Nou stil de viata (234)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Tzuni felicitari mami si cat mai multi ani impreuna fericiti.Iar pozele sunt frumoase.

Carmen E si asta ar fi un motiv,plus multe altele ....

Carmen multumim de capitol.Si am vazut ca te tii de treaba .

Zuzi poti sa imi arunci mie niste dulciuri.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Puskin mi se pare mine sau te axezi mult pe proteine? Si grasimi? (sanatoase)

Eu am observat ca de la o vreme am inceput (iar) sa mananc cam multi carbohidrati (in special paine neagra si fructe uscate) si prea putine proteine si hop c-am pus pe mine. Nu ca m-ar deranja f mult ca oricum is mai slabuta dar totusi ma cam enerveaza ca numa pe fund se pune

Claudia va tin pumnii sa primiti repede. Exista la si voi garantie cum ca primiti?

Carmen multumim de capitol

Gusta tu parca ziceau ca te pui pe treaba!! Ce vrei sa faci cu dulciurile?


-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Louisea, ce ochi ai . Da, sunt pe un regim low carb, insa nu prea imi reusesc proportiile pentru ca mananc ce vreau, ce am pofta, nu imi fac meniurile inainte. Teoretic ar trebui sa am 40% proteine, 40% grasime si 20% carbs si eu sar calul la grasimi . Deocamdata slabesc...om vedea mai incolo, mai umblam la proportii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Bine v-am regasit.

Trecem printr-un moment dificil care m-a rascolit profund si m-a indemnat sa meditez mai mult la vremelnicia acestei lumi: luni, socrul meu s-a stins din viata. A luptat pana la capat si a sperat ca totul va fi bine. N-a fost sa fie asa...Dumnezeu sa-l ierte!

Sa ma iertati ca nu pot raspunde fiecareia in parte. O sa ma revansez.

Vreau s-o felicit pe Tzuni pentru obtinerea noului certificat (Meri e un copil deosebit, minunat!), sa-mi exprim parerile de rau vis a vis de problemele Ruxandrei- multa intelepciune va doresc, sa luati decizia cea mai buna pentru voi, sa-i transmit condoleante Roxanei, Dumnezeu sa-l ierte!, sa spun cat de rau imi pare pentru incidentul cu geanta pierduta, Crys, poate totusi o gasiti..., sa fiu alaturi de Nastad (esti o femeie puternica, veti trece cu bine si peste perioada asta mai intunecata), de Gusta (draga mea, ma gandesc la tine si sper sa-ti eliberezi sufletul de povara care te apasa), de Yubi (stiu cat de greu este sa-ti vezi copilul bolnav; multa, multa sanatate ii doresc si tie putere sa treceti cu bine hopul asta).

Ma bucur s-o gasesc pe Gabi refacuta partial (important ca Mara se simte bine acum!), sa vad cat de perseverenta e Rolo (bravo!!!), s-o citesc pe Eftimie mai des - va doresc si voua multa sanatate.
Fetelor prinse cu munca: Tumpi, Daniela, Anda, Zuzi, Mamicadulce, sa aveti spor in toate si cat mai multe realizari.
Delia, sper ca ti-ai intrat in ritm. Alunga gandurile negre, anii trec in zbor, maine-poimaine te felicitam pentru absolvire...
Claudia, pup baietii frumosi si cuminti.
Cami, sarcina usoara in continuare. Pune-ti nadejdea in Maica Domnului si totul va fi bine.
Vio, ti-ai achizitionat masina de spalat?
Sabina, surorii, scuza intarzierea.

tuturor, o noapte linistita!

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Carmen D-zeu sa-l ierte si sa-l odihneasca pe socrul tau. Sincere condoleante.
Se vede din mesajul tau ca esti foarte afectata asa ca-ti doresc multa putere sa treci peste aceasta pirdere si sa fii puternica pentru sot si familie. Toti au nevoie de tine.

Tzuni am vazut-o pe Meri. Si Isabella are o tabla pe care scriem si mai nou i-am luat acuarele sa picteze. Bineneteles c-am uitat sa-i pun "halatul de pictor" pe ea si dupa ce-a pictat arata ca un zugrav.

Puskin cred c-ar trebui sa incep sa ma inspir si eu din meniurile tale, poate asa merg pe drumul cel bun cum imi ura Daniela.

Daniela multa putere si tie. Dupa mine arati bine dar daca zici ca papi prostioare atunci iti doresc multa vointa sa scapi de-acest obicei.

Gusta ti le-as trimite pe toate daca nu m-ar costa atat de mult transportul. Am trimis un pachet de 8.5 kg in bucuresti si m-a costat $ 100.00. Dar iti dau virtual tot ce-ti doreste inimioara.

Mik sa inteleg c-ar trebuii sa tai " margarita" ca sa slabesc? Hmm! se poate sa negociem. Stiu ca alcoolul ingrasa, si mancarea ingrasa si statul pe canapea ingrasa si.... si cred ca si aerul pe care-l respir ingrasa cateodata.

O seara placuta doamnele mele. Abia astept s-ajung acasa ca sa citesc.


Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Carmen, condoleante. Dumnezeu sa il ierte.

Zuzi,be my guest .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Carmen condoleante si sper sa treceti peste momentul asta dificil.

Zuzi lasa ca ma duc sa imi cumpar maine.

Lou ce treaba sa ma ingras ca de slabit nimica.

Ma duc sa ma inchid intr-un loc si sa imi gasesc linistea sufleteasca ca eu asa numai pot.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Carmen, condoleante !

Zuzi, eu sunt mare amatoare de un pahar de vin sau de sampanie. Si simteam ca ingrasa, caci dupa week-end aveam 1kg in plus fara sa fac vreun alt exces notabil.
Incearca sa renunti o vreme, sau macar sa bei chestii care nu sunt dulci si nici care iti dau pofte de rontatiala (ca berea).




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Gusta imi cer scuze daca n-am citit sau n-am vazut mesajul respectiv, dar de unde nelinistea asta in sufletul tau? Zau ca nu inteleg de unde a aparut. Unde-i "miresica" noastra puternica, cu o tona de incredere in sine care nu se lasa afectata de clevetirile "lumii"? Ia spune-mi ce-ai pe sufletel?

Mik stiu ca nu-i bine, stiu ca ar tebui sa iau o pauza si poate cine stie chiar am sa-mi impun sa nu mai beu nimic pana la Craciun. O luna jumatate trebuie sa faca o diferenta.

Azi am fost la un restaurant si mi-am comandat somon la gratar cu vegetale. Bleah! nu mi-a placut deloc mancarea...Somonul era crud, brocolii prea gatit (fiert), morcovul crud, ardeiul bun insa, facut bine la gratar, dovlecelul crud, vanata cruda si varza de bruxelle mai mult cruda decat gatita. So am mancat din somon numai partea facuta si cum am luat o ingititura de 'peste crud' mi-a cazut asa de rau la stomac ca nu mi-a mai trebuit nimic toata ziua. Doar ceai cu lamaie cat mai multa. O experienta tare neplacuta si clar nu-mi place sushi daca-i vorba sa-l faca cu peste crud.

Vik pe unde esti????

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Carmen, condoleante pentru socrul tau, Dumnezeu sa il odihneasca in pace!

Zuzi, cind am fost la restaurant marti cu colegele am comandat tot somon cu vegetale, dar a fost bun-bun de tot! Imi pare rau ca ai avut o experienta neplacuta... de ce nu l-ai trimis inapoi la bucatarie sa il faca din nou?

Astazi am modificat meniul, imi pusesem in gind sa maninc la fel ca ieri.

Dimineata: chifla intermediara prajita la toast, cu rosii taiate rondele si frunze de busuioc, cafea cu lapte degresat,fara zahar
Gustare: un mar, o pungulita de crakere de 90 cal, integrale (le-am mincat de draci!)
Prinz: salata de spanac, cu o conserva de thon cu otet balsamic si un strop de ulei de masline, un mar, o cafea fara zahar
Gustare: doua mere!
Seara: un polonic de chili facut de mine cu o seara inainte, cu carne tocata extra slaba, morcovi muuulti, fasole si ardei... asa, fara nimic

Apa cu lamiie muulta!

Ma simt mai bine deja, am incredere ca o sa pot sa ma fac gagica gigea pina la vara!

tote frumoasele!

Mergi la inceput