S-o ajutam pe Andreea - operatie amanata medical

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sori73 spune:

Multumim Abramburica.Am primit pliculetul pentru Andreea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Wooowww ... nu ma asteptam asa de repede!

Numai bine si multa sanatate Andreei!



o broscuta mica, mica ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria spune:

Am deschis pentru Andreea paypal:
cristi_zana@yahoo.com


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Ok, vezi daca merge:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria spune:

Citat:
citat din mesajul lui adriana

Ok, vezi daca merge:)

Multumim mult Adriana. am primit banutii.
Adriana B - 30 USD.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria spune:

Citat:
citat din mesajul lui

nota administratorului
Am primit de la initiatoarea campaniei toate documentele cerute de regulamentul forumului Desprecopii.com
Ii uram Dariei mult succes in campanie si mai presus de tot: Andreei Cristina o operatie reusita.


----------------------------

Andreea Cristina Zana este o fetita de aproape 7 ani care a fost diagnosticata cu inegalitate membre inferioare (scurtare femur stang - in acest moment diferenta este de 6 cm).
Afectiunea dateaza de la nastere si este de natura progresiva. Din momentul in care a inceput sa mearga (de la varsta de 1 an), Andreea poarta tot timpul ghetuta suprainaltata pentru compensarea inegalitatii.

Peste o luna este programata la o clinica din Marsilia pentru o operatie de reconstructie ligament incrucisat (lipsa acestui ligament este datorata tot malformatiei congenitale).

Operatia de reconstructie ligament nu se realizeaza in Romania la copii.

Data programare operatie: 12 decembrie 2008
(O LUNA DE ZILE PANA LA OPERATIE!)

Pret operatie: 8650 Euro + costuri suplimentare (in cazul complicatiilor) + costuri transport + costuri cazare (min. 10 zile).

Parintii au facut toate eforturile dar inca nu au suma completa.

Poze cu Andreea si povestea ei aici (linkul contine si acte medicale doveditoare):

http://www.ldd.home.ro/Acte%20Medicale.pdf

CONT EURO: RO88 RZBR 0000 0600 1046 8213
CONT RON: RO71 RZBR 0000 0600 0796 1360
BANCA: RAIFFEISEN BANK, SUC. ALEXANDRIA

TITULAR: ZANA SORINA MIHAELA (mama Andreei)
Tel.: 0745 050 385 / 0745 013 234
sori_zana@yahoo.com

Andreea va multumeste!




paypal Andreea: cristi_zana@yahoo.com


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

am trimis si eu prin paypal, euro...m-am gandit ca si asa aveti nevoie de euro si nu are rost sa mai platiti taxe pt transformat

doamne ajuta sa se adune toata suma repede

uta_ciun


The most beautiful thing in life is LIFE itself ! http://www.help-ema.puls-il.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria spune:

Citat:
citat din mesajul lui uta_ciun

am trimis si eu prin paypal, euro...m-am gandit ca si asa aveti nevoie de euro si nu are rost sa mai platiti taxe pt transformat

doamne ajuta sa se adune toata suma repede

uta_ciun


The most beautiful thing in life is LIFE itself ! http://www.help-ema.puls-il.ro/

Multumim mult.
S-au primit banutii.
uta_ciun: 20 euro


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Sint si eu alaturi de Andreea si de parintii ei ! Putin cu putin se aduna marea ....

Multa sanatate!



Mady18+ si Mihai - (1-aug-2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria spune:

Va aduc vesti triste. Am sunat in Franta pentru ca medicul nu mai raspunde la mesaje de 3 saptamani si am aflat ca operatia Andreei se amana cu 2-3 luni din motive interne. In aceasta perioada nu se opereaza decat urgentele. Ce este mai rau este ca au fost rezervate si platite biletele de avion. In cazul anularii se restituie foarte putin iar reprogramarea zborului trebuie facuta pana in 10 decembrie. Speram ca pana atunci sa avem o data exacta de operatie.
Nu stiu cum este in alte cazuri dar cu acest medic se comunica foarte greu. Raspunde la mesaje foarte tarziu (2-3 sapt.) iar in acest caz parerea mea este ca trebuia sa anunte din timp. S-a multumit cu a ne spune ca mai sunt alti 100 de copii in situatia Andreei si toti vor fi reprogramati.
Dar poate ca asa trebuia sa se intample. Nu stim niciodata ce planuri are Dumnezeu cu noi. Andreea este trista ca operatia s-a amanat dar este si bucuroasa ca poate participa la serbarea de Craciun de la gradinita. Va tin la curent cu noua programare.

paypal Andreea: cristi_zana@yahoo.com


Mergi la inceput