Paciente optimiste si gravidutze dr. Tutunaru 85

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Anaconda!!!!

still counting...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinuta13 spune:

Ana...numai bine iti doresc tie si lui BB...asta da perseverenta 6 IA...cand citesc despre astfel de reusite ma bucur alaturi de voi si devin si eu mai optimista ca voi avea si eu BB-ul meu
Sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinuta13 spune:

Astept cu nerabdare un raspuns si de la Pony,tot de bine,desigur ca sa-i fac galerie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

anaconda felictari! ma bucur pentru tine. sa dea Dumnezeu sa iti ti bebe in brate peste 9 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona2 spune:

ANA, BRAVO DIN NOU! WELL WELL DONE!!!

Ai grija de tine si sa te bucuri de fiecare secunda de sarcina si apoi de

Acum stii ce urmeaza, da? Sa ma iei si pe mine dupa tine...ca nu vreau sa intru in cartea recordurilor pentru nr. de IA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

buna seara !

si eu m-am gandit la voi ! m-am gandit mult astazi si inainte de punctie si inainte de histeroscopie ...m-am gandit la cat de mult ne chinuim si suferim noi atat psihic dar mai ales fizic si cate eforturi facem pentru a face un BB ! Dar trebuie sa luptam si sa facem tot ce e posibil pentru ca numai asa vom reusi sa tinem in brate minunea mult dorita !


mi-a fost foarte rau dupa ambele proceduri. m-a durut burtica de am simtit ca pur si simpu mi se rupe ceva din mine ! defapt, s-a rupt ! "s-au rupt" cele 5 ovocite. dupa punctie, efectiv am plans de durere iar dupa histero(transferul gametilor) am plans... poate de bucurie !

dupa prima anestezie am fost f aiurita. la apoximativ o ora mi-a facut a doua anestezie pentru transfer. In jur de 13.30 eram deja "infundata!" am stat in pat la (hotel cum glumea Tutu) pana la 18.00.(Nu am sangerat deloc, dr Matei mi-a zis ca e de bine )!

in acelasi timp m-am bucurat pt ca sambata la monito aveam 3 foliculi iar astazi a gasit 5 ! cele mai frumoase doua ovocite le-a pus pe una din trompe. iar celelalte 3 sunt puse "sa se iubeasca"! daca se iubesc cu drag vom avea 3 embrioni pe care ii congelam si vom face FIV. daca raman acum gravi o sa fac FIV dupa ce nasc ! asa ca...fetelor deja sunt SEMIGRAVIDA voi deveni gravida peste 14 zile iar in 2010 voi avea doi copii ! deja am luat-o pe campii, ca de obicei dupa IA sau ovulatie!

ana- felicitari ! sa ai sarcina usoara !

va pup si va multumesc ca v-ati gandit la mine ! stiam eu ca nu ma lasati la greu!


EU, cea care a dat startul la GIFT !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

ileana- te intampin cu ! stii tu de ce ! iti simt lipsa ! da un semn...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Sarrah - m-am invartit toata ziua ca sa vad ce faci! Doamne-ajuta sa fie cu multi bebici! Astept un mail de la tine cu costurile!

Anaconda - eram sigura! Sa fie cu noroc de data asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

cosi- nu am mail-ul tau. iti pot lasa pe pm. dar ce....e interzis sa vb aici despre preturi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

cosi- acum am citit.... "Doamne-ajuta sa fie cu multi bebici! "

aoleuuu, nu prea multi...vreau 3 bb. 2 acum si unul anul viitor !

iar nu dorm...tot ma mai doare burtica !

Mergi la inceput