Nou stil de viata (234)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Buna Dimineata dragelor,

Ma treceti va rog la "pauzate"? Nu-mi sta capul la slabit.

Tzuni va felicit si va doresc multa fericire si multi, multi ani impreuna.

Carmen sunt alaturi de voi.

Noi mergem la parinti in WK asta, ne sarbatorim in familie

Zuzulici, Violeta, Delia, Happy, Tlaura (unde esti?)Tumpi, HCClara, Gusta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Buna dimineata, poftiti la o cana cu ceai si la o .



Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Buna dimineata!!

Roloooo!!! La Multi AAAAAANNNNIIIII!!!! [bia]

Happy in TO!!! Wow, ce meniu fain! Bravo!

Carmen Imi pare tare rau de suferinta familiei tale. Curaj, stii ca viata merge inainte! La noi a fost atat de diferit, socrul meu s-a stins dintr-o data si atat de pe neasteptate ca nici acum nu ne vine sa credem si n-o sa ne vina multa vreme..era destul de activ, se pregatea de petrecerea de pensionare, nu avea probleme grave...sa mori asa stand si uitandu-te la TV fara sa stii ce te-a lovit, e atat de ciudat si mai aveam atata nevoie de el...

Tzuni, ce ma bucur pentru voi! Sa fiti fericite!

Gusta, chiar asa, spune-ne daca vrei si poti ce se petrece cu tine, daca poti sa pui "degetul" pe cauza tristetii tale si poate impreuna gasim o solutie sa fii mai bucuroasa, ce zici?

dragelor, eu azi am inceput ziu acu un "meniu" dezastru. mai bine nu zic...ca sa nu stric tot m-am hotarat sa-mi fac supa magica de praz si sa mananc numai asta si poate niste fructe si sa merg la alergat pe la 12:30 si deseara pe la 6 sa sa marchez o dupa care sa nu mai mananc nimic! M-am decis, sunt plina de hotarare si avant pionieresc! Tineti-mi pumnii, va rog!

In plus sunt frustrata rau, ieri m-am dus la sala cu o ora inainte de program si inchipuiti-va ca nu mai erau locuri!!! Am fost atat de necajita ca nu am prins loc la ca nu am mai facut nimic ...am ajuns acasa si am mancat paine! Paine?! io car enu mananc paine!? dar luasem de la Auchan paine cu secara si masline, ca m-a rugar Victor, absolut delicioasa! E aiurea ce se petrece la WCHA mai nou, au atatia clienti ca nu mai fac fata cu orele...

Va lss ca am de gatit, mult! Azi v-am zis, mi-am luat liber...vine si sarmana cumnata mea din Canada si vreau sa ma pregatesc.

Va si mai viu...
Roxa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Hopes, multumesc, si sa aveti un week. frumos.
de Mihail si Gavriil, toate cele bune iti doresc.

Roxa, asa e, viata merge mai departe...
Spor la treburi si sa-ti reuseasca ce ti-ai propus.

La multi ani cu sanatate, Rolo!

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Buna dimineata! Va multumesc din suflet ca mi-ati fost alaturi, pentru cuvintele frumoase...sunteti adevarate prietene virtuale
Ne-am reveni din soc cat de cat...e greu, era o suma frumusica de bani pentru care sotul meu a muncit 3 saptamani de dimineata si pana noaptea tarziu. Ne bucuram ca ne-am revenit financiar, dupa ce am stat amandoi fara servici o perioada....dar asta este...bine ca suntem sanatosi. Nici nu ne mai gandim ca vom recupera ceva, nici macar actele. Ne este groaza de cate drumuri avem de facut

Carmen, condoleante! D-zeu sa-l odihneasca in pace pe socrul tau. Imi pare rau, D-zeu sa te intareasca
Roxana, condoleante! D-zeu sa-l odihneasca pe socrul tau.



Crys si Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata,

Carmen, buna dimineata, multam de tratatie. Baietii sunt bine?

Happy in TO, ce meniuri faine ai si tu...mi-as permite cateva sugestii. La masa de dimineata, ai nevoie de ceva proteine ( un ou, ceva branzica, un iaurt, NU lapte). De asemenea, ai prea putine grasimi sanatoase in alimentatie, ar mai fi loc...au un rol foarte important.

Rolooooooo! LA MULTI ANI , tot ce iti doresti sa se implineasca .

Roxa, pregatesc biciul vad...auzi la ea, paineeee!

Hopes, weekend placut, te asteptam sa revii.

Ma pregatesc sa plec la munca.

Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Neatza slabutelor

Tzuni eu am citit mai pe sarite, dar iti urez si eu acum multa fericire impreuna

Puskin nu c-am nimerit?
Asta ca eu is mai pro-diete cu mai multe proteine, cat cele cu 800 calorii. Dar totusi sa nu uiti de carbo ca au rolul lor, si nu ingrasa daca te ti intre limite normale.. De ce nu incerci sa papi macar la micul dejun? Ca se ard pana seara si-ti dau energie.. Fulgi de ovaz de ex hihi.. n-au zahar (depinde de care cumperi desigur), au o balanta buna intre proteine-carbo-grasimi.. Nu de tipu Cornflakes cu mult zahar si prea multa sare.. Ca idee desigur

Carmen D-zeu sa-l odihneasca

Zuzi pe mine nu ma bagi in seama? Ca te-am certat cu dulciurile?

Fetelor voi cum va gasiti chefu sa iesiti la alergat acu ca vremea se raceste? ca eu tot mai greu ma mobilizez Noroc ca aerobicul si innotul ca is "inauntru"

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Lou, stiu, ai dreptate. In principiu imi iau carbo din legume si fructe si din cand in cand mai pap paine integrala de secara (gen finn crisp, wasa). Astazi de ex. o sa pap inainte de sala, impreuna cu un iaurt/branzica de vaci.

Eu nu mai pot alerga afara, e mult prea frig si fac buba in gat . Alerg la sala, pe banda, cam de 2 ori/sapt acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata, doamnele mele!

Carmen, condoleante! Dumnezeu sa-l odihneasca si voua sa va dea putere!

Tzuni, felicitari! Nici nu stii cat ma bucur! Si cum zboara timpul... parca ieri te-ai hotarat, si uite, acum e totul gata. Si Meri este atat de frumusica, Doamne! Si vesela si deschisa! Si seamana cu tine ceva de speriat! Si daca "cineva" te mai face vreodata sa te simti aiurea, eu zic ca este de ajuns sa te uiti la ea si intr-o secunda vei intelege ca ai facut ce trebuia!

Rolo, La Multi Ani! Sa fii sanatoasa, sa ai putere sa-ti indeplinesti tot ce vrei! Si sa slabesti exact atat cat vrei tu!

Gusta, cum esti azi? Hai, fruntea sus! Nici eu nu sunt prea vesela, dar ma straduiesc... Daca nu ma ajut eu pe mine sa ies din butoi, nu ma poate ajuta nimeni.

Zuzi, Happy, a nins la voi? E deja iarna acolo?

Roxa, daca era plin la ora la care vrei tu, nu poti sa faci altceva? Sa alergi la banda sau sa lucrezi la aparate? Mi-au dat o oferta foarte buna (850 Euro/an/ program single full time), cred ca imi fac si eu abonament. Din nou, dupa atata timp...

Anda, m-am uitat aseara pe blogul tau, minunat arata prajitura! Cum ti-a iesit tortul pe care trebuie sa-l dai azi?

Puskin, nu te simti rau de la asa multe proteine? Intreb pentru ca eu ma simt tare rau daca nu manac carbohodrati. Pot sa traiesc numai cu carbohidrati fara probleme, dar numai cu proteine, nu. Desi stiu ca slabesti mult mai usor si mai repede cu proteine.

Azi merg cu Mara la Opera, la Balet; prietena mea ne-a luat bilete la Cenusareasa, stia ca urmaream de mult spectacolul si nu a fost de mult timp in program. Sper sa nu fie Maricica mea cu poponeata in sus cand o iau de la gradi, ca sa mergem vesele la spectacol.

O zi buna va doresc!



Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Buna dimineata!

Multumim pt urari, fetelor!

Gabrielama, pe 11 noiembrie se implineste 1 an de la botezul Mariei!

ROLO, La multi ani, sa fii fericita si iubita si PINK!


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog

Mergi la inceput