga si ea urmatoarea data cand ne intalnim mai multe fete.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"



voi programati si vad si eu daca vin. pe 3 dec e ziua sotului meu, dar inca nu stim daca facem ceva weekendul dinainte sau ala de dupa sau daca facem ceva in final.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Denisam

Almo-da, dar la ce ora?SI nu zici nimic mai

Denisa cu Emma Andrea 2,9 ani si Mark Alex 1,3 ani

Zambeste, si maine e o zi!




denisa il intreb si iti zic maine ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Almo-da, te rog, ca maine as vrea sa iau bilrte ca intru intr-o perd. f, busy si precis uit apoi.
Si cumnata e nascuta tot pe 3 dec-avetzi numai chefuri deci!

Denisa cu Emma Andrea 2,9 ani si Mark Alex 1,3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Am cautat alte locuri de joaca tot in zona aia si-am gasit:

http://www.marysplayland.net

http://www.bonapartyplace.com/ - eu aici i-am facut ziua lui alex la 3 ani, insa relatia cu cucoana aia de acolo care era de garda mi-a lasat un mare gust amar - am fost socata de ce tupeu avea si cum ne-a tratat. Ca-n Ro (pe mine si celalalta prietena pt ca serbam copii impreuna), era est europeanca. S-a comportat de parca ne facea un mare favor lasandu-ne sa facem ziua copiilor acolo, de parca o faceam pe gratis. Dar locatia era frumoasa, era pe 2 etaje (parter si subsol, la subsol aveau si calculatoare pt copii mai mari)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Lorelaim, intelegeam sa te agiti cu bucatareala daca venea soacra, dar daca vine mama ta…ea te stie ce harnica si vrednica esti, nu-I mai trebe dovezi !
Dar daca esti ingrijorata, baga niste cursuri rapide de chef, si fa-I niste retete exotice sis a vezi atunci laude pe tine !

Cat despre cariera lui Gabi, nu-ar fi rau, nu uita ca in America e poker campion Negreanu ( care e din Ontario ) si chiar daca s-a lasat de liceu, uite ce bine a ajuns…

Olga T, sa fie intr-n ceas bun cu fetita, eu zic ca Sophie o sa ramana, n-o sa-I creasca nimic intre timp ca sa se schimbe.
Nu te ingrijora ca te-ngrasi, daca a slabit Nicoleta Luciu 30kile in 45 de zile, vei putea da sit u jos cele 9-12 kg pe care le vei aduna intre timp. Sarcina usoara in continuare !

Almo, unde faci aerobic la clasa cu instructor ? Curves ? Zi-mi si mie, ca vad ca daca ma bazez pe mine, nu fac nik, tre sa merg undeva organizat, ca mai de rusine, mai de banii adti poate ma mai modelez si eu.

Mi-ro, daca tot esti in domeniu, poti sa ne recomanzi niste produse cosmetce naturale ? Ceva cu adevarat bun ?
Cat despre subiectul postata de tine, stiu un caz identic, doar ca e in Montreal familia…poate revin cu detalii.

Denisam, eu am fost in iarna cu Ioana si sotul la Disney on Ice sI a fost superb. Tema au fost printesele ( de data asta am impresia ca e Miki Mouse) …toate pustoaicele erau imbracate in printese, coafate, machiate, gatite de ziceai ca sunt la Miss Univers.
Erau si parinti cu bebei, dar parerea mea e ca sub 3 ani, sunt prea mici de asa distractie…ei n-au rabdare…pe la 4-5 alta treaba.

Donia, explici asa fain cu dieta, ca esti buna de advisor…eu toata ziua lucrez cu etichete si nu prea le mai citesc in timpul liber, doar ca sa gasesc greselile concurentei !
M-am apucat si eu de o dieta personala, adica paine mai deloc ( oricum nu prea mancam) pana la 4.30 cand iau masa de pranz , nu mananc carne ( asta in timp ce fabrica duduie de carnati si salamuri apetisante) sis per sad ea rezultate .
Dar e clar ca bicicleta de acasa nu e de ajuns, trebe sa ma duc la o aerobica , ceva.

Try, ca de obicei, cand se allege o intalnire, noi avem program. Cam toate weekendurile pana in ian la noi sunt booked, asa ca iar ma apuca disperarea ca va intalniti si eu lipsesc…

Khristin
, pai sa-ti traiasca fetita si LA MULTI ANI !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Denisam la capitolul creme si eu am probleme in a gasi ceva
Am cumparat o crema, dupa ce o incerc am sa-ti spun daca-s multumita, oricum depinde de le ten la ten.
Khristineu am o maaaaare problema, sunt delasatoare, ma gandesc ca la sala as fi mai motivata. Daca cumpar un aparat pentru acasa sunt sigura ca nu am sa ma tin de antrenamente.
Daca are cineva nevoie de o partenera de mers la sala......ma ofer




http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

http://tt.lilypie.com/87KXm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Maru....
meteorica esti tu ... recte cu capul in nori :)) Da' n-ai citit declaratiile mele de dragoste de-acu citeva subiecte... Nu-s cum faci tu sa lucri in TO. de unde locuiesti, sa vezi de casa si familie si sa mai ai timp si de forum, da' bine faci, ca eu citesc da' nu apuc sa scriu, ca pleznesc de ocupata ce sint. O sa am noutati clare, nete si precise in aprox. doua saptamini si pe urma poate reusesc sa stau mai mult pe-aici....


Olga,
eu n-am vazut decit poze si sint super-sigura ca au dreptate colegii tai... Votez si eu pro Sophie, frumos, foarte frumos nume!

Care-i cu bicicleta de basement, mai bine sa beti banii aia, ca zau nu face... umerase 6 la 1 dolar se gasesc la Dolarama, sa mor daca merita 500 de dolari umerashu...

Rox,
nu pui tu dieta Doniei pe prima pagina? Ca nu reusesc sa ma concentrez, citesc degeaba si, chit ca o sa-mi aud iara cum ca n-am nevoie, am nevoie sa pricep chestiunea cu proteinele si caloriile si sa maninc cit mai bine ca-s mai mult decit sigura ca maninc cit se poate de aiurea...

Andreea,
eu vreau la sala, adica nu la sala ci la aerobic /step / salsa kind of thing... Cind te muti in Laval ne aranjam :)
Ma, ce mi-ar place sa am iar 25 de ani si sa ma preocupe celulita... O sa-ti umflu capul cu chextia asta cind ne intilnim :) 40 versus 25 si cit de naspa e la 30! :))

Ange,
multi ani traiasca, multi ani traiasca! De unde deduc eu ca Maia e mai mare cu fo 6 luni ca Atomix...

Doamnele,
1: unde imi cumpar hirtie impermeabila de lipit pe fundul sertarelor?

2: ce detergent de curatat de toate (lemn, aragaz, frigider) si care NU face spuma exista? Ca m-am saturat sa-mi curat frigiderul si pe urma sa-l mai curat de fo 3 ori ca e plin de bule!!!!

3. pe ce site imi caut belete de avion ieftine pt USA???? Ca unde ma holb eu asa niste scoruri nimeresc ca-mi sta mintea-n loc!

Gata, ma duc sa mai vaz un episod de Friends si pe urma cortina pe azi!

Noapte buna,
S.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Ange, e petrecerea anuala de la servici, organizata de ei. E in acelasi loc in fiecare an , Cercul militar din St Jean sur Richelieu. Sala e f mare dar se si aduna in jur de 200 invitati.(mai ceva ca la nunta).

Donia, nici eu n-am avut timp sa intru pe site-uri si sa ma "calculez" dar ce bine explici. Ti-ai ratat cariera, nutritionista trebuia sa fii.


Dragaica
, nu fi exagerata...esti asa slaba. Dar daca musai vrei- du-te la sala.Nu ai copii, acum e timpul.
Eu marturisesc ca de saptamina trecuta incerc sa ma culc mai devreme seara, ma scol la 5.40 si la 6.00 sunt la sala.Imi da energie toata ziua.Sper sa ma tina minunea multe zile.


Olga, sa-ti traiasca fetita. Sophie- ce nume frumos.

Apropo,Sofia lui Ira ce nebunii o mai fii facut?



Chiar asa, sper ca Ana si Nelia sunt ok.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Simonna esti o dulceata nebunatica abia astept sa vorbim la intalnire.
Apropo cu ce trebuie sa sterg canapeaua de piele, exista o solutie anume pentru mentinerea ei , sau o sterg pur si simplu cu o carpa umeda?

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

http://tt.lilypie.com/87KXm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Podeanu chiar daca sunt slaba celulita este in floare, dupa 5 ani de anticonceptionale m-am molipsit cu un ficat marit si celulita cat cuprinde.
Nu caut complimente gratuite , nici nu sunt snoaba doar ca este o problema reala, vrem sa mergem in februarie la mare si mi-e rusine sa me dezbrac in costum de baie.


http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

http://tt.lilypie.com/87KXm4.png

Mergi la inceput