Nou stil de viata (234)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Ruxi, da tare!

Gabi, eram atat de frustrata si de nervoasa ca nu am mai vrut nimic...mie nu-mi plac biclele alea din sala de fitness e altceva...si nici sala de fitness in general nu-mi place, eu sunt cu pilates, hip hop, cycling...nu vreau sala de forta...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Va citisem si la 7 da nu am avut putere sa scriu nimic.

Rolo la multi ani si tot ce iti doresti.

Cuscra bine ai spus sanatosi sa fiti ca bani o sa ii faceti.

Gabriela si eu stiu ca numai singura pot iesi din situatia asta dar adevarul e ca numai gasesc putere.

Zuzi si Roxa sincer nu pot spune care e problema ca sunt multe adunate,peste care am trecut tot timpul iar acuma imi macina sufletul si si de ce vreau sa le inchid imi dau seama ca daca nu le rezolv intai sau sa trec peste ele ma vor aduce numai in stare de depresie(nu ca nu as fi acuma).

Carmen eu iau cafea ca de aia am nevoie.

Roxa spor la treaba.

Ruxandra sincer ma bucur ca te tii de treaba si la fel si Happy .Toate felicitarile mele.

Hopes drum bun si fara prea multe excese culinare.

Tzuni azi ce ti-ai propus?

Lou cati ani de facultate mai ai?

Yubi sper sa treaca la copil raceala si sa fie bine.

Mai sunt in zona .

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

'Neata gagici, ce faceti?

rolo, la multi ani sa fii fericita si iubita si tot ce vrei tu sa ti se implineasca!
Carmen condoleante, imi pare tare rau pt socrul tau!
Tzuni uitandu-ma la pozele cu Meri si eu m-am gandit ca tare iti seamana, sunteti niste frumoase!
Gabi distractie placuta cu printesa la Cenusareasa!
loude cate ori bag o bucatica de cioco in gura ma gandesc la tine si-mi zic: oare de ce nu pot ronati si eu un morcov sau un fruct in loc de cioco??? insa nu am ambitia ta!!!mor dupa cioco,insa manaca in limita bunului simt Pai mi-a zis barbatu-meu acuma dimineata ca a vorbit saptmana trecuta cu directoarea si i-a spus ca nu trebuie sa ne alarmam, avem prioritate ca e Marc deja acolo la gradi, si ca si cum nu trebuie sa ne facem griji! asa ca asteptam!
Anda ai terminat tortul? ce crema i-ai facut? tare mi-a placut tortul ce i l-ai facut Carinei de ziua ei!
Hopes, distractie placuta cu familia si La multi ani de sf. Mihail si Gavril!

eu am facut peste cu legume la cuptor, mai fierb orezul cand vin de la gradi, acum ma pregatesc sa plec cu Luca la cafea la gradi, e in fiecare vineri de la ora 10 pt mamici cu copii si fara copii! azi fotbal dupa-masa, iar maine vreau sa merg pana la Ikea, cica de anul viitor se scumpeste cu 20% la Ikea! eu nu merg des, insa imi trebuie acum cateva nimicuri!

pupici la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Neata frumoaselor
Carmen: condoleante! Eu nu stiu ce sa zic in situatii de genul asta, dar sunt cu inima alaturi de tine si sotul tau.
Rolo: la multi ani si sper sa fii cea mai fericita azi, sa reusesti sa uiti tot ce te face sa fii down in alte zile
Zuzi: arunca dulciurile si vb foarte serios. Daca nu reusesti sa fii cumpatata si sa mananci cu masura din cand in cand, taie raul de la radacina.
Lou: de ce nu mai vorbesti cu mine? . Dieta cea mai buna e aia echilibrata. Ca organismul sa poata functiona optim are nevoie de toate grupele nutritionale zi de zi. Cumpatarea e cheia, si nu e greu de ajuns la ea daca nu pleci "la drum" cu tot felul de interdictii autoimpuse.
Tzuni: Sa fiti fericite impreuna!
Gabi: Multumesc de aprecieri. DIn punctul meu de vedere a iesit asa cum vroiam tortul. Sa vedem ce spune si beneficiara cand il mananca. La pranz o sa descarc pozutele si vi le arat.Esti mai bine?
Ruxi: iti doresc sa iei decizia cea mai buna.
Roxa: spor la ce ai de facut.
Delia: ce mai faci?
Claudia: cum mai sunt baietii?
Tumpi: spor in toate si multa putere de munca
Criss: imi pare rau de ce ti s-a intamplat - abia acum am citit.
Meniul de azi:
o clatita germana (e facuta in cuptor si e mare), jumate cu dulceata de visine si jumate cu capsuni
pangasius cu lamaie si unt la cuptor cu pastai inabusite
seara nu stiu ce o sa pot ca am de facut sp;alaturi la operatie si imi pune pansament cu iodoform de la care imi e o greata de nu-i adevarat.

Va pup pe toate,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Tzuni, buna dimineata .

Gabriela, cantitatea de proteina/kg trebuie sa fie in jur de 1.5g/kg la o persoana cu activitate moderata, deci in cazul meu in jur de 100g/zi. Si eu ma incadrez in aceasta valoare...Nu imi este rau, ma simt bine mancand asa.

Gusta, ce sa zic...incearca sa vezi partea plina a paharului. Iesi la o plimbare si pune-ti ordine in ganduri.

Roxa, ia de aici .

Claudia, de unde stii ca se scumpeste la IKEA cu 20% de la anul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Claudia: sunt 4 blaturi de cacao. Siropul e lichior de cirese cu migdale. Crema e un mousse cu ciocolata alba, mascarpone, frisca si gust de cirese. Peste crema am pus sos de visine. Tortul are glazura de ciocolata neagra cu aroma de migdale.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:

CARMEN condoleante.
EFTIMIE de ce te sperii?

TZUNI felicitari !
PUSKIN iti doresc intelepciune

ZUZILICI
CAMI


VA doresc WE placut si LA multi ani tuturor sarbatoritilor!

Doina

www.flickr.com/photos/11093178@N02/page10" target="_blank">Album Oana si Doru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Buna dimineata si de la mine

Carmen, condoleante si multa putere.Nu stiu ce estew saptamana asta, este deja al treilea deces de care aud, unul fiind chiar la noi in familie.

Gusta, numai tu poti sa gasesti puterea sa iti organizezi putin sufletul si viata.

Anda, sper sa treca cat mai repede problemele astea cu dintii ca tare nasol e.Asteptam poze.


Mik, tu esti profesoara ceva?Cum te descurci cu 3 copilasi?

Ruxandra,Happy, bravos ca va tineti de treaba.

Hopes, petrecere frumoasa.

Rolo sa fi iubita si sanatoasa si sa ai o zi minunata alaturi de cei dragi.

Roxa, lasa painea ca prosteste

Tzunela, cat ma bucur pt voi doua.Va urez sa fiti fericite si nimic sa nu va umbreasca aceasta fericire.MEry e o dulce.Felicitari mamico

Zuzi,la gunoi cu dulciurile.Si eu ieri am cam dat iama intr-o cioco de suparare ca nu gaseam pisica, noroc ca a aparut singurica , dar asta dupa 24 de ore de cand nu o mai vazusem.Acum mi-a trecut de cioco.E adevarat ca mai iau cate o bucatica din cea cu menta.

Claudia si pe mine ma bate gandul sa dau o fuga la Ikea.Am vazut ceva oferte interesante si la Höffer, sunt atatea care imi plac,da ma gandesc cu groaza ca ma mut si am destule de carat.Mie la Ikea de ex nu-mi place mobila,decat compartimentele de pe la dulapuri cu multe sertarase si accesoriile pt bucatarie.

Pupici celor pe care nu le-am mentionat, fug acum sa strang pe aici ca maine am pe cineva sa vina sa vada ap si asa imi mai trece si timpul mai repede pana sa pot suna sa vad daca ai mei au ajuns cu bine in Italia.Deja acum sunt in avion cred ca inca deasupra Roamniei.Am asa sufletul cat un purice ca in primavara tatalui i s-a facut rau si nu a mai putut sa plece, noroc ca acum e si mama cu el, numai ca ea e o fricoasa si jumatate de avion.

o zi minunata va dores

revin

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Anda, tu vrei sa ne omori cu zile, nu? Eu sunt moarta dupa dulciuri si de 2 saptamani nu am mai pus nic de genu' in gurita...nici cafeaua nu o mai indulcesc cu nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Citat:
citat din mesajul lui puskin

Anda, tu vrei sa ne omori cu zile, nu? Eu sunt moarta dupa dulciuri si de 2 saptamani nu am mai pus nic de genu' in gurita...nici cafeaua nu o mai indulcesc cu nimic.

Imi cer scuze... Intrebase Claudia si am raspuns. Nu mai fac

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.blogspot.com/

Mergi la inceput