Clopotei de ianuarie - februarie 2008 (139)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui roli25

Dupa 3 ani am auzit sa mai pun un pic lucrurile pe picioare...dar nu pot sa-mi dau nici o parere ca nu am ajuns inca acolo.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



are o vorba bunicul meu : "vise, taica "

Sunt avantaje imense si dupa 3 ani dar apar altfel de "nu-uri" si altfel de crize de personalitate
Mult mai argumentate logic e adevarat, mult mai insistente dar verbalizate nu urlate iar negocierea la infinit devine a doua natura ( atat a mamei cat si a copilului )

Apoi vine adolescenta

Peste ani insa se vor insura si vom deveni soacre si bunice

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Eu la program nu ma bag ...la noi e un pic haotic la capitolul curatenie, mancare ,chestii casnice. Pe astea le fac in majoritatea eu cand apuc, uneori si la 4 dimineata daca cad din pat...si cam cad
Program batut in cuie au doar copii, fiecare in functie de varsta .
De cumparaturi se ocupa in mod aproape exclusiv man, tot lui ii revin sarcini pentru copilul cel mare (luat/dus la scoala sau antrenamente - pe astea le mai fac si eu dar atunci el se ocupa de programul lui Andrei)
Deci ne impartim sarcinile si copiii in functie de dispozitia de moment ( cel care are chef de plimbareala cu masina in traficul din Bucuresti se ocupa de dusul celui mare la antrenamente , cel care are chef de parc ramane cu Andrei).
Timp pentru noi dupa ora 21.00.
Timp impreuna cu copiii :zilnic intre 16.00 - 21.00 (sotul), non stop eu , non stop in weekend amandoi.
Cumparaturi in familie completa in weekend .
Mancare : cine are chef de altceva in afara mancarii gata preparate (zilnic sau cel mult la doua zile) isi face .

Cam asa merg treburile la noi.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza spune:

Buna si de la noi.
Am vazut ca sunt cativa puiuti bolnavei, pupam puitii si mamicile sa fie bine din nou.
Cati ma bucur ca esti mai bine si sper sa nu mai ai probleme de acum. Matei vad ca e nazdravan tare, dar daca nu exploreaza nu au cum sa invete si cu asta vin si buff-urile aferente.
Am vazut ca de Halloween Andrew a fost un chipes astronaut si Isabelle un pumpkin dragalas.
Si noi am fost tot dovlecel, puteti sa ne vedeti AICI
Am mai vazut un ingeras de Sofia, un Razvanel tare bucuros de apa si vad ca baia "in trei" e la moda la clopotei pentru ca si Matei al Ereenei face la fel si la noi e mare distractie la baie. Am mai vazut multe, multe poze cu Stoisor si buburuza mica si frumusica foc, care am inteles ca e si tare cumintica si nu a bazait cand i-a iesit dintisorul(ce mi-as dori si eu asta, la noi se lasa cu cateva nopti de maraiala pentru fiecare dintisor) si un Milan frumos ca si mamica lui.
Sper ca Lala sa fie bine si Bibi la fel si sa ne dea vesti cat mai curand.

Eliza
Emma(19.02.2008)
Poze studio
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cynthia_ spune:

Tare frumusel dovlecelul tau!!!. pot sa-l pap tot?

Citat:
citat din mesajul lui Eliza

Buna si de la noi.
Am vazut ca sunt cativa puiuti bolnavei, pupam puitii si mamicile sa fie bine din nou.
Cati ma bucur ca esti mai bine si sper sa nu mai ai probleme de acum. Matei vad ca e nazdravan tare, dar daca nu exploreaza nu au cum sa invete si cu asta vin si buff-urile aferente.
Am vazut ca de Halloween Andrew a fost un chipes astronaut si Isabelle un pumpkin dragalas.
Si noi am fost tot dovlecel, puteti sa ne vedeti AICI
Am mai vazut un ingeras de Sofia, un Razvanel tare bucuros de apa si vad ca baia "in trei" e la moda la clopotei pentru ca si Matei al Ereenei face la fel si la noi e mare distractie la baie. Am mai vazut multe, multe poze cu Stoisor si buburuza mica si frumusica foc, care am inteles ca e si tare cumintica si nu a bazait cand i-a iesit dintisorul(ce mi-as dori si eu asta, la noi se lasa cu cateva nopti de maraiala pentru fiecare dintisor) si un Milan frumos ca si mamica lui.
Sper ca Lala sa fie bine si Bibi la fel si sa ne dea vesti cat mai curand.

Eliza
Emma(19.02.2008)
Poze studio
Povestea nasterii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madanic spune:

Eliza dovlecelul scumpitz. Ce hotarata era ea sa o ia la picior. Maine poimaine te vad alergand dupa ea .


Madalina
mami de Isabella Andreea
http://www.picasaweb.com/bogdanmabo
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124758
"Dumnezeu are numai 2 maini, de aceea a creat mamicile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Abia acum am reusit sa reintru...ca a adormit Daria
Danonique ma bucur ca esti bine, ca nu mai faci asa mult efort, ca bb din burtica este voios, ca Vanessa s-a intors la gradinita. Multi la toti!
Stoisor felicitari Sarei pt noul dintisor!
Cyntia poate intr-adevar nu i-a priit papa lui Octi. A patit si Daria la fel intr-o zi - a vomat masa de pranz
Am vazut poze cu o maimutzica suuuuper haioasa , cu dovlecica Ema - o superba si cu frumosul Milan, care deja e baiat maaare Imi place mult in poza asta: http://good-times.webshots.com/photo/2512332060103950812HVCvng

Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria
www.youtube.com/results?search_query=dariamihaela&search_type=&aq=f" target="_blank">2 FILMULETE

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Zuzici, in we nu cred ca mai apuc sa intru - maine mergem la nasi sa o sarbatorim pe Daria si pe nasul ei care il cheama Mihai si duminica sarbatorim impreuna cu verisorul Dariei - Gabitzu'.
Asa ca vreau sa urez clopoteilor
Daria Mihaela, Bianca Mihaela,Paula Gabriela, Mihai Viktor, Luca Gabriel, Anthony Gabriel, Victor Mihai, Adelina - Mihaela, Tudor Mihai, Alexandru Mihai, Vlad Mihai, Mihai Alexandru, Razvan Gabriel, Tudor Gabriel, Eveline Mihaela, Ralph Gabriel sa fie sanatosi, voiosi, norocosi, si sa aduca numai bucurii parintilor!!!
De asemenea urez La Multi Ani si zuzelor a caror nume este Mihaela sau Gabriela!!! Sa fiti sanatoase, fericite si tot ce va doriti!

Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria
www.youtube.com/results?search_query=dariamihaela&search_type=&aq=f" target="_blank">2 FILMULETE

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Pupam si noi!

Eliza! Pupam si dovlecelul! mancal-ar mama pe el, ce frumos este! Noi nu l-am costumat pe Matei..de fapt, noi nu sarbatorim Haloween-ul...In schimb, a fost absolut incantat de bolul cu dulciuri pregatit pt. copiii care mai veneau sa ureze...Daca nu l-a rasturanat si l-a imprastiat prin toata casa de am anchilozat strangand-ul de "n'-spe mii de ori!
Asa este cu exploratul asta...Stiu ca asta este abia inceputul..dar parca prea a fost de tot in ziua aia...!

Honey, si eu am citit ce ai scris si chiar radeam aici singura de ce ghidusii face AJ-ul mic! Eu postez rarut si atunci sintetizez din ce reusesc sa citesc...asa ca raspund greu...

Cynthia, pupam Octi mic care se simte rau! Ne pare rau!

Ven..he, heee.. super cu balul bobocilor..Am si eu o prietena care a fost profa de romana la liceu si ma lua cu ea pe la balurile bobocilor! Fain tare! Ma bucur ca te-ai distrat la greu...ah ce-as mai vrea si eu o "gura" de distractie din asta!
Faine cizmele!

Mada, am vazut si dovlecelul tau! Tare frumos a fost!

Elle, cum mai este Eva? Se simte mai bine? Sa ne pov. cum a fost la petrecere! Va invidiez, sincer! ..Ce-as mai merge si eu..Las ca vin eu in tara...3 luni o tin numa' in petreceri! Sa ma satur!

Honey, Eliza? Aveti vreun gand de venire in tara, la anul? Poate ne "potrivim" si ne vedem! Ce fain ar fi! Eu, aproape sigur, voi fi mai si iunie acolo...(o sa nasca sora mea in jur de 25 mai si vreau sa fiu si eu acolo plus la botez, care zic eu ca o sa fie pe la sf. lui iunie)...

In legatura cu impartirea timpului...eu cu treburile casnice si cu Matei in cursul saptamanii de dimineata pana seara (tati vine in jur de 7-8 seara de la servici cand il mai preia si el si se mai joaca sau mai sta cu el ca sa mai fac eu una-alta), apoi facem baita cu participarea tuturor, papa, unde facem cu schimbul...Dupa ora 21.30 - 22 pana pe la 12 mai avem timp si pt. noi doi...Noaptea, am convenit ca are tati grija de el daca se trezeste (Multumesc lui DD ca de vreo saptamana nu s-a mai trezit si, astfel, doarme si tati si eu)..In week-end, depinde...ori tati face curatenia, pune rufele la masina, eu ma ocup de Matei si de bucatarie ori se ocupa el de Matei si eu de curatenie...cum se nimereste..Mergem la cumparaturi impreuna...la magazine..etc. Ideea este ca incercam sa fim o echipa si sa ne ajutam reciproc in aceasta "big challange", pe cat se poate!...



SUFLET DRAG

www.dropshots.com/CatiM#date/2008-06-20/14:07:00" target="_blank">..si noi suntem VEDETA!


Intr-o zi de 13...

www.petitieonline.ro/petitie/semnaturi/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui kalosalina

Zuzici, in we nu cred ca mai apuc sa intru - maine mergem la nasi sa o sarbatorim pe Daria si pe nasul ei care il cheama Mihai si duminica sarbatorim impreuna cu verisorul Dariei - Gabitzu'.
Asa ca vreau sa urez clopoteilor
Daria Mihaela, Bianca Mihaela,Paula Gabriela, Mihai Viktor, Luca Gabriel, Anthony Gabriel, Victor Mihai, Adelina - Mihaela, Tudor Mihai, Alexandru Mihai, Vlad Mihai, Mihai Alexandru, Razvan Gabriel, Tudor Gabriel, Eveline Mihaela, Ralph Gabriel sa fie sanatosi, voiosi, norocosi, si sa aduca numai bucurii parintilor!!!
De asemenea urez La Multi Ani si zuzelor a caror nume este Mihaela sau Gabriela!!! Sa fiti sanatoase, fericite si tot ce va doriti!

Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria
www.youtube.com/results?search_query=dariamihaela&search_type=&aq=f" target="_blank">2 FILMULETE

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Multumesc Alina.
Zuzici nici eu nu cred ca voi intra maine pe forum ( ma cheama si Gabriela), si voi avea musafiri.

ALBUM
www.youtube.com/watch?v=Ng9t0dh34Jk" target="_blank"> IOANA la munte
Alte POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7343d1d875f54f6d52bad3" target="_blank"> MONTAJUL IOANEI


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza spune:

Cyntia, Madalina, Alina si Cati .
Cati noi nu cred ca anul viitor o sa ajungem in Romania pentru ca de cand am venit aici nu am avut propriu zis un concediu, asa ca la anu ne-am propus sa mergem undeva cu Emma. Cel mai probabil peste 2 ani o sa ajungem in Romania(sper sa nu-i creasca pletele plea lungi Emmei pentru ca vreau sa-i taiem motul in Romania).
La multi ani! tuturor celor care maine isi serbeaza ziua numelui si noi avem un tati de sarbatorit maine, poate se indura si mandrulita mea sa zica tata sau mama sau ce-o vrea ea(eu asa as face in locul ei .


Eliza
Emma(19.02.2008)
Poze studio
Povestea nasterii

Mergi la inceput