LMA Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (130)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Citat:
citat din mesajul lui pussi

voi ati dat cascaval puiutilor? de care si cum?



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

ah, l-am taiat in felii subtiri (asa de ca. 2-3 mm) si i-am dat in mana


da, dar abia de scurt timp... ca nu se mai putea (al meu e olandez si abia astepta sa-i dea si lui). Deci i-am dat cascaval olandez, printre care si gouda, si e tare fericit taticul ca i- a mostenit cica gustul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Pussi,i-am dat Delaco si LaDorna!mai este si Napolact-bio, este mai scump ; toate astea simple,neafumate

Ellis,poate mai ai de setat ceva optiuni pe acolo...

Anka,se fac la diferenta de o luna, in ordinea pe care o vrei (Priorix,apoi Infanrix sau invers).Unii dr. le fac si simultan,cum este cazul nostru...Voi la ce dr. sunteti?
Adelamaria,tu unde stai in Titan?

mami de Sebastian si Stefania


" Life is a journey! Enjoy the trip!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Ellis, m-am uitat cum ai facut si nu ai voie sa pui dupa primul [ b] imediat [ /b]. Numai ce este scris intre [ b] si [ /b] este bold, iar daca la tine nu scrie nimic, nu iese. Intelegi la ce ma refer? Si nu prelua simbolul din masca data, ca se scrie aiurea, scrie tu cu manuta ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Buna dimineata!

Bea, la multi ani!

Adina, Maria chiar pare mereu pusa pe sotii. Chiar si asa "serioasa" e un copil care rade usor si e foarte jucausa.:))
Ank, precoce Raul. Mi-l inchipui cum sta si urmareste pediatra.
Cami, o pupam pe mezina cocheta! Ma bucur ca ai schimbat ordinea listelor. Eu ma gandeam chiar sa lasam la odisee doar titlul cu link la ultimul capitol.

Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

La multi ani celor ce serbeaza Sf Mihail si Gavril!

Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

adina, cami mersi, o sa le dau si eu! chiar azi sau maine...o sa vad, ca noi seara nu prea bem lapte... si vreau sa le bag cat mai multe lactate.

si tot incerc sa le scot suzeta, adica in cursul zilei sa nu le-o dau, daor la somnic... Elena e super agitata fara ea mai ales cand e obosita. Credeti ca e prea devreme?

inca din cana tot nu beau ... o s-o intreb si pe pediatra ce sa fac cu ele, la Elena as putea folosi cana cu cioc, dar Ana nu stie sa traga din ea... am lasat-o o zi doar cu cana cu cioc pana am sezizat ca pampersul nu e deloc plin... asa ca merg pe biberon ... sincer nu stiu cum sa procedez...nu pot s-o oblig ca mi-e frica sa n-o deshidradez. Am impresia ca Ana nu stie sa traga(suga) decat din biberon si asta printr-o miscare a buzelor...



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

celor care se pricep la ritualuri... in Ardeal nu se taie motul, nu se rupe turta, dar la petrecerea Tustelor as vrea sa le pun tava, asa de distractie ... dar nu stiu ce sa pun pe ea...trebuie sa fie un anumit nr. de obiecte? sunt obligatoriiii anumte lucruri pe tava?



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Pussi, de ce vrei sa le scoti asa devreme biberon/suzeta? Daca inca nu e pregatita, n-o forta... Parerea mea.

Alina, pai sunt convinsa ca e jucausa si soticara Maria, m-am referit la faptul ca atunci cand face ceva o face cu o expresie asa concentrata si serioasa pe fata, de parca ar fi in misiunea CIA-ului


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Ank.san, multumesc. Pozele alea sunt facute la Dürnstein, in Austria, uite aici: http://www.duernstein.at/
E o localitate foarte frumoasa, pe malul DUnarii, unde se face vin tare bun


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Vreau sa-i fac astazi Marei spanac. Voi cum il preparati?

Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice

Mergi la inceput