INSEMINARE (29)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gina16 spune:

Andra, daca nu ai mai facut stimulare, a mai fost nevoie de injectia cu pregnil?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_80 spune:

Gina, la prima inseminare am facut stimulare dar dupa am facut doua chisturi asa ca dr s-a hotarat sa-mi dea 2 luni de anticonceptionale si sa facem inseminarea pe ciclu normal ... nu am facut injectia cu pregnyl. M-am dus in z 17 de c.m. si aveam E=10 si 1F=23 ...
Azi dimineatza in z16 de la IAS am mai facut un test ... liniutza se vede mai bine decat cea de ieri (tot pala) dar parca tot nu-mi vine sa ma bucur ....
Andra, aspiranta la titlul de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandrab spune:

Salut!

Eu am iesit luna asta din cursa... se pare ca nu am ovulatie

http://t2.lilypie.com/pveEp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina16 spune:

Andra, ce faci, nu ne mai dai nici o veste?
Presimt ca va veni mosul la tine.
Incepi sa imi mai dai si mie o speranta. Vroiam sa te mai intreb: cate zile are CM la tine si in ce zile ai fost la eco. Parca as incerca si eu una pe natural.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_80 spune:

Buna
Gina, azi mi-am facut alt test ... alta firma (sure chek) si tot asa a iesit a doua liniutza ... pala ....
Off ... dupa 2 ani jumate parca nici nu-mi vine a crede ca-i adevarat.
Am vb cu dr ... mi-a dat sa iau duphaston si acid folic iar sambata viitoare voi merge la dansa.
Va urez multa multa bafta si sa ne auzim cu burtici.
Andra, poate s-a intamplat minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_80 spune:

Gina, scuze ... am uitat sa-ti raspund la intrebare ... ciclul la mine este f ciudat ... adica dupa 35 de zile .... iar la echo m-a chemat in z 14 si dupa aceea in z 17 cand am si facut IAS.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Andra, la mine tot asa s-a intamplat.
La 10 zile de la IA am facut o barza (e drept la 9 seara) si initial a iesit numai linia de control dar apoi, in cateva minute a inceput sa se vada vag si a doua linie.
N-am stiu ce sa cred dar acum stiu ca liniuta aia a doua, asa pala si intarziata cum era ea, n-a mintit.
In patru zile deja se pozitiva la cateva secunde, apoi n-am mai facut pt. ca am facut analize de sange .
Eu zic ca esti graviduta

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica9+
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_80 spune:

Rallu, multumesc pt incurajari ... nu stiu de ce nu ma pot bucura pana nu vad eu la echo ca e totul ok ...
Culmea stii care este? Ca e prima luna in care nu am simptome:D
O sa mai fac maine dimineatza sau duminica al 4 lea test si dupa aceea stau cumintica (daca pot) pana pe 13 cand merg la dr.
Va pup
Andra, oare s-a intamplat minunea?[garvi]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persephonna spune:

Buna fetelor,

Stiu ca nu are vreo legatura directa cu ceea ce vorbiti voi, dar am o intrebare?

Daca ai facut inseminare si ai ramas insarcinata, ai voie sa calatoresti cu avionul in primele luni de sarcina?

Multumesc anticipat si multa bafta va doresc.

Persephonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

sarrah unde esti de nu mai dai nici un semn de viata ?
beatriz la fel si tu ?
eu stau in fiecare zi si citesc ce sciu fetele si astept un mesaj de la voi :)
andra bafta multa la urmatorul test , eu zic ca sigur e bebe:)

eu iar am inceput stimularea cu clostylbegit azi sunt in a 13 zi cm maine 14 merg la medic sa vad ce zice, sper sa se poata face inseminarea in saptamna viitoare pt ca altfel pierd luna asta si o sa imi fie incredibil de ciuda, dar nu am ce sa fac din 14pana in 17 am o delegatie importanta si nu am cum sa lipsesc.

apropo cate luni consecutiv se poate face IA ?

la toate

Mergi la inceput