Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (218)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Eu si Tudor vrem sa multumim
Luizei pt. alegerea pozelor pt. felicitare si poster si pt. CD-ul cu filmuletul!
lui Bernix si Bobo pt. printarea felicitarii si a posterului!
Roxanei pt. pachetul cu cadouri!

si mamicii care ne-a oferit o cantatoare cu animale si clapete in culorile curcubeului si cu maner ca sa poata Tudor sa plimbe jucaria in toata casa si sa-mi cante in creieri...si eu sa cant si mai tare decat jucaria si sa ne distram pe cinste!

Multumim tuturor!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Annisia, felicitari fratelui si cumnatei! Sa aiba un bebe asa cum isi doresc!

Aniast, abia astept sa citesc vesti bune de la tine! Tinem pumnii!

Maria, se pare ca ti-a trecut durerea, ca ia uite ce poezie ai compus! Bravo!

Maru, dupa 1,5 ore de dormit asa chircita, nu te dor toate cele?...Retrag intrebarea, esti tanara si supla, normal ca raspunsul e nu!

Devyllo, daca ai chef de lucru, poftim la mine acasa la facut de curatenie! Sa mananci ceva bun si pt. mine azi, da?

Carpatina, spor la treaba!

Mamaaa...ce foame am...si e abia ora 10 si un sferttttttt!!!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Multumesc de cafeluta, chiar am nevoie.

Cristi aplans toata noaptea in somn si a suspinat, cred ca de la nenorocirea de canin...sau o mai fi vreunul, s-a linistit pe la 4 cand i-am dat un bine si a dormit pana la 7 cand era pe metereze, abia imi puteam deschide ochii, asa ca pe la 8 cand a cerut ''late''adica lapte, i-am propus sa mai stam cumintrei un pic, ca mami nu mai poate de somn, a pus capul pe mine s-a mai jucat cu ''tita'', adica rata, si a adormit...acum inca doarme...asa ca se vezi program de maraiala dupa-amiaza.....iar o sa-si dea in petec pe acolo...

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Eu si Tudor vrem sa multumim
Luizei pt. alegerea pozelor pt. felicitare si poster si pt. CD-ul cu filmuletul!
lui Bernix si Bobo pt. printarea felicitarii si a posterului!
Roxanei pt. pachetul cu cadouri!

si mamicii care ne-a oferit o cantatoare cu animale si clapete in culorile curcubeului si cu maner ca sa poata Tudor sa plimbe jucaria in toata casa si sa-mi cante in creieri...si eu sa cant si mai tare decat jucaria si sa ne distram pe cinste!

Multumim tuturor!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze


la voi e ferma cu animale?



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Asaaaa, acum m-am adunat si eu de pe drumuri...

Distractie placuta fetelor azi. Imi pare rau ca nu pot veni si eu, dar chiar imi e peste mana ora la care va intalniti.

Andreea sunt cu gandul la tine. Sa iesiti bine si tu si fetita.

Annisia felicitari pentru viitorul/viitoarea nepotel/nepotica.

Erina, am vazut montajul cu voi si mi-ati atins inima. Superb






Mad cu Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

`neata si de la noi
multumesc de cafea,deja am beut 2,
azi am un examen la engleza si nu am invatat ninicuta nici nu ma tenteaza macar,ebonee mi-a aruncat cartea cat colo,nu ma lasa deloc in pace,doar noaptea trecuta ce am rasfoit-o putin,

LA MULTI ANI!!! Oana

aniast
annisia felicitari ptr nepotica/nepotel,sarcina usoara cumnatei
petrecere frumoasa fetelor,sa va distrati

ma duc sa ma pitesc pe undeva,poate poate reusesc sa mai citesc cate ceva
sa aveti o zi minunata


pozici

Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Am reusit sa termin si eu de citit capitolul trecut, aseara nu am mai putut pentru ca se plictisise fata si vroia atentie.

Teo stai linistita, ma gandeam ca oricum trebuie sa cumpar lapte si te scapam si pe tine de el.

La intalnire nu pot ajunge desi tare mult mi-ar place, azi vine cumnata la mine si nu pot pleca de acasa. Poate la urmatoarea....

Adelina s-a trezit azi la 7 si de la un timp cam asta e programul ei, fata de ora 10 inainte, asa ca acum doarme, cand ii este somn cere sa o urc in pat si se culca singura. S-a facut o fetita tare ascultatoare, mananca bine si e tare vioaie. A inceput sa inteleaga multe lucruri si chiar ne aduce ceea ce ii cerem. Face progrese mari si in vorbire, acum spune pui, ham, mu, pa pa, apa, mama, tata, dada, baba. Pe zi ce trece ne uimeste cu ceva nou. De mers in picioruse nu mai zic, deja nu o mai tinem, face curse prin casa.
La tara i-a placut tare mult se trezea dimineata cu grija puilor, ne lua de mana si ne ducea la ei si le dadea sa manance. Cand a plecat era foarte trista si le facea cu mana socrilor mei si le zicea papa foarte suparata.


Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Neata!

Merci de cafeluta Maria..faine versuri ai mai incropit

Dantje faine pozele de la mot,si ce tort..!Pupam pe dulcica de Hannah

Gabriela nasol cu durerile astea de spate,am facut si eu cunostinta cu ele acum,dupa ce am nascut..Sanatate multa!

Erina sunt curioasa.. cand Daria se trezeste la 20,30,la cat se mai culca??Miru aseara s-a trezit pe la 19 si abia a adormit la 23...era sa adormim noi inaintea ei

Mad faine pozicile...cand mergeti la Rasnov? Si noi vrem sa evadam un pic,ca are Mihai concediu din 12...sunt in cautare de oferte pe net..

Alinus gata concediul lui tati?sper ca ai profitat din plin..

Diwana bine ai revenit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Ma duc sa ma intind in pat, azi nu fac nimic de mancare, am prestat ieri o ciorbita de vacuta si spaghete cu sos de rosii si piept de pui, asa ca azi am facut curatenie si lenevesc pana vine musafirul.
Trebuie sa ajung neaparat in Ikea sa-mi cumpar un pat ca ma dor salele si nici nu mai avem loc in asta, s-a facut fata mare si se intinde tot patul. Oricum trebuie sa strangem si patutul ei ca saracul e nefolosit, de fapt il folosim pe post de cos de jucarii si cos de rufe.
O zi buna va doresc si fetelor care se intalnesc pofta buna la papanasi!


Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ziua buna sa aveti!

Erina, nu am mai apucat aseara sa ma ocup de poze, sper sa reusesc azi.

Annisia, bine ca m-am retras la culcare aseara inainte sa citesc mesajele tale. Tare frumoase, dar cu efect lacrimogen.

SabinaY, imi pare tare rau ca nu pot ajunge azi. M-am dat eu mare cu programul flexibil dar vad ca nu prea mi-a iesit.

Mad, l-am vazut pe Robert cel frumusel la zoo, vad ca a fost pasionat de orice altceva decat de animale, cum era si de asteptat. Nici atomica mea nu se da in vant dupa zoo.

Andreea, tin pumnii stransi!

Yaia, macar imi dadeai bataita pe la celulita sa ma aleg si cu efectele benefice.

Celia, nu ai primit coletele?

Fetelor, cum azi nu pot ajunge la intalnire, va doresc petrecere frumoasa si pofta buna. Sa o pupati zdravan pe Sabina si din partea mea!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput