Azoospermie - cap 25 -

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Eva bafta la Sibiu!
Nusy cu inimioara la purtator felicitari din tot sufletul!
Elenada ai rezultata fff bune, ai sa vezi ca se lasa cu bb!
Miki pe oriunde ai fi, orice ai face!
Pisix simt o oarecare tristete, si eu trec prin aceleasi stari... capu' sus si mergem mai departe!
Moni nu mai stiu in ce stadiu esti dar era bine-bine si asta iti doresc pana la final!
Pentru toate celelalte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

evanescence multa multa bafta la dr azi. Te aspteptam cu vesti bune
moniland ce faci? Eu abia astept sa ne anunti vestea cea mare
mikisor mi-e dor de tine... nu mai bagi un pic nasucul aici sa ne spui ce ai mai facut?
elenada multa bafta iti doresc. Sa stii ca te-am urmarit mereu, si la primul FIV si acum. Sper din suflet sa reusesti

Va pe toate cu drag

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

azoogirls cu vechime,mi se pare mie, dar voi nu prea mai intrati pe aici, cei cu voi dragele mele, mai ne faceam si noi sperante cu raspunsurile de la voi.daca sunte-ti gravide cumva da-ti de veste mamica, sa auzim numa de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

M-am intors cu 2 puiuti in burtica si mai am 5 congelati. Azi e o saptamana de la punctie, ..... deja sunt mari.
Va multumesc, mult-mult de sustinere.
Nusy, felicitari pentru puiut!!!!! Vreau si eu o floricica rosie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Fetelor va multumesc din suflet pt sustinere.
Sper din suflet ca o data si o data sa ne intalnim toate la odisee.
Ar fi minunat.
Multa bafta si noroc va doresc tuturor.
pupici

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Neatza, fete frumoase!!!
Moniland, felicitari pentru puiuti!!! Doamne Ajuta , sa stea 9 luni in burtica unde-i cald si bine!!!
Elenada, multa bafta iti doresc!
Evanescence, multa bafta si tie!
Copilutzu, unde esti? Ce mai faci?

Tin pumnnii stransi de tot si restul fetelor!!! Doamne Ajuta sa primim numai vesti bune!!!

toate fetele cu drag!!!


aniversare casatorie; asteptand o minune;

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

Am venit...a fost groaznic...nu spitalul sau DR.Mutuliga ci spermograma facuta acolo.dezastru...
12 mil
0 % rapid progresiv
38 % lent progresiv
33 % neprogresiv
29 % imotili

morfologie;
normal 14%
defecte de cap 73%
piesa interm. 4%
def.de coada 9%
Oligozoospermie
Astenozoospermie
Teratozoospermie

Suntem socati,distrusi,suparati..s-a prabusit cerul pe noi...
Nu inteleg de ce e asa nula mob pana acum am avut 25% rapid progr,33% chiar si 52%...nr in loc sa creasca a ramas asa.

Dr.Mutuliga a zis sa intrerupem trat cu GONAL-F care il face sotul pt FSH scazut,ca ne-a zis clar CA NU EXISTA TRATAMENT PT BARBATI.
Am avut incredere in acest trat,a fost un efort financiar imens pt noi sa il facem,si acum ne zice ca e degeaba...nu stiu ce sa facem in continuare????
Inseminare a zis ca nu are rost sa facem cu 0 mob nu am sanse...dar la sfarsit a zis ca daca vrem putem sa incercam una,facem baba oarba ca a zis ca conteaza sperma in ziua inseminarii,ea se modifica mereu,si mai fac si stimulare si 3 drumuri la Sibiu pt monitorizari si atunci daca sperma nu e buna ce o sa facem???

Am facut si eu eco intravaginal sau cum se va chema,si la mine e totul perfect sunt sanatoasa tun,am un ditamai Foliculul in Z9 de 16MM si a zis ca azi sau maine voi ovula...degeaba pt cine sa ovulez...asta ma doare cel mai tare as vrea sa fiu eu bolnava si sa stiu ca nu pot ramane insarcinata si ar fi mai usor de suportat,ma doare inima in fiecare luna cand stiu ca ovulul meu va muri...efectiv nu stim ce o sa facem,nici nu ne-am vorbit tot drumul am fost suparati,sa adoptam? sa fac cu donator? sa asteptam pana se intampla minunea? cand o sa se intample minunea? suntem tineri avem 27 ani dar asteptam de 1 an si 6 luni,perioada asta de asteptare ne distruge pe amandoi psihic si peste 3 ani cand se va intampla poate nici nu ne mai bucuram,noi vrem ACUM,nu ca ne incapatanam dar stiu ca timpul nu lucreaza in favoare noastra...ne va afecta relatia poate...ne iubim dar....

Imi cer scuze ca m-am intins atat,dar trebuie sa vb cu cineva altfel mor,cu sotul nu pot el e foarte afectat si nu vreau sa-l bat la cap,dar si eu sunt afectata si macar voi ma ascultati...va multumesc pt asta .
Va doresc la toate sa se implineasca visul vostru cat mai curand.

Vreau si eu sa fiu

http://tt.lilypie.com/duzAp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

Evanecence,imi pare tare rau de ce ti-a spus dr. acela stim cu toate de aici cum e sa primesti un rez. negativ, dar fi optimista in continuare nu te da batuta odata si odata tot vom avea mult doritul copil apai,altii nu vor copii si noi ne chinuim numai noi stim cum,citi bani dam pe tratamente si multe altele dar ce sa facem daca asa ne e dat sa fie ,mergem in continuare orice ar fi ,eu sunt o optimista convinsa nu va da-ti batute fetelor mergem cu inainte a-ti vazut multe de aici au ramas gravide.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Evanescence - nu disperati. Sunteti inca tineri. Hai sa-ti povestesc pe scurt prin ce-am trecut eu - mi-am cunoscut sotul cand aveam 27 de ani, el 22. Dupa un an de relatie furtunoasa am decis ca vreau un copil de la el - nu ne-am mai protejat si dupa 6 luni vazand ca nu se intampla nimic (eu eram OK) l-am trimis la o spermograma. Rezultatul azoospermie - nu stiam ce inseamna in 1999 si atunci doctorul ne-a zis ca putem avea natural dar ca mai greu. Nu ne-a zis ca nu se poate deloc. Timpul a trecut si am asteptat sa se intample minunea si in 2004 am inceput din nou sa mergem la medici...analize, eu eram OK el era ... 0 spermatozoizi in ejaculat - sfatul medicului a fost donor. Am plans, ne-am gandit, am zis ca decat de la niciunul mai bine de la unul. Am inceput inseminarile cu donor, dupa mai bine de 1 an de nereusite ne-am oprit si am cotit-o spre urolog cu sotul. Apoi biopsie sot reusita, FIV 1 nereusit din cauza mea, si in final FIV 2 reusit. Repet aveam 27 de ani cand ne-am cunoscut, acum sunt insarcinata la 38 de ani dupa 11 ani.
Imi cer scuzele pentru fetele care imi stiu povestea daca am plictisit cu ceva.
Voiam doar sa spun ca am avut o rabdare de nici mie nu-mi vine sa cred insa si incapatanarea de a nu ma lasa doborata. Simteam lunar exact ce simti tu - mi-aduc aminte ca o data dupa o monitorizare m-a trimis Marinescu acasa sa prestez cu sotul - a trebuit sa-i reamintesc ca prestez degeaba.
Va doresc si voua rabdare si multa bafta fetelor.

Cami 24+ Luca
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Amzulica povestea voastra e una minunata, care dovedeste ca atunci cand e "dat" sa ai un bebe el vine, mai devreme sau mai tarziu.

Sa va marturisesc ceva, desi sunt mai proaspat intrata in club, eu simt ca va cunosc pe toate. Intr-una din serile trecute -pentru ca sunt home alone , sotul e in delegatie- am citit si am conspectat toate cele 24 de capitole.

Vreau sa zic ca atat am plans si am ras cu voi in noaptea aia incat va simt ca pe niste prietene f apropiate. Imi dau seama acum ca lipsesc multe fete care animau subiectul -unele din ele cu motiv intemeiat -ce frumos! sa ne trageti pe toate dupa voi! insa de restul fetelor care nu au mai postat de mult tare as vrea sa vad vesti proapete si cat mai bune.

Oare miki cand se intoarce, stie cineva?




Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput