Azoospermie - cap 25 -

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Dana imi pare rau rau. data viitoare va fi bine pana la capat. Si acum stii ca se poate deci exista speranta!
Moniland eu iti tin pumnii, de abia astept un beta mare!
Nusy ce simptome de gravi ai? Pofte, ecva la miezul noptii?

va pup si va doresc sa fiti optimiste si sa intrati pe aici k mi-e dor de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

Am si eu o intrebare,cam la cit se ridica costul unei stimulari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Dalailana: mult noroc sa se intample iar minunea de a ramane gravida si data viitoare s-o duci pana la capat.Sunt langa tine!

Ella: simptome am,diverse...obosesc, mi-e somn seara devreme, ma roade stomacul de mor si nu prea am chef sa mananc(nu-mi place mai nimic),stare de voma, sanii mariti.

Fetelor, am tras o sperietura...vai de mine...vineri am avut sangerare..am paralizat de frica...am zis ..iar?nu se poate!nu mai suport sa trec din nou printr-un chiuretaj daca s-a oprit iar in evolutie.Am stat numai in pat, am luat No-spa si am facut si Progesteron injectabil si ieri m-am dus la ecografia pe care o aveam programata la mine in oras cu sufletul cat un purice...numai eu stiu prin ce stres am trecut.Din fericire,totul e bine.Bebelul meu a crescut, fata de acum 11 zile cand avea 0.53 cm acum are 1.61 cm ,ii bate inimioara, colul e bine iar sangerarea se pare ca ar fi fost de la faptul ca sacul embrionar se mareste si cand atinge endometrul vascularizat,acesta mai sangereaza..Oricum,a fost ingrozitor....Sper din suflet sa nu mai trec prin asa ceva.Mi-a dat si CD cu pozele,tare dragute.

Poimaine am iar ecografie la dr.Rotaru,la Gynera,cel care ma va urmari pe parcursul sarcinii.

Va pe toate cu drag!

Am schimbat si semnatura...am 8 sapt. si 1 zi.

Nusy 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

nusy, deja 8 saptamani.... ce frumos. Mai ai un pic si treci de emotiile primului trimestru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Buna dimineata!!!

Nusy, bine ca a fost doar o sperietura si totul este bine cu bebelul, iti doresc o sarcina usoara si sa nu mai treci prin astfel de emotii!!! burtik
Dalailana, iti doresc ca ziua in care iti vei tine in brate mica comoara sa vina cat mai repede!
Elenada, Moniland, va tin pumnii stransi si asteptam vestii buneee!!!!

Fetelor, aseara am primit rezultatele analizelor genetice. La amandoi scrie ca, nu s-au detectat anomalii numerice sau structurale ale cromozomilor, iar rezultatul la microdeletii este: negativ- nu s-au detectat microdeletii in structura cromozomului Y. Este un rezultat bun?

toate fetele cu drag!

aniversare casatorie; asteptand o minune;

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Da, Moni, asa este..sa dea Dumnezeu sa trec cu bine...

Dear_bambi: rezultatul este foarte bun, nu aveti anomalii genetice.

Nusy 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Nusy , stau linistita acum si sper ca si restul analizelor sa iasa la fel de bune! Abia astept intalnirea cu dr Dracea din ian, numai am rabdare. Ne-am hotarat, ca dupa revelion, sa plecam o saptamana la munte, sa ne incarcam bateriile si sa incepem primul fiv si ultimul cu forte proaspete!

aniversare casatorie; asteptand o minune;

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Buna!!!
Fetelor, va tin pumni stransi de tot!!! Asteptam vesti bune!!!





aniversare casatorie; asteptand o minune;

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Fetelor, precum probabil stiti ... Moni e GRAVIDAAAA !!!
Posibil cu gemeni ... azi am avut parte numai de vesti de genul asta: am fost la Tutunaru la cabinet si in cele doua ore jumate cat am asteptat sa intru o d-na tocmai a aflat ca are fetita (si l-a sunat si pe sotul ei sa-i spuna, plus toata gasca de prieteni) iar o alta d-na si sotul ei emotionat au aflat ca vor fi parinti ...

Eram absolut sigura ca si Moni va avea un astfel de rezultat !

Asa incat, e momentul de paaaaarty !!!



Mai ales ca s-a intors si Iyoana - cu planuri optimiste si ganduri pline de speranta !

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Pisule drag, da, m-am intors cu vesti bune!

si imi cer scuze ca nu am intrat si aici sa va povestesc vestile optimiste!

Buna, dragele mele, ma bucur sa va regasesc ( cam nasol la subiectul asta ), dar asta e! Va pup pe toate!

Am scris mai multe la capitolul "FIV in...alta tari..UE", dar pe scurt:
am fost intr-un concediu in Spania si am vizitat mai multe clinici de infertilitate (normal, ce sa facem, si noi, oameni normali, in concediu? ). La ultima dintre ele (sincera sa fiu, imi place sa cred ca ne-a fost dat sa ajungem si la ea, prea ne-am chinuit sa aflam de ea si ne-am rugat de doctori, cu recomandari, sa ne primeasca in ultima seara la sf programului) ne-am intanit cu 2 dr.
Primul, un ginecolog, ne-a dat " cu parul in cap" spunandu-ne ca nu avem nicio sansa la biopsie cu FSH-ul asta mare si ca el recomanda scurt: IAD. Am crezut ca ii sar la gat! Pai de asta ma dusesem eu acolo si ma zbatusem sa obtin programare si platisem 60 euro (asa nu e mult, dar prea am dat o caruta de bani numai pe vorbe!)
Apoi ne zice de vreo 3 ori, in fata figurilor noastre uimite si disperate, c ael nu e urolog, ci ginecolog ("aha!" imi zic eu) si ca sa vorbim cu urologul.
Am vorbit si cu urologul, care ne-a dat mari sperante, ne-a zis ca a avut si cazuri mai grave. ne-a propus biopsie testiculara + analiza genetica a spermatozoizilor si ICSI.
Asa ca noi vom face 2 calatorii in spania la anul, sa speram ca ne intoarcem 3.
Doamne ajuta!

MONILAND FELICITARI SI AICI!!!!!!! BRAVO, BRAVO, BRAVO!

pupici la fetele dragi!



iyoana
Anul asta se intampla ceva!

www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU PETITIA PENTRU LEGEA MAMELOR!

Mergi la inceput