INSEMINARE (29)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

azi mi-a venit cm cu niste dureri de bura de zile mari

de marti incep iar sa iau clostylbegit .

la toate si va multumesc pt sustinerea voastra , inseamna fff mult, luna viitoare oricare ar fi rezultatul o sa fiu tot aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

rammy- imi pare nespus de rau...... cat ai avut endometrul? mie una clomifenul imi afecteaza endometru...asa s-a intamplat si cd am facut inseminare si la gift...dar de data asta mi-a dat estrofem, cate 4 pe zi ! iti doresc mult succes luna asta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

krika- te felicit de pe acum, sigur esti graviduta ! ce test ai facut? de la ce firma? si mie imi iese a doua liniuta f f pala dar decat la barza. la celelalte se vede decat una

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Sarrah tu cum mai esti ?
krika Felicitari sigur e bebe


am o nedumerire , ieri pe la ora15 am inceput sa sangerz pana am ajuns acasa pe la ora 19-20 nu mai stiu cat era cand v-am scris , am umplut bine un tampon , am facut un dusulica si am adormit bustean , dimineata nici un picurel pe tampon , acum la fel , ce sa fac ? sa ma apuc maine sa iau clostylbegit ? sa consider ieri prima zi de cm ? si sa fi fost doar asa o zi ?

sunt in ceata rau de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krika spune:

Am luat din nou shure chek. O sa mai iau si un alt fel de test sa vad care este rezultatul. Inca nu a venit...dar ma doare rau burtica mai ales noaptea si sanii nu mai zic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatriz spune:

Buna seara, fetelor!

Scriu primul meu mesaj la acest subiect.

In primul rand va urez la toate din inima - succes!

Ramyy - suntem alaturi de tine. Stim prin ce treci, dar numai cu pastrarea sperantei si cu optimism vom reusi.

Sarrah, Krika - asteptam vestile mari de la voi, sa ne anuntati ca sunteti purtatoare de bb.

Lumi_1977 - nu am vazut vesti de la tine. Suntem la aceeasi doctora.

Eu am la activ o IA esuata si sunt pe cale sa o fac pe a doua. Cea norocoasa!

Citind pe aici, am vazut ca multe fete sunt foarte informate. Am o problema pe care nu am constatat-o si in alte cazuri. Ma confrunt lunar cu dureri de sani mari, pe durata a multe zile. De exemplu, luna trecuta durerile au inceput in ziua a 11-a a CM si au incetat cu 2 zile inainte de menstruatie (in majoritatea lunilor, durerile de sani ma tin cam 2 saptamani). Luna aceasta au inceput in mod socant in ziua a 7 a CM. Doamna doctor mi-a spus ca nu au legatura cu posibilitatea reusitei IA.
Este cineva care a mai avut asemenea simptome? Voi credeti ca afecteaza de fapt reusita unei IA?

Multumesc! Va pup!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

buna Beatriz - bine ai venit printre noi , eu sper sa nu stai mult pe aici

durerile de sani la mine incep in momentul in care am avulatia , iti spun asta pe verificate pt ca imediat cand incep si ma dor sanii imi fac teste de ovulatie si sunt pozitive , nu pot sa iti zic o zi exacta in fiecare luna pt ca eu am cm la 45-60 de zile.

daca in luna in care ai facut IA ai facut si stimulare pt ovulatie sigur de aceea te-au durut mai repede ca de obicei.

eu de ex cand fac stimulare cu clostylbegit nu ma dor sani deloc,cand nu fac nici un fel de tratament dupa durerea in sani stiu ca urmeaza ovulatia si la 14 zile exact vine cm.

cand faci urmatoarea IA ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatriz spune:

Ramyy - sper sa ne mutam toate cat mai curand la subiecte cu si despre burtici!

Am facut prima IA fara stimulare, am luat doar utrogestan dupa. Tu ai luat?
Pe a doua o fac tot pe natural, doctora a ales asa pt ca ovulez in fiecare luna.

Dar am luat tot anul acesta in multe luni medicatie, ca si la tine, in lunile in care am luat closty, nu m-au durut sani. Dar in lunile fara closty, trebuie sa port sutien si respectiv noaptea bustiera, ca sa suport durerile - in ficare luna, timp de 2 saptamani.

Am inteles bine, ai avut doar 1 zi de menstruatie? Si eu am avut dupa IA, doar 2 zile de menstruatie. Oare de ce s-a scurtat asa? Sa fie de la utrogestan?

Eu fac la sfarsitul saptamanii IA, maine aflu ziua, merg la echo monitorizare. Nu am emotii pentru interventie, asa cum stii, mai grea e asteptarea de dupa.

Vom fi si luna aceasta pe baricade, dar poate ca de Craciun vom primi cadoul mult asteptat. Eu cred ca il meritam toate din plin!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

BIJI
Posted - 25/11/2008 : 10:43:04
--------------------------------------------------------------------------------
Buna,

Sunt noua pe forum... dar va citesc de mult...
As vrea sa aflu de la cele care au facut inseminari artificiale si au avut succes ce simtome au avut dupa.
Eu am facut vineri inseminare artificiala( nu in vitro) si am emotii de nu ma vad. Practic doar la asta ma gandesc...desii incerc sa fac multe alte lucruri gandul imi zboara la ce urmeaza...

Fetelor va rog informati-ma..

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krika spune:

A IESIT POZITIV!!!!! SUNT


Mergi la inceput