INSEMINARE (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marynik spune:

Chiar nimeni nu a facut inseminare la Giulesti ?


O vesnica aspiranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Am mai scris acum ceva timp.
Eu am facut inseminare la Giulesti pe 14 octombrie...singura inseminare.
Rezultatul il vezi la semnatura.

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marynik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rallu

Am mai scris acum ceva timp.
Eu am facut inseminare la Giulesti pe 14 octombrie...singura inseminare.
Rezultatul il vezi la semnatura.

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica5+


Felicitari pt sarcina
Pe mine ma interesa cat se cotizeaza la dr pt inseminare , in afara de taxa
Poate ma poti ajuta tu...


O vesnica aspiranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_1977 spune:

Fetelor, am facut a treia inseminare..
De data asta la Med New Life cu dna. Gherasie.
M-a tinut pe masa 35 min, sper sa fi ajuns gigeii unde trebuie.
Oricum am sangerat dupa, cu toate ca nu m-a durut procedura in sine.
Va pe toate si sa auzim de burtici.
Lumi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krika spune:

Dati-mi si mie un raspuns, va rog.....
Am facut aseara a 2 -a inseminare si de cand a terminat dr. inseminarea ma luat o durere de ovare-burta si mijloc groaznica, exact ca la menstra....plangeam singura pe "capra" aia pana a venit asistenta si mi-a zis ca se mai intampla sa doara. Dar durerea asta persista si azi si aseara la fel, nu cu asa intensitate dar continua.
Voi ati intampinat probleme dintr-astea? Oare s-a intamplat ceva de naspa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara20 spune:

Krika se mai intampla sa doara..........si pe mine la adoua m-a durut groaznic..................stai linistita in patut si trece!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

M-am jucat cu cateva teste ...desi am spus ca n-o mai fac...
Ieri , in ziua 11 , se vedea a 2 a linuta pala , abia vizibila . Azi , ziua 12 , iar a aparut , si se vede destul de clar . Insa tot de azi dimineata , am sesizat pe hartie dupa ce-am mers la baie , ceva ...maro , si ma doare si burtica , de parca ar sta sa vina uratii...dar , ar fi normale durerile , jena , sa zicem , in cazul unei sarcini . Luni mi-am programat sa fac beta .

Nu stiu ce sa cred ! Nu mai am incredere in testele de urina ! Si luna trecuta mi s-a pozitivat in ziua 12 , si in ziua 13 mi-a venit ciclu . Apoi in ziua 14 , beta - 1 ...
Nu inteleg un lucru . Sunt multe care fac Pregnil , si totusi nu li se pozitiveaza nici un test daca nu exista sarcina . Si la mine s-a intamplat asa , de cand tot fac inseminari , sau cand faceam monitorizari , sa nu mi se pozitiveze nici un test , desi faceam si atunci Pregnil !! Si cumpar acelasi fel de teste , ori barza , ori sure check . Ceva se intampla...
T a zis ca e de la Pregnil luna trecuta..., dar , cum spuneam , si in alte luni am facut , si nu mi s-au pozitivat testele !
Voi ce parere aveti de testele astea ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Mie mi s-a pozitivat de data asta la 12 zile de la inseminare.
Si pozitiv a ramas.

Data trecuta cand am facut pregnyl nu mi-a iesit nici un test pozitiv desi atunci am facut special primul test la 7 zile de la pregnyl ca sa vad daca mai e in organism.
Nici macar o parere de liniuta nu s-a vazut.

Poate de data asta s-a prins si la tine si petele maro sunt de la faptul ca "te-a insemnat".

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica6+
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Anaconda2 cum esti azi?

Testele sunt relativ bune in general,sa-ti iasa in doua zile diferite cele 2 teste pozitive eu as zice ca e sarcina,ceea ce iti si doresc.Doamne Ajuta.

Pregnilul depinde si cate unitati ai facut tu,daca ai facut o singura fiola de 5000 in 5 zile se presupune ca ar iesi din organism,daca faci de 10000 in 10 zile,daca intradevar cu 1000 de unitati scade pe zi.

Pentru sustinere nu iei nimic?

Iti doresc sa-ti indeplinesti visul cat mai curand,

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Ada , Rallu , Pregnil am facut de 5000 ui , cu 1 zi inainte de IA .
Si testul de azi mi-a iesit tot pozitiv ....petele au disparut .....burta nu ma mai doare .....mie mi-e destul de clar ...!! DAR , astept beta maine .
Ideea era ca si luna trecuta , dupa a 5 a IA , mi-au iesit testele pozitive , incepand cu ziua 12 , insa , cum spuneam , in ziua 13 mi-a venit ciclu , iar a doua zi ...beta -0 ! Eu cred ca a fost sarcina si luna trecuta , insa n-a reusit sa se prinda ! Insa de ce a fost beta 0 ?? Oare nu trebuia sa fie mai mult de 30 , de ex ? Macar !

Mergi la inceput