histeroscopie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Maria,

NU trebuie sa faci musai histeroscopie inainte de vitro, daca la asta te referi. Eu am facut ca vazuse dr. nu-s ce la HSG; nu era nimic, da sa fim siguri. Daca nu se vede nici o problema la HSG nu se mai face.

Si mai terminati cu anestezia generala! E cam ca la o analiza transvaginala, nu simti mai nimic, dureaza 5 minute maximum.
La mine a fost 10 min cu mers la alt etaj, ajuns inapoi la parter + analiza, desigur, imbracat, dezbracat.

Nu stiu cum e la privat, imi pare rau ca nu m-am dus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Anita imi pare rau dar nu am pe cine sa\ti recomand..eu am facut la unguri pt ca in cei din tara numai am inredere,,poate iti recomanda fetele,,
cristiama si eu tot cu generala am facut,,la mine s'a gasit ceva .si daca imi faceau pe viu nu era asa placut..deci uneori trebuie facuta,
iar cu HSG nu e chiar asa,,depinde de la caz la caz//mie de exemplu degeaba mi'a iesit HSG bun..daca uterul nu era..deci e mult mai buna o histeroscopie decat un HSG..ma rog e parerea mea



"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu
...Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

Cit mai costa o histereoscopie? si in a cita zi de la ciclu se face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

Buna, cu cine ai facut-o? Cum ai procedat? Ce hartii ti-au cerut? In cat timp te-a programat. Ma intereseaza si pe mine, te rog.Multumesc !

Citat:
citat din mesajul lui Arina21

AncaWish, m-ai distrat cu ingrijitoarea
Og.anna, eu am facut histeroscopie diagnostica la Medlife in decembrie 2007 si m-a costat 320RON. Acum cred ca e vreo 380RON, poti sa intri pe site-ul lor sa te uiti. Eu am fost f multumita, curat, civilizat, nu umbli cu plicul dupa ei.
BAfta multa!
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

intr-adevar, dureaza cam 5-10 minute interventia in sine, dar doare putin, e o durere asemanatoare cu crampele de la ciclu, dar totusi mult mai puternice...
mi-au facut un sedativ, nu anestezie totala, pt. ca mi-ar fi facut, dar am refuzat eu.
dupa interventie tre sa stai cateva ore macar la pat, mai ales dupa sedativ sau anestezic, pt. ca esti ametita...
eu am facut-o la spital de stat si n-am dat nimic. n-am vrut, ca doar platesc asigurare...


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput