Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui DarkBendis
M-am trezit cu noaptea in cap (=8 a.m da's in vacanta) sa merg la control. Toate-s bune, eu bine, bebe bine, sotul incantat ca a auzit inimioara bebelusei (e prima data cand vine cu mine la control)...acu' ma bag inapoi in pat sa mai fac un nani.


muahaha ce scatoalce meriti si tu auz la ea, 8 e devreme si se mai si culca la loc!! hai ca te iert, tot esti in vacanta
Andreutz, sorry, nu vaz care scrie in acelasi moment cu inchisul meu. ete ca sa ma ierti
Stefania, am sters eu al doilea mesaj al tau ca transformase serverul link-ul in spam/reclama ilegala/etc.
just, Patrick a dormit in patutul lui de cand a venit acasa, iar eu pe canapea in camera lui vreo 2 luni. dupa ce m-am obisnuit cu programul de noapte (si cu nesomnul ) m-am mutat in dormitorul nostru, care e alaturi de al lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Roxanacred ca e ameteala cu fusul orarca stau mai mult cu tati pui pe mess si dupa fusul lui orar si dimin dormmmm dusa.Abia am mancat acum si ma duc pn la OPSNAJ sa mi duc noul contract , am niscaiva emotii pt ca eu am fost in ilegalitate cumva , cu fostul nume si pe contractul tatalui meu desi mi-am schimbat numele din 2005 si sunt angajata din ian 2007.Sper sa fie in regula , contractul a fost semnat de MF si de spitalul platitor .

Iata ce am gasit cand m-am trezit dimineata:
(05:16:47 AM) Radu: i-am luat lu grumetzila cate ceva de imbracat
(05:16:52 AM) Radu: un body
(05:16:57 AM) Radu: pt cnd e mic
(05:17:18 AM) Radu: si o chestie pt 1 an
(05:17:28 AM) Radu: pupa tati pu
(05:17:54 AM) Radu: ma duc la nani ca nu stiu cum mai este ceasul meu biologic
(05:17:57 AM) Radu: pup
(05:17:59 AM) Radu: va ubi

si m-am topit...tati pui e un tip dragutz dar sa aiba initiative la cumparaturi...hmmm rar...va mai scriu cand ma intorc , acu vreau sa ma mobilizez ca astia de la casa de asig inchid la 3.Va pup pe toatesanatate

ps: a trebuit sa editez pt ac azi e ziua noastra, schimbam semnaturaaa

bb mic

POZE
29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justme25 spune:

Citat:


muahaha ce scatoalce meriti si tu auz la ea, 8 e devreme si se mai si culca la loc!! hai ca te iert, tot esti in vacanta
Andreutz, sorry, nu vaz care scrie in acelasi moment cu inchisul meu. ete ca sa ma ierti
Stefania, am sters eu al doilea mesaj al tau ca transformase serverul link-ul in spam/reclama ilegala/etc.
just, Patrick a dormit in patutul lui de cand a venit acasa, iar eu pe canapea in camera lui vreo 2 luni. dupa ce m-am obisnuit cu programul de noapte (si cu nesomnul ) m-am mutat in dormitorul nostru, care e alaturi de al lui.


Am inteles. Multumesc de raspuns

Justme 31+
http://bd.lilypie.com/sejIp3.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=justme25&year=2009&month=1&day=3&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

in sfarsit v-am ajuns si io ...

Jasmi 25+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

criss30 eu am o amica si ea avut aceasi problema, insa a dus bebelina pana la 38 de sapt cand a facut cezariana; bb fff bine; nu te gandi la ce e mai rau

cami intr-2 o lume ideala s-ar sta acasa chiar si mai mult de 2 ani; din pacate nu traim intr-o lume ideala... eu cred ca se pot compensa insa anumite lucruri; nici parintii nostri nu au stat 2 ani cu noi si pe bune ca suntem ok...

crispy eu mai beau cate o doza mica de cola la cutie...

dalma tinem pumnii sa fie bine...

billy si la noi ultima tura de nu cred ca mi-a priit prea tare ca dupa am avut burta ca un pietroi si o contractie mica... asa ca am zis ca stam cuminti cel putin pana in decembrie (ca sa ne mai apropiem de termen)

ingrid da e doctora ta; dc ceva nu iti e clar trebuie sa o intrebi...

crispolis tare camasuta

cami_antonia eu am ajuns la concluzia ca dc e sa se intample ceva se intampla oricum; ma uit la nasa mea care e de 3 sapt in spital cu bb; a nascut la cateva saptamani dupa cerclaj, saptamani in care a stat numa acasa si faca nici un fel de efort, mai mult in pat....

miere de ce nu se recomanda scaunele la mana a doua? noi vroaim sa luam scoica asa pt ca am inteles ca oricum nu o folosesti decat cateva luni dupa aceea tr sa iei altceva si nu gasim sa o cumapram separat, decat cu carut, iar carutul l-am primit de la niste prieteni

de selene ce mai stiti?

ref la la sughitul lui bb voi cum deosebiti de restul miscarilor.. ca mie mi se pare ca e o gama asa variata de miscari prin nspe zone ca nu sunt in stare sa zic ce a fost, mana, picior, sughit ; plus ca nu imi dau seama cum e pozitionat in burta pt ca uneori simt bolobeli sus sub coaste (ba pe dreapta ba pe stanga) uneori desupra liniei slipului si alteori deasupra buricului

roxanaz sper sa omori guturaiul ala in fasa...si merci de parerea expusa aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=128716&whichpage=3
cred ca din ala o sa luam si noi


27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Prezent!

CIUFIK prezenta, nu Ciuflik , dar pe Rox o iert. Asa apar si pe prima pagina, dar suna bine si numele asta si asa o recunosc eu pe Rox, ca ea ma boteaza.

Maaama cat scrieti! Scrieti, scrieti, ca dupa nasteri cine stie cat mai apucam.
De-abia astept si eu prenatalul sa ma lafai aici cu voi.
Am citit de fetele cu pb, imi pare rau, suntem alaturi de voi, totul o sa fie bine si vorba lui Ledi, nimeni nu naste inainted e 37 saptamani, picioarele stranse si joc de glezne!

Am notat retete, poate fac si eu ceva, ca numai porcarii am mancat zilele astea.

Am introdus si eu program scurt, asa d ebine e sa plec la 15:30, pe lumina, metrou mai liber..viata!

Azi ma duc sa imi fac si eu vaccinul ala de RH, care nu costa decat 5.5 mil si de-abia l-am gasit la o farmacie. Asa ca fetelor cu rh-, atentie sa-l procurati din timp inainte de nastere, cica se tine la frigider.

Am terminat si noi camera lui bebe cu Mickey Mouse si Cars, a iesit asa de frumoasa! Noi am planuit ca primele 4-6 luni bebe sa stea cu noi in camera. Vedem exact cum se comporta, dc il dam afara sau nu.

Andre_ea - vineri ma duc la dr, dc ai ceva intrebari..spune-mi sa adaug pe lista.

cam atat despre noi..

Andreea 30+ cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Bee,Stefania multumesc pt raspunsuri.

Andreeaai si tu dreptate,insa eu tot sper.Dr mea mi-a zis asa,ori nasc imediat ori mai sunt sanse sa mai stea acolo daca stau numai si numai in pat,dar nu garanteaza nimic.Vom vedea atunci in ce stare va fi colul meu.Acum eu stau cu picioarele stranse, stranse,dar ce stiu eu ce-mi pregateste brotacul?

Minunica mea
30+ cu David Christian sau David Gabriel

AMR- CEL MULT 10 SAPT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

da' cu Cristi ce e? ca n-am mai vazut-o pe aici...

Andreea 30+, cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ciufik

Prezent!

CIUFIK prezenta, nu Ciuflik , dar pe Rox o iert. Asa apar si pe prima pagina, dar suna bine si numele asta si asa o recunosc eu pe Rox, ca ea ma boteaza.


excuse moi madame, ma jur ca nu o sa se mai intample . da stiu io ca face bine o strigare din asta.
Porumbito, cu mare placere. nu se recomanda scaunele la mana a doua de ce a zis si Miericica, ptr ca nu poti sti daca au fost implicate sau nu in vreun accident si daca a fost deteriorata structura de rezistenta. scaunul de masina mic - scoica cum ii zici tu - se tine pana la implinirea unui an a copilului sau pana la greutatea de 13kg. se gasesc de cumparat si separat si costa cam 250 de lei... si mai sus.
sughitul este o miscare ritmica si rapida, nu se confunda cu celelate miscari. e chiar super distractiv.
Irino asa mai.. normal ca Radu se gandeste la cumparaturi ptr mostenitorul dintai . succes la opsnaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

tot io. Porumbito, poate te gandesti la varianta scaunului de masinan 0-18 kg, adica de grupa 0-2. ceva de genul lui www.chicco.ro/index.php?obj=front&action=produs_detalii&produs_id=1035" target="_blank">chicco zenith. costa mai mult dar nu il schimbi la 1 an ci la 3. deci economia este mai mare.

Mergi la inceput